Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
400 postów 1838 komentarzy

Wielotematyczna mieszanka Iluzji z Rzeczywistością

Pluszak - Obserwator wybranych fragmentów Życia przedstawia... Wielotematyczna mieszanka Iluzji z Rzeczywistością. Kontakt: pluszak@nowyekran.net; lub UKF i VHF znak wywoławczy: SQ9NOR, QRG: 145.250MHz, 434.575MHz, 145.7125MHz (SR9B), 439.375MHz (SR9SK)

67? – Powiedz NIE dla wydłużonego wieku emerytalnego!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Domagamy się ogólnokrajowego referendum w sprawie podwyższenia wieku emerytalnego. Referendum jest najbliższe idei demokracji bezpośredniej. Aby projekt referendum wszedł pod obrady Sejmu potrzebne jest 500 tysięcy podpisów.

Rząd zamierza wydłużyć wiek emerytalny kobiet i mężczyzn do 67 roku życia. Gabinetu Donalda Tuska nie interesuje opinia Polaków w tej sprawie. Rządzący nie martwią się skutkami społecznymi  tej zmiany, nie szukają innych możliwości zwiększenia wpływów do systemu emerytalnego.

Domagamy się ogólnokrajowego referendum w sprawie podwyższenia wieku emerytalnego. Chcemy dać Polakom szansę wypowiedzenia się w tej sprawie. Referendum jest najbliższe idei demokracji bezpośredniej. Pozwólmy obywatelom skorzystać z tej możliwości!

Aby projekt referendum wszedł pod obrady Sejmu potrzebne jest 500 tysięcy podpisów. Tylko WIELKA MOBILIZACJA POLAKÓW pozwoli nam zebrać tak dużą liczbę podpisów. Liczy się każdy głos, także TWÓJ.

Gdzie można składać podpisy?

Projekt wniosku o przeprowadzenie referendum można poprzeć:
- we wszystkich strukturach NSZZ „Solidarność”, w organizacjach związkowych działających w zakładach pracy, siedzibach 34 zarządów regionów, a także w Komisji Krajowej w Gdańsku,
- w siedzibach współpracujących z NSZZ „Solidarność” przy akcji organizacji rządowych i innych central związkowych,
- podczas prowadzenia w centrach miast publicznych zbiórek podpisów.

Co proponuje NSZZ „Solidarność”? Aby poprawić kondycję systemu emerytalnego należy zadbać o:

- umożliwienie łączenia czasu przebywania na emeryturze z częściową pracą zawodową,
- wzrost liczby zatrudnionych,
- odpowiednie tempo wzrostu wynagrodzeń,
- ujednolicenie systemu wnoszenia składki do systemu,
- pozostawienie ubezpieczonym możliwości wyboru momentu przejścia na emeryturę,

Na stronie www.referendumemerytalne.pl  znajduje się specjalny formularz, za pomocą którego można wysłać mail na adres Kancelarii Premiera Rady Ministrów. Na podpis internautów czeka gotowa treść petycji do szefa rządu "Proszę o wstrzymanie prac nad ustawą o podniesieniu wieku emerytalnego do czasu przeprowadzenia ogólnokrajowego referendum w tej sprawie. Polacy mają prawo do wypowiedzenia się w tej sprawie." Do maila można też dołączyć własne uwagi w sprawie zmian w systemie emerytalnym. Na wyżej wymienionej stronie znajduje się też kalkulator emerytalny, dzięki któremu można obliczyć wiek przejścia na emeryturę według zasad zapowiedzianych przez Donalda Tuska w expose. Wystarczy podać płeć i swoją datę urodzenia. Z tej strony można też pobrać druki poparcia wniosku o referendum w sprawie zachowania obecnych rozwiązań emerytalnych, a także elektroniczne wersje plakatów i ulotek promujących akcję zbierania podpisów.

NSZZ „Solidarność” Region Podbeskidzie


9 stycznia 2012w Zarządzie Regionu Podbeskidzie „NSZZ” Solidarność odbyło się RKO. Na zebraniu liderów z różnych podbeskidzkich zakładów pracy zarząd NSZZ „Solidarność” przedstawił między innymi dokument obrazujący zaangażowanie podbeskidzkich firm w akcję zbierania podpisów. Ilość członków NSZZ „Podbeskidzie” to 17.298. Ilość zebranych podpisów w sumie (stan na 10 stycznia 2012), Bielsko-Biała – 2600, Region Podbeskidzie 7000. Należy podkreślić że ilość zebranych podpisów nie jest ilością ostateczną, gdyż do akcji zbierania podpisów przyłączają się nie tylko podbeskidzkie firmy i zakłady pracy, ale także osoby prywatne. Rekordzistą pośród osób prywatnych które zbierają podpisy na terenie Bielska-Białej jest Ryszard Ł. (osoba prywatna), który do dnia 9 stycznia 2012 zebrał 300 podpisów.

Zapraszamy do przyłączenia się do ogólnopolskiej akcji. Powiedz NIEdla przedłużenia wieku emerytalnego.

KOMENTARZE

 • no cóż :)
  ...tylko socjaliści dyskutują o emeryturach. W tej dziedzinie, stawiam na siebie samego (moja starość zależy ode mnie). Temat dla nieudaczników życiowych, i dla naiwnych (bo 80% ludzi umiera przed emeryturą).
  Pozdrawiam,
  Dariusz Roman Bojda
 • @Trybunał Obywatelski
  A demokraci zgadzają się bez dyskusji z każdą propozycją Rządu RP? Czy według pana należy przytaknąć takiej propozycji Rządu Donalda Tuska jakim jest podniesienie wieku emerytalnego?
 • @Pluszak
  ...ależ kim są ci owi "demokraci"? - to naiwniaczki, wierzący że:
  1 - dożyją wieku emerytalnego
  2- że dożyją go w tak dobrym zdrowiu, że wtedy "dopiero sobie użyją" (szczyt naiwności)
  3 -moim problemem jest (a mam 44 lata, i duż oz tego ukradł mi polski "system' tępienia niezależnych), jak zorganizować swoje dochody, żeby mając wiek 'emerytalny" - nawet gdybym dożył 67 lat - mieć dochody z własności sklepu, baru, małej sieci automatów do gry, z tantiem autorskich... po jaką cholerę głowę sobie zawracać "emeryturą", skoro wiadomo, że bez własnych - i stałych - dochodów, zawsze każdy emeryt (o ile nie eSBek) będzie w nędzy?
  Pozdrawiam,
  Dariusz R. Bojda
  [czyli: chromolę Tuska, bo on nam zawraca gitarę. To jest temat zastępczy w kraju, gdzie ŻADNA reforma systemu emerytalnego nie ma sensu, bo emerytury - należy po prostu ZLIKWIDOWAĆ :]
 • @Pluszak
  Jestem za niemajstrowaniem przy wieku emerytalnym.
  Oraz jestem zwolennikiem dobrowolności. Kto chce pracować dłużej, proszę bardzo.
  Tym bardziej, że jedynym celem są finanse państwa a nie człowiek.

  Pozdrawiam
 • @Pluszak
  Dokładnie. Ja też stawiam na siebie tylko nie wiem co będzie za 5 lat czy będzie można jeszcze prowadzić normalnie działalność gospodarczą.
  Można powiedzieć że lemingamni nie ma co się przejmować.
  Tak.
  ALE PAŃSTWEM POLSKIM NALEŻY SIĘ PRZEJMOWAĆ.
  PISZĘ O PAŃSTWIE PRAWDZIWYM A NIE TYM B....... KTÓRY ZROBILI
  POpaprańcy.
 • kto sam nie chce emerytuty i NIE pobierają jej jego rodzice/dziadkowei to niech się wypisuje z ZUSu
  a jak jest w ZUSie, to niech robi do 80 r. życia. Dlaczego podatnicy maja płacić za obietnice rządu bez pokrycia? Obiecali emeryturę od 65? Z pustego nawet Salomon nie naleje. JESTEM PRZECIW temu referendum, chyba że znajdzie się tam pytanie o DOBROWOLNOŚĆ ZUSu.
 • @jazgdyni
  Trafne stwierdzenie jedynym celem są finanse państwa a nie człowiek. Prosta ekonomia . Mężczyżni pańszczyżniani dwa lata dłużej 24 miesiące x 600 zł razy ilość pracowników która dożyła i jest zdrowa do tego żeby jeszcze pracować i oczywiście znajdzie pracę.
  Nie tędy droga.
  EUROKOŁCHOZ !!!
 • @All
  Jest wielu Polaków dobrych w narzekaniu na Rząd Donalda Tuska. Ale gdy trzeba coś zrobić, coś w imię wspólnej, dobrej idei to albo się komuś nie chce, albo uważa że to nie ma sensu, albo po prostu przyjmuje wszystko jak leci.

  A co jest lepsze, pracować do 65 lat, do 67, czy mieć wolny wybór i samemu zadecydować nad górną granicą wieku?

  Zamiast narzekania można próbować coś zmienić, jeśli nie dla nas, to dla naszych dzieci.

  Być może w wielu krajach UE jest wyższa granica wieku emerytalnego, ale jakie w tych krajach są warunki pracy i płacy?

  Ten z was który ma pracę, sam powinien zadać sobie pytanie czy widzi się w tej pracy która wykonuje aktualnie wtedy jak będzie miał 66 lat.
 • @Trybunał Obywatelski
  Jeśli przyjąć założenie że dożyje się wieku emerytalnego.
  Moja symulowana emerytura na chwilę obecną wyniosłaby 44 zł (sic!).

  Emerytury należy zlikwidować? I co dalej? Ludzie mają sami sobie oszczędzać, na bankowych kontach? A z czego oszczędzać jak ktoś zarabia 1000zł?
 • @Trybunał Obywatelski
  Tak to się fajnie gada, dopóki wszystko jest ok. W Twoim wieku , a nawet później , też miałem takie zdanie , że emerytura nie jest mi do niczego potrzebna. Wszystko zależy ode mnie. Niestety często tylko do czasu tak to wygląda. Czasami wystarczy jedna wpadka i światopogląd zmienia się o 180 stopni.
 • @janwia
  O ile ci mężczyźni i kobiety znajdą jeszcze pracę, w wieku 60 czy 67 lat. Ale po 40 czy 50 jest ciężko znaleźć pracę, więc co tu mówić o pracy w wieku lat 65...
 • @Autor
  Chopie! Przejrzyj na oczy!
  Nie bedzie żadnych emerytur. Forsa została już dawno przebalowana.
  Będziemy pracować do śmierci, drogi naiwny autorze petycji!

  Jak myslisz - dlaczego podnoszą wiek emerytalny?
  Bo mają nadzieję, że nie dożyjemy!
  Może za kilka lat podniosą na wszelki wypadek do 70, 80, może do 100 lat.

  A gdyby Ci się udało z tą petycją - to co - naprawdę wierzysz że coś Ci wypłacą? Nie wiem czy śmiać sie z Ciebie (i siebie)czy płakać nad Tobą (i sobą) ....
  Chłopie! Tej forsy po prostu nie będzie choćbyś co tydzień zbierał po miliard podpisów!
 • @Vader
  To nie mi ma się udać z "tą petycją", to nam, Polakom ma się udać! Nie trzeba miliarda podpisów codziennie, w tej akcji trzeba uzbierać tylko 500 tysięcy podpisów.
 • @Pluszak
  tak. Ja potrafię :)
 • @Pluszak
  ZNAJDĄ !
  Eurokołchoz wprowadzi specjalny program aktywizacji i reanimacji ludzi po 60 roku życia.
  Np. : kurs na policjanta prewencji lub operatora superszybkiej kolei o której jeszcze niedawno mówiło namaszczone Słońce Peru.
  Oczywiście kursy będą prowadzić byli funkcjonariusze SB i WSI będący już na emeryturze.
  Unia da 60% środków reszta będzie pochodzi z funduszu krajowego na emerytury ewentualnie z pożyczki w MFW.
 • @zadziwiony
  masz Pan już ten wiek emerytalny? Bo ja nie znam nikogo z moich bliskich - oprócz chorującej matki, emerytura: 800 zł, kto by go dożył. A nie palili, mało pili....
  Bez sensu!
  Pozdrawiam, i radzę liczyć na siebie - to jest po prostu najuczciwsze i najsensowniejsze (bo przedwczesna śmierć, pozwoli Panu zostawić spadek, zamiast BEZPOWROTNIE utraconych składek "na iluzje")
  Pozdrawiam,
  DRB
 • