Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
400 postów 1838 komentarzy

Wielotematyczna mieszanka Iluzji z Rzeczywistością

Pluszak - Obserwator wybranych fragmentów Życia przedstawia... Wielotematyczna mieszanka Iluzji z Rzeczywistością. Kontakt: pluszak@nowyekran.net; lub UKF i VHF znak wywoławczy: SQ9NOR, QRG: 145.250MHz, 434.575MHz, 145.7125MHz (SR9B), 439.375MHz (SR9SK)

Idź na Wybory! – 9 października wyrzuć Tuska do śmietnika!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Drodzy Przyjaciele, ruszamy z kolejną akcją ogólnopolską akcją informacyjną! Jej tytuł i motto to: "Dziewiątego października wyrzuć Tuska do śmietnika!"

Drodzy Przyjaciele, ruszamy z kolejną akcją ogólnopolską akcją informacyjną! Jej tytuł i motto to: "Dziewiątego października wyrzuć Tuska do śmietnika!"


Szanowni Państwo!

Wielkimi krokami zbliżają się wybory parlamentarne. Większość z Państwa po raz kolejny, a część z Państwa po raz pierwszy w życiu, będzie miała możliwość skorzystania z ogromnej władzy decydowania o dalszym losie Polski. Każdy z Państwa będzie miał nie tylko pełne prawo, ale i obowiązek zadecydować, czy pozostawimy naszą ojczyznę w rękach ludzi, którzy w rzeczywistości rządzą Polską, ludzi dawnych tajnych służb wojskowych, jak i cywilnych. To oni właśnie za pomocą marionetek ukazywanych w światłach fleszy aparatów i przed kamerami stacji telewizyjnych, które manipulują od lat przekazem informacyjnym wysyłanym do Państwa, niszczą nasz kraj. Szanowni Państwo, tylko raz w 2005 roku udało się zachwiać ich pozycją, ich poczuciem bezkarności. Wtedy to zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych, a także śp. Lecha Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich spowodowało u tych ludzi poczucie strachu i obawy o swoje bezpieczeństwo. Rozpętano wtedy medialne piekło, zaprzęgnięto do pracy wszystkich redaktorów, polityków, profesorów, doktorów itp. czyli każdego kto zgodził się z takich, lub innych przyczyn (układy, profity finansowe, stanowiska, a także, zapewne wszelkie formy szantażu) opluwać i szkalować w najbardziej podły i haniebny sposób zarówno PiS jak i śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Jak wiemy historia tych mafijnych układów, które zostały zachwiane po wyborach w 2005 roku sięga końca lat 80 – tych XX w. Wtedy to pod hasłami „transformacji”, „odzyskania wolności” najwyżsi funkcjonariusze zarówno wojskowych jak i cywilnych służb specjalnych zmienili system rządzenia z zacofanego, nierentownego i nie przyszłościowego (w sensie zysków) utopijnego socjalizmu, na złodziejski, grabieżczy system, zaplanowanego, przemyślanego i celowego niszczenia Polski. Pod hasłami reform i przemian rozgrabiono i zniszczono polską gospodarkę i przemysł. Rozbito celowo duże zakłady pracy, aby zminimalizować opór społeczny. Zniszczono polskie rolnictwo, górnictwo, hutnictwo, zniszczono stocznie i kolej, wyprzedano za bezcen polski majątek narodowy.

W ubiegłym roku dotknęła nas jedna z największych tragedii w historii Polski, wtedy to, zostaliśmy zmuszeni do wcześniejszego udziału w wyborach prezydenckich, ponieważ konstytucyjnie wybrany Prezydent zginął pod Smoleńskiem. Wtedy też, jakże trudnej roli, w obliczu tragedii, chęci kontynuowania dzieła brata i w związku z tym, kandydowania w wyborach prezydenckich podjął się pan Jarosław Kaczyński. Abstrahując chwilowo od dziwnych przypadków znalezienia na śmietniku kart do głosowania, z głosami oddanymi na pana Jarosława Kaczyńskiego, lub pojawienia się kart do głosowania gdzie przy nazwiskach kandydatów były kratki różnej wielkości etc. to ponad 47% głosów oddanych na pana Jarosława Kaczyńskiego dowodzi ogromnej mobilizacji polskiego społeczeństwa.

Dzisiaj Polska potrzebuje od Państwa takiej samej, a nawet większej mobilizacji. To Państwa głos zadecyduje o odsunięciu od władzy złodziei, mataczy, krętaczy i oszustów. Pod hasłem:

IDŹ NA WYBORY !!! 9 PAŹDZIERNIKA WYRZUĆ TUSKA DO ŚMIETNIKA !!!

Pragniemy pójść i zrobić porządek z całym złem, które dotyka nasz kraj. CHCEMY RAZEM Z PAŃSTWEM OCZYŚCIĆ POLSKĘ !!!
 
Pamiętajcie Państwo, tutaj KAŻDY !!!! głos ma znaczenie. Na każdym z Państwa spoczywa ogromna odpowiedzialność, ogromny obowiązek, ale i przywilej zdecydowania o dalszych losach Rzeczypospolitej Polskiej.

ADMINISTRACJA STOWARZYSZENIA WOLNOŚĆ I SUWERENNOŚĆ
PS.WIĘCEJ INFORMACJI W WĄTKU NA OTWARTEJ CZĘŚCI NASZEGO FORUM POD ADRESEM: www.wis.org.pl/forum/viewtopic.php

Stowarzyszenie Wolność I Suwerenność

Ulotki wyborcze (do wydrukowania i rozdawania).

-- "Tolerować nie znaczy zapomnieć,że to co tolerujemy na nic więcej nie zasługuje" Nicolás Gómez Dávila

KOMENTARZE

 • Zgadzam sie z apelem. Ale głosować na kogo?
  Jak widzę miejscowych działaczy i posłów PIS to mi ręce opadają.
 • @Wiesław P
  Przed chwilą usłyszałam świetną wypowiedz Jarosława Kaczyńskiego na kongresie kobiet. Każda z nich, w tym ja, popiera diagnozę i ja chętnie zagłosuję za tym, na co nie pozwoli już więcej PiS, za czym będzie optować.
  Mój dylemat polega na tym, że nie usłyszałam CO i JAK zrobi PiS, żeby to odmienić, żeby odmienić sytuacje, wymienione w diagnozie?
  Dalej nie wiem, na kogo zagłosuję ;)

  pozdrawiam :)
 • @InaMina
  Może na PO? :) - tyle "dobroci" wprowadzili.......
 • ALL
  Vote for POLAND not for PO-land
 • @InaMina
  Nie wiem czy PIS jest dobrym rozwiązaniem, partie wodzowskie niczego dobrego nie wniosły do rozwoju zwykłych ludzi.
  Ja stawiam na prace organiczną. U mnie działacze PIS wiedzą już jakie stanowiska zajmą w admnistracji i z kim będa walczyć, ale co do zwyklych smiertelników to raczej mają plany jak do mięsa armatniego- płacic oplaty i podatki i popierac linie partii. Ale jak historycy, niby prawnicy i kreatorzy własnego wizerunku zabierają się za władzę (podobnie PO) to czarno widzę swoja przyszłośc a w szczególności moich dzieci, ktorych kształcę na inżynierów.
 • @Pluszak
  Nie kuś losu ;), bo może iść o ten jeden głos :-)))

  pozdrawiam :)
 • jestem za:)
  Ale tytuł nie chwyta.

  A może:

  "Zmień Polskę, odrzucając Tuska"
 • Lub
  "Zmień Polskę - Tuska na śmietnik"

  W wersji śląskiej Tusk na hasiok.
 • „Idź na Wybory! – 9 października wyrzuć Tuska do śmietnika!”
  Żeby „wyrzucić Tuska do śmietnika!”, nie trzeba „Iść na Wybory! – 9 października”. Zamiast tego można przyćpać i „wyrzucić Tuska do śmietnika” nie „chodzeniem na wybory”, tylko w narkotycznym transie. Przyćpanie od „pójścia na wybory” jest nawet lepsze. Po skończeniu się narkotycznego transu poprzedniego można sobie strzelić działkę następną i pobyt Tuska w śmietniku przedłużyć. Natomiast jeżeli zamiast przyćpania się „pójdzie na wybory”… Uuuu… Powrót do bolesnej rzeczywistości nastąpi szybciej. W chwili ogłoszenia wyników. I będzie trwały.

  http://grzegorz.rossa.nowyekran.pl/post/18635,oddajcie-co-bareistyczne-barei
 • @Wiesław P
  Ja dorosłam już do tego, żeby moje zaufanie było "graniczne" :)
  Mawiam też, że jestem tolerancyjna. swoją tolerancję określam "odtąd-dotąd' ;)
  pozdrawiam :)
 • @Ntserver
  Nie ukrywam, że ja też nie wiem jakie kto ma rozwiązania.

  Diagnozy wszędzie są zbieżne, jedynie PO ma program bez programu i bardzo pozytywny ;))), jednak też mają ze mną problem - nie widzę rozwiązań :-)))

  Może tylko zaprotestuję pustą kartką, kiedy nie znajdę opcji, o jaką mi chodzi?
  Często piszę o tym, że po diagnozie, czas na konkrety.

  pozdrawiam :)
 • @Ntserver
  Może jeszcze dodam, że na konkretne propozycje ROZWIĄZAŃ problemów czekam :)
 • @Tomasz A.S.
  Materiał, w tym "afisz" dostarczyło Stowarzyszenie WiS
 • He,he,he
  Proponuję sceptykom odsłuchać przemówienia Tuska wygłoszonego w sejmie w 2007. Jak to nie pomoże należy koniecznie na PO ponownie zagłosować.
  Pozdrawiam wszystkich
 • @Krycha
  taaa, wirtualna miłość grozi wirusem ;)
 • To nie wybory, to plebiscyt
  Popieram w pełni - ten, kto zostaje w domu, w ten zasadzie głosuje na Tuska!

  Zapewnia Państwa: jeśli wygra PiS (to znaczy uzyska komfortową większość, pozwalającą na rządzenie samemu, albo na koalicję z ugrupowaniem spoza PO czy SLD) będę jej tak samo uważnie patrzył na palce, jak dziś na rząd Tuska.

  Pozdrawiam,
 • @InaMina
  O jeden "głos za daleko" raczej nie pójdzie, zapewne będzie duża różnica w głosach, aby nikt nie miał wątpliwości (i złudzeń) kto wygrał, a kto przegrał.
 • @InaMina
  Po co szukać wirtualnej milości czy nie wysraczy ta w realu.
 • @Pluszak
  Sugerujesz, że 'ktoś' zadba o to, by wątpliwości nie było?

  p.s. z tym jednym głosem żartowałam ;)
 • @Krycha
  To tylko takie moje skojarzenie z miłością, jaką wielu obdarzyło Tuska po jego expose.
  Wirtualnie zakochani mimo, że 'komp im zwalnia' od tuskowego wirusa, są tacy, co dalej go kochają.
  W realu to tylko robią zakupy;)

  pozdrawiam :)
 • @InaMina
  Może nie na darmo PiS domaga się Komitetu Obrony Wyborów?

  Inicjatorzy powstania grupy piszą – „Głównym celem Komitetu Obrony Wyborów będzie umieszczenie w każdej komisji wyborczej zaufanego człowieka(męża zaufania), który zagwarantuje właściwy przebieg głosowania”.

  Bezpodstawny strach o wynik Wyborów? Tylko dlaczego tak wiele ludzi obawia się fałszowania wyników Wyborów...

  "Do tego partia Jarosława Kaczyńskiego będzie budować "lotne brygady" z aparatami fotograficznymi, które będzie można wezwać dzwoniąc pod ogólnodostępny numer telefonu. W projekt pod nazwą Korpus Ochrony Wyborów może zostać zaangażowanych nawet 30 tys. osób.

  Praca w Korpusie będzie wolontariatem, tak jak nieodpłatne jest pełnienie funkcji męża zaufania.

  Powstaną też komórki, które Suski nazywa "lotnymi brygadami", czyli grupy szybkiego reagowania. Będą to osoby "pod telefonem", którego numer będzie ogólnodostępny. Ludzie ci będą wyposażeni w aparaty fotograficzne. - Gdyby był sygnał z terenu, że jest problem, to będą mogli szybko podjechać na miejsce - uszczegóławia polityk PiS."

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/30-tys-osob-w-projekcie-pis-lotne-brygady,1,4782534,wiadomosc.html
 • @Pluszak
  Tak, wiem o tym Komitecie Ochrony Wyborów. Wiadomość o nim 'przedarła' się nawet przez szczelne tvn24 i skojarzyli tam rezygnację z 2 dniowych wyborów z powstaniem tego komitetu.

  To są dobre akcje, które powodują reakcje. Wykonanie mam nadzieję, będzie tak dobre, jak zamiary :)
 • PiS wygra tylko przy 40% frekwencji
  wyrzućmy pluszaka przed wyborami :-), bo na wyborach karta do głosowania jest potrzebna
 • wszystko fajnie ale...
  ale wybory wygrywa ten kto liczy głosy

  przyłączmy się wszyscy do ich kontroli a wygramy

  pozdrawiam i polecam lekturę:

  http://jozkar.wordpress.com.nowyekran.pl/post/20099,jak-kontrolowac-wygrac-wybory

  http://jozkar.wordpress.com.nowyekran.pl/post/20132,informatycy-w-was-nadzieja
 • @tfur-ja
  Pan wybaczy ale to klasyczne pitolenie

  proszę zauważyć, że był Pan sam lub w niewielkiej zamkniętej grupie

  przecież gdy Pan ze swoją wiedzą podzieli się na szerokim forum, i każdy z nas uczyni podobnie to przekręt nie będzie praktycznie możliwy
  i o to chodzi

  pozdrawiam
 • Ba..
  To ja mam kilka pytań :
  1. "..IDŹ NA WYBORY !!! 9 PAŹDZIERNIKA WYRZUĆ TUSKA DO ŚMIETNIKA !!!.."
  Słusznie, ale na kogo mam oddać głos i ...dlaczego ?
  2. "..Pragniemy pójść i zrobić porządek z całym złem, które dotyka nasz kraj. CHCEMY RAZEM Z PAŃSTWEM OCZYŚCIĆ POLSKĘ !!!.."
  Kto zacz to "My" ? I jakim cudem jeśli nie dysponujecie Państwo niczym co pozwoliłoby Wam wybory wygrać ? (o programie już nie wspomnę)
  3.. "..Na każdym z Państwa spoczywa ogromna odpowiedzialność, ogromny obowiązek."
  Akurat tego Kowalskiemu tłumaczyć nie trzeba. Proszę raczej przekonać tych którzy się o głosy ubiegają o ciążącej na nich odpowiedzialności. Bo jak do tej pory to widzę jedynie zakłady bukmacherskie kto z kim i za jaka cenę. Natomiast konkretów "0".
  Czasu już nie staje a zabawa trwa w najlepsze :/
  4. Co do osiągnięć w zwalczaniu "..złodziei, mataczy, krętaczy i oszustów.." za rządów PiS-u byłbym ostrożny bo wyglądało to w efekcie nawet gorzej niż mizernie.
  Jedyne co mógłbym zliczyć na "+" to fakt że przynajmniej choć pozornie podjęto temat. Ale nie doczekał się on rozwinięcia ani kontynuacji w czasie późniejszym.
  5. Pisze się tu o "Wolności i Suwerenności", a jednocześnie optuje za oddawaniem głosu na PiS. Które to ugrupowanie aktywnie uczestniczyło w tym by wzmiankowane wyżej pojęcia unicestwić. Bo jakże inaczej nazwać najpierw dążenie do akcesji do UE, a później "wynegocjonowanie" i ratyfikację traktatu Lesbońskiego ?
  Kto tu do ...nędzy spadł z księżyca ?!
  Pomijając nawet ten aspekt, czy usłyszał ktoś o konieczności renegocjonowania w/w ustaleń z ust przedstawicieli tej partii ? Bo tak jak sam traktat tak i umowy "około trktatowe" np "emisja CO2" i wiele innych niszczą nawet nie tylko gospodarkę co szanse na przywrócenie jej do stabilności. Ja nie.
  Nie będę się rozwodził bo to zagadnienie wielowątkowe.
  Przy całej sympatii uważam że ten apel jest nie do końca przemyślany. I by nie było wątpliwości uważam że cała tę stajnię Augiasza z Wiejskiej należałoby zatopić i to jak najdalej od naszych wybrzeży.
 • plusz@k i inni :)
  Witam popołudniem!
  MASZ ZAWOŁANIE...
  Do kolekcji:
  "[...] Nie bądź durny!
  Pilnuj URNY :) ".

  Tu prawybory: http://www.prawybory.net
  http://www.prawybory.net
  http://www.prawybory.net

  -"Niesforne Dziecię Gutenberga".
 • @w.red
  Z całym przekonaniem piszę czasami o tym samym, co Ty, choć nie wymieniam spraw i zagadnień, które są ważne. Tych spraw nagromadziło się tyle, że trudno je ogarnąć rozumem przez jedną głowę.
  Też uważam, że te wybory wygra ktoś, kto nie tylko działa na nasze emocje [tych uzasadnionych emocji mamy wiele], a ktoś, kto WIDZI wyjście z sytuacji, w jakiej jesteśmy. I ktoś, kto nam to ZASYGNALIZUJE tak, żebyśmy uwierzyli, że to możliwe. Czyli wiarygodnie.
  pozdrawiam :)
 • STOP tej mafii
  22 lata i nie mamy nic!

  Po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku potrzebowaliśmy jako naród 20 lat, by zbudować wszystko od podstaw.

  A te wszelkie zaprzańce zniszczyły wszystko co mieliśmy.

  Obudź się Narodzie!!!!!!!
 • @Kindow
  A na jakiej zasadzie Qrwy działały. Co mozna im było zrobić - poczekać do nastepnych "wyborów" ??? I znowu, "wybrać"... chamów bez.... SUMIEŃ i zdrajców Ojczyzny !!!
 • Nie idę na wybory. Nie daję nikomu prawa do decydowania za mnie.
  Obowiązkiem każdej świadomej osoby jest bojkot fasadowej demokracji.
  Oddasz swój głos, a oni już jutro będą robić to co im się podoba.
  Oddając swój głos popierasz istniejący układ.
  Oddając swój głos jesteś uczestnikiem i bierzesz na siebie koszty decyzji podejmowanych bez ciebie.
  Trzeba być naiwnym myśląc, że te wybory różnią się czymś od poprzednich.
  Trzeba być naiwnym myśląc, że Pis jest lepszy od PO i reszty układu.
 • @Łażący Łazarz
  Zapraszasz na portal prawybory.net, a ja czekam ...

  Ja czekam, kiedy będzie możliwość wejścia na ten portal prawyborczy, dla takich ‘blondi’, jak ja.
  Czyli dla wyborców, a nie kandydatów.
  Gdyby zarejestrował się tam Jarosław Kaczyński, który dziś tak pięknie mówił, co PiS zrobi dla kobiet, to miałabym wiele pytań o to, JAK to zrobi?
  Kiedy powiedział, że dla kobiet, które są babciami [i docenił rolę babć przy okazji, co jest dla babć bardzo miłe], a jako ROZWIĄZANIE, wymienił już istniejące w wielkich miastach Uniwersytety Drugiego wieku, jako remedium na ich aktywność w życiu społecznym, to ja się pytam?
  Co to za rozwiązanie dla kobiet w małych miastach i na wsiach?

  Ponadto, zdawało mi się, że wyszedł on od tego, że kobiety z doświadczeniem i ‘odchowanymi dziećmi’ mają wiedzę i czas, żeby być aktywne, jeśli chcą? A jako ich aktywność, zobaczył tylko ich uczestnictwo w formach dalszego doskonalenia ich wiedzy i umiejętności, których i tak nikt nie wykorzysta?
  Do kogo ta mowa?
  To była dobra diagnoza, że należy wykorzystywać potencjał i doświadczenie ludzi [w tym kobiet] w sile wieku i doświadczeń, jednak żadnych propozycji, dla ich ograniczeń właśnie wiekowych, czasowych, [np. wnuki], że np. jakieś inne formy, [jakie?] ‘wykorzystania’ tego potencjału.

  Młodzi ludzie nie mają szans na zatrudnienie, co więc z taką aktywnością ludzi, którzy jako emeryci mają czas i potencjał?

  Tych pytań nie zadam p. Jarosławowi, bo on nie zarejestruje się na portalu prawybory.net, jednak wrzucam je tu, poruszona dzisiejszym wystąpieniem p. J. Kaczyńskiego żeby inni kandydaci z tego portalu, zmierzyli się ewentualnie mentalnie z takim pytaniem.

  pozdrawiam :)
 • @Wiesław P
  Mi także, Mi także, jestem z Opola.
  Jarosława i trzon PiS popieram w 1000%!!!"

  Czy to jakas aberracja?
 • @tfur-ja
  Jeżeli będzie więcej takich pesymistów to należy wejść na drzewa i jeść liście! Kto nie wierzy, w to co robi, to nich zrobi j/w. czy komuś z polaków marzyło się w latach 80, ze ten system padnie??? A jednak padł i się odrodził, ale moim zdaniem nie na długo, bo świat się zmienił bardzo. matoł udzieli wywiadu GW i na pytanie: jakie ma plany na drugą kadencję, odpowiedział,. że nie ma żadnych, bo plany obciążają i trzeba się z nich rozliczać. Jest to bezczelne robienie polaków w konia i wiara matoła, że ciemny lud to kupi po raz kolejny. Moim zdaniem, nie kupi w większości, bo coraz więcej polaków pzregląda na oczy i widzi tą bandę, jako towarzystwo wzajemnej adoracji! Ta praca na portalach, którą wykonują tysiące ludzi< mam na myśli pozytywną pracę>, musi dać efekty i stwierdzenie Orbana, że wygraliśmy wybory przy pomocy internetu i Facebookowi, mówi samo za siebie. Dlatego trzeba wzmóc wysiłki, gonić trolli z portali i robić swoje. Pogadajcie z młodymi ludżmi, którzy uwierzyli matołowi, to usłyszycie parę niecenzuralnych słów!!!
  Przecież sporo z nich nie ma pracy i perspektyw i dlatego PIS jest jedyną wiodącą siłą, która może zmienić Polskę przy pomocy społeczeństwa obywatelskiego, które tworzy NE i chwała za to inicjatorom. Pozdrawiam-zibi.
 • @NUS
  Jak czytam te bzdety to smutno się robi. Dla tych"rewolucjonistów", co by chcieli nowego systemu politycznego: najpierw Orban wygrał wybory a potem zaczął zmieniać państwo i inaczej się nie da. Dlatego, zamiast pisać smutne negatywne teksty, trzeba myśleć pozytywnie i szukać sposobów ma wygranie wyborów i dopiero potem mozna zmieniać Polskę. Polecam w "Gazecie Warszawskiej" artykuł o pochodzeniu sondażowni i kto tam pracuje.
  Pozdrawiam-optymista zibi.
 • @zibi
  Niestety oni tak zawsze. Odwrócona kolejność jest dla nich priorytetem. Stąd wrodzony pesymizm.
 • re: pluszak
  te ulotki będą miały ZNACZNIE większą siłę rażenia jesli pozbawicie ich loga i linki do WIS. tak to każdy pomyśli że to jakaś prawicowa awantura

  to MA być anonimowe!

  anonimowe i MASOWE

  a wtedy przybierze masową siłę rażenia
 • @Acontrario
  Zgoda. Słuszna uwaga.

  Niestety takie są nieubłagane prawa propagandy.

  Może tu warto zaproponować raz jeszcze pomysł stworzenia bazy plakatów, vlepek i innych materiałów na Nowym Ekranie aby każdy chętny szybko, łatwo i przyjemnie mógł sobie materiały wydrukować i puścić w obieg.
 • Bardzo dobry tekst. Chcialbym przypomniec, ze Polacy juz raz wyrzucili
  antypolskiego herr Tuska. Poslali na smieci partie aferalna KL-D slynaca z afer korupcyjnych, szefem byl Tusk. Tusk schowal sie wtedy w Uni Demokratycznej, ktora zmienila nazwe na Unie Wolnosci.. a potem gen. Czempinski (ciekawe, czy moze na zlecenie Schetyny-niezwykle wazny facet wedlug Grzegorza Brauna) wykreowal PO.

  Pytanie.
  Cytat: Abstrahując chwilowo od dziwnych przypadków znalezienia na śmietniku kart do głosowania, z głosami oddanymi na pana Jarosława Kaczyńskiego, lub pojawienia się kart do głosowania gdzie przy nazwiskach kandydatów były kratki różnej wielkości etc. to ponad 47% głosów oddanych na pana Jarosława Kaczyńskiego dowodzi ogromnej mobilizacji polskiego społeczeństwa.

  *** Gdzie mozna sie dowiedziec wiecej na temat tych kart? Jest to formalnie udokumentowane?
 • @fritz
  przyłączę się do pytania

  gdzie są zebrane wyniki i wszelkie informacje dotyczące poprzednich wyborów, szczególnie te, które opisują "nieważne głosy"?
 • @Ntserver 14:09:26
  Nie znam ani jednej partii na swiecie, a szczegolnie w niemiecko-jezycznej europie, ktora nie bylaby "wodzowska". Kazda partia jest wodzowska. Jak nie jest wodzowska, to jest grupa dyskusujna, ktora nie jest w stanie nigdy niczego osiagnac.

  Dlatego bylbym ci bardzo wdzieczny, gdybys pokazal partie NIEwodzowska.

  ***InMina:
  konkrestne rozwiazania beda wynikiem dyskusji pan, a nie ze ad hoc facet staje w rozkroku i opowiada jak kobity uszczeliwiac bedzie :).
  To sie nie mogloby udac.

  To sie odnosi rowniez do problemow finansowych. Zeby cokolwiek robic, trzeba znac sytuacje. Celem jest rozpedzenie gospodarki i redukowanie deficytow, a wiec marsz malymi krokami, a nie gwaltowne redukowanie polaczone z zarznieciem gospodarki. Dokladnie to chce zrobic antypolski herr Tusk. Przeciez zapowiedzial redukcje deficytu do 3% w ciagu 2012. A to oznacza zmniejszenie wydatkow o ponad 70 mld zl. Co oznacza zniszczenie ponad 1 mln miejsc pracy... + dalsze, ktore zostana zniszczone kryzysem.

  Glosujecie nie na lokalnych dzialaczy, tylko na Polske (jak ktos powyzej napisal) i na JK.
  Dzialacze lokalni, moze sa straszni, ale maja charakter, nie dali sie zastraszyc, co w dzisiejszej Polsce wcale nie jest oczywiste.
 • @fritz
  Wybacz, ale nie podoba mi się, kiedy piszesz, że p. Jarosław Kaczyński po tylu latach w polityce stoi w 'rozkroku'!, zwłaszcza w temacie, jak 'uszczęśliwiać kobiety'! Nie godzi się tak o nim pisać!
  Mój wpis dotyczył rozwiązań, które wynikałyby z konkretnej [i dobrej] diagnozy.
 • @InaMina 22:01:26
  Przepraszam, moze wyszlo za bardzo na luzie.
  JK zarysowal konkretne problemy dla Pan, ktore trzeba rozwiazac.
  One musza byc rozwiazywana dla konkretnych sytuacji. To wszystko trzeba ustalic i nie moga sobie wyobrazic, zeby to sie odbywalo bez pan.

  Zauwazenie problemu jak to JK zrobil wyznacza kierunki dzialan.
  Teraz podawanie rozwiazan oznaczaloby "granie w Tuska".
  Pytanie, ktore musisz sobie postawic brzmi: jest JK na tyle wiarygodny, ze bedzie szukac rozwiazan czy tez jest tuskiem.

  Mam nadzieje, ze dojdziesz do wniosku, ze jest wiarygodny.
 • @fritz
  Jeśli byłbyś w stanie pokazać mi jakiekolwiek rozwiązania, które wygenerował Tusk, to będę zobowiązana.

  A co do p. Jarosława, to za długo jest politykiem [rządzącym i w opozycji], żeby dopiero teraz konsultować rozwiązania :).
  Jestem mało elastyczna i tolerancyjna dla takich uników.
 • Nawet na czworaka pójdę na wybory
  żeby głosować za PIS ;))) i przy okazji przeciw PO, ale ja bym te ulotki trochę zmienił. Po pierwsze ta ręka jest taka średnia jeśli chodzi cały przekaz powinna być zwykła, a nie jakimś ołówkiem i światłocieniem, wygląda jak z plakatach propagandy PRLowskiej. Po drugie liberałów proszę brać w CUDZYSŁÓW, bo PO to nie są liberałowie to kłamcy i oszuści, złodziejaszki i aferzyści, partacze już bardziej pasuje do nich neokomuniści, złamali wszystkie zasady liberalizmu podnosząc podatki.
 • @All
  Grudzień 2010

  Koło fabryki papieru we Włocławku znalezione zostały pierwsze karty do głosowania, pochodzące z wyborów prezydenckich. Karty były puste lub z zaznaczonym nazwiskiem kandydata na prezydenta RP, Jarosława Kaczyńskiego. Jak pisała „Gazeta Wyborcza”, dokumentów leżących w błocie było bardzo dużo.

  Styczeń 2011

  Policja w Bydgoszczy zakończyła badanie sprawy kart do głosowania znalezionych koło fabryki papieru we Włocławku. Na dokumentach z wyborów prezydenckich w 2010 roku zaznaczone było nazwisko Jarosława Kaczyńskiego. Policja nie stwierdziła naruszenia prawa w tej sprawie.

  7 lipiec 2011

  163 fałszywe karty do głosowania znaleziono w urnie w jednym z lokali wyborczych w Gdańsku. Sprawa trafiła do miejscowej prokuratury, a ta zapowiedziała wszczęcie śledztwa. Fałszerzom grozi do trzech lat więzienia.

  30 listopad 2011

  Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Wrzeszcz umorzyła śledztwo w sprawie 163 fałszywych kart do głosowania znalezionych podczas tegorocznych wyborów prezydenckich w jednym z lokali wyborczych w Gdańsku.
 • @InaMina
  Żeby tacy wymagający (i bardzo dobrze !!!!) i inteligentni wyborcy jak Ty mogli w przyszłości glosować na porządne i dobrze przygotowane partie musi nastąpić zmiana jeśli chodzi o obecne "elity" (wprowadzić nowych ludzi, młodych i starszych, świetnie do tej roli przygotowanych), instytucje państwa trzeba zreformować, polikwidować i zakładać nowe, walczyć na ostro z korupcją i patologiami by stworzyć podwaliny wolnego rynku i klasy średniej, ochronić majątek narodowy przed bezsensowną rabunkową wyprzedażą, od nowa zdefiniować interes narodowy i wyartykułować go na arenie międzynarodowej i takie ja widzę zadania dla PIS, to nie jest partia która ma za zadanie stworzyć ideał nam tu od razu to ma być partia, która zbuduje podwaliny normalnego i sprawnego państwa, czym ta III RP albo II i pół nie jest. Ta partia ma wyplenić pozostałości PRL, ma zabrać PRL i postkomunizm do grobu być może razem ze sobą i dać szansę innym partiom by mogły się normalnie rozwijać i tworzyć programy, rządzić w normalnym państwie. Nikt tu nie mówi, że chcemy żeby PIS rządził latami ja zdaję sobie doskonale sprawę z wad i ograniczeń tej partii, ale to co opisałem są w stanie zrobić i tyle od nich oczekuję. Pozdrawiam.
 • @Paulo
  Uwierz mi, że podobnie wymagających wyborców jest wielu.
  Brak odpowiedzi na te 'wymagania', sprawia, że zaczynają oni tracić wiarę, mieć to 'w nosie' itp.
  Wymieniasz szereg priorytetów i zadań do realizacji, miejmy nadzieję, że ktoś ze startujących je przeczyta.
  My przed wyborami możemy tylko tyle, prosić kandydujących, żeby to przeczytali i czekać, aż odnajdziemy nasze prośby w ulotkach wyborczych naszych ulubieńców ;)

  pozdrawiam :)
 • @zibi, fritz
  zibi
  "..najpierw Orban wygrał wybory a potem zaczął zmieniać państwo i inaczej się nie da.."
  Owszem, ale mógł sobie na to pozwolić bo nie obciążał go negatywny kapitał z czasu poprzedniego sprawowania rządów. Stąd zaufanie jakim go obdarzono. A że jego rodacy dobrze ulokowali swe zaufanie to i procentuje to realizacją przedwyborczych zobowiązań.
  U nas sytuacja jest diametralnie inna. Tym bardziej że PiS już miał okazję się wykazać bo wygrał wybory i ...no właśnie, co z tego ?

  fritz

  "..Celem jest rozpedzenie gospodarki i redukowanie deficytow..". Miodzio. tylko zapytam się w jaki sposób ? Rodzimy przemysł wyniszczony i zepchnięty na margines. Środki które mogłyby go "rozpędzić" są w rękach banków obcych zainteresowanych wspieraniem "swoich gospodarek". A Polskę traktujących jako dojną krowę. Od długiego czasu kolejne rządy zainteresowane były i są jedynie wyprzedażą majątku a nie stworzeniem choćby ramowego planu dla naszej gospodarki. A to skutkować może tylko jednym. Utratą wpływów do kasy państwa.
  Choć nie od rzeczy byłoby wspomnieć o zmniejszeniu dochodów od obywateli w postaci podatków itd, itd, itd..
  Pytam zatem w jaki sposób ma się wspomniany "cud" zrealizować. Tym bardziej że obwarowano nas taką ilością dyrektyw uderzających w żywotne interesy gospodarki naszego państwa. Które już i tak upadającą gospodarkę pogrążą w niebycie. A jeśli dodać do tego "zadłużenie" na rzecz światowej lichwy. To trudno prognozować wydarzenia bardziej optymistyczne niż w Grecji. Ale o takich "duperelach" od oficjeli się nie usłyszy.

  Dlatego drodzy Panowie - waszego "towaru" nie kupuję. Bo mam uzasadnione przypuszczenia graniczące z pewnością, że po raz kolejny chce się ludzi zrobić na szaro. I nie jest tak jak to opisał jeden z blogerów że dwie dekady temu zwyciężyła demokracja. Zwyciężyły i owszem ale układy rodem ze starego systemu uwłaszczające się na majątku Narodowym i zapewniające sobie bezkarne dostatnie życie "psim swędem". Na "zaufanie" dałem się już nabrać. Drugi raz nie popełnię tego samego błędu.
  Stąd moje hasło do kandydatów : Konkrety - albo spadaj. Bo bajki potrafię już sam wymyślać.
 • @tfur-ja
  Przestań te kropki wstawiać, bo to pachnie analfabetyzmem. Nie będę się powtarzał, bo szkoda czasu i z takimi poglądami to leć na Onet lub gazeta.pl i tam cię pewnie pochwalą. Jak widać trochę tekstów smutasów można nazwać"mieleniem mielonego" i nic z tego nie wynika.
  Na prawicowym forum potrzeba ludzi pozytywnie myślących a nie takich, jak tfur-ja, który nie pamięta, co rządowi J.Kaczyńskiego udało się zrobić w krótkim czasie w takiej "kolalicji". Najłatwiej jest pluć i negować a pozytywne myślenie posiada niewielu. Ja w dalszym ciągu jestem umiarkowanym optymistą i uważam, że polacy razem mogą dużo zrobić, co udowodnili nie raz.
 • @InaMina - troche nie na temat, przepraszam.
  Ja tez to zauwazylam, pomysl na Uniwersytet 3ciego wieku jest OK, ale niewystarczajacy. Mysle, ze problemow jest tak wiele, ze praktycznych rozwiazan bedzie brakowalo jeszcze czas jakis.
  Tzw "wiek dojrzaly" zaczyna sprawiac klopoty wielu spoleczenstwom. System zycia emerytow wypracowany na Zachodzie to samodzielnosc i duzo wolontariatu we wczesnym okresie emerytalnym, a potem locum w osiedlu dla starszych ( i tenze wolontariat plus Uniw 3ciego wieku jako opcja rozrywkowo-doszkalajaca), w koncu dom opieki. System zaczyna sie zalamywac ze wzgledow finansowych i starzenia sie spoleczenstwa, a takze dluzszego zycia. Panstwo rozglada sie dosc rozpaczliwie za sposobami, ktore rozbite tutaj rodziny, skonsolidowaloby na nowo, a dzieci przejely odpowiedzialnosc za starzejacych sie rodzicow.
  W Kanadzie ( konkretnie w prowincji British Columbia) weszlo niedawno w zycie prawo o mozliwosci wybudowania domku dla rodzicow na dzialce (normalnie niepodzielnej) ich dzieci. Mysli sie o odpisach podatkowych/pensjach dla dzieci opiekujacych sie chorujacymi obloznie rodzicami.
  No i zeszlam z tematu zupelnie. ale to po to, zeby pokazac, jak te konkretne programy moga byc badz jeszcze w lesie, badz zmieniac sie pod wplywem sytuacji (kryzys? hossa?)
 • @zibi
  Masz racje co do joty. Trzeba isc na facebooki i twittery. Wielu ludzi czyta tylko to, co znajomi tam umieszcza, bo im sie nie chce nawet strony czasopisma otworzyc.
 • @Paulo
  Dla mnie PIS ma byc mlotem rozbijajacym beton, ktory dotad hamowal, a teraz juz uniemozliwia rozwoj Polski. Nie mozna spodziewac sie (moim zdaniem) tego, ze wszystkie mozliwe grupy spoleczne beda zadowolone i ze pozytywne zmiany pojawia sie natychmiast. Nie od pierwszego pocalunku zabka staje sie krolewna..
 • @Tertia
  I tu masz rację. To problem złożony, bo czas w którym się starzejemy, można podzielić tak, jak dzieli się dzieci w klasach szkolnych. W każdej klasie inne problemy;).
  Mnie chodzi o to, że wszyscy to wiemy, a wybrańcy, którzy chcą nam przewodzić, powinni zacząć mówić, jakie rozwiązania są realne, żeby 'w każdej klasie po emeryturze' był dopasowany program.
  W dzisiejszej wypowiedzi p. Jarosława było konkretnie o aktywizacji ludzi w sile wieku, dlatego do tej wypowiedzi się odniosłam.
  Burzymy temat autorowi, jednak to wciąż temat, jak zrobić, żeby PO już nami nie rządziło;)

  pozdrawiam :)
 • @Łażący Łazarz
  "Zapraszam WiS do udziału w http://www.prawybory.net

  No właśnie, czy WiS wejdzie poważnie na OLW czy nie? Kogo udało się zaprosić do prawyborów na OLW? Tylko paru blogerów, komentatorów NE?

  Plakaty wystarczy tylko troszkę przerobić i mogą reklamować NE, OLW, prawybory, PwP :) Oczywiście żartuję, stać nas na nowe i jeszcze lepsze, prawda?
 • @zibi
  "..polacy razem mogą dużo zrobić.." Fakt, pod warunkiem że: skończą bezowocne pieszczenie kotka za pomocą młotka, zechcą się porozumieć i rozmawiać konkretnie i z sensem oraz że ich nikt "nie wyślizga" po raz kolejny.
  Nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz że kolega na prawicowym portalu ma niej do powiedzenia niż Ty i że Ty mówisz mądrzej i logiczniej. A już zupełnym nieporozumieniem jest uwaga o tym że jego zdanie jest mniej przydatne od Twojego.
  Czyżby choroba "formacyjna" zwana manią wielkości ?
  Przeto nie sugeruj koledze gdzie ma się przenieść bo kto wie gdzie Twoje miejsce.
  Tak kolega jak i ja mamy prawo do swoich poglądów. Jeśli nie umiesz podjąć rzeczowej i konstruktywnej dyskusji to sobie odpuść bo to kompromitacja dla ugrupowania za którym optujesz.
 • nie pójdę na wybory, dopóki nie zobaczę
  że mój kandydat mówi prawde.

  Na razie takiego nie widzę.

  Mam dość qrew, umysłowych niedorozwojów i tchórzy, oraz ludzi nie rozumiejących własnej wiary.
 • @All
  JK mówił o tym, że trzeba karac gwalcicieli, postawić tamę molestowaniu, budować mieszkania i wdrożyć program badań mammograficznych . I to by było na tyle. Wiem, bo byłam. Media mnie nie zaczarują . Ani slowa o pedalach rozwalających mózgi naszych dzieci, ani słowa o gównianej edukacji, ani słowa o fundamencie. I to jest ten rozkrok. Dawno trzeba bylo rozmawiać z RM, o jakimś wspólnym programie i rozwiązaniu spraw światopoglądowych, które teraz przerzucać będą z rączki do rączki jak gorący węgielek. Wiadomo było, że wybory idą.
  Gwałciciele w normalnym państwie to nie jest temat na konferencję dla kobiet, tylko dotyczącą prokuratury i sądownictwa. A ich program badań mammograficznych, po moich doświadczeniach z lekarzami mam w dupie. Co mi z tego, ze mnie zbadają , jak leczyć będzie mnie konował (przepraszam Lekarzy, to nie o Nich)
  No i pani Beata Szydło , która ze swojego mętnego wywodu wyłuszczyła konkluzję, że Rostowski jest be, bo jest mężczyzną to już koniec swiata. O stronie PRowskiej nawet nie wspominam. Wygląda na to, ze komuchy powinny uczyc nas wizerunku.
  Żeby nie było, ze jestem czerwona, głosowałam na PIS od zawsze i chyba i tym razem nie ma innego wyjścia na razie.
 • haha
  Na kogo mam oddać głos ? Na złodzieja tuska ? psychola kaczyna ? zyda korwina ? A idzcie w pizdu z takim wyborem..
 • @zibi
  Zmienić to sobie możesz coś u siebie w domu.
  Kaczyńscy już raz wygrali wybory...
  Inaczej się nie da ? Masz słabą wyobraźnię i słabe poczucie realizmu.
  Pisząc pozytywne teksty to jedno jest pewne - przez chwilę będziesz się lepiej czuł...
  Ja swojego wyboru dokonałem - nie daje ani Tobie ani Kaczyńskiemu ani Tuskowi prawa do decydowania za mnie.
  Ty idąc na wybory oddajesz im władzę...
  Nie muszę czytać o pochodzeniu sondażowni. Już dawno wiem, że jest to fasadowa demokracja z ustawianymi sondażami i wynikami wyborów.
  Po przegranych wyborach pewnie się uchlasz i będziesz przeklinał, do następnych wyborów.
 • @circ
  A który z kandydatów mówi prawdę? :) Przed wyborami "prawda" jest tylko obietnicą, po wyborach "prawda" często staje się fikcją. Cyrografu z publiką nikt nie chce podpisać.
 • @tfur-ja
  Lepiej by było gdyby każdy z Posłów miał do dyspozycji max 2 kadencje. Aktualnie niektórzy siedzą i siedzą przy tym żłobie, tylko im się opcje polityczne zmieniają.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej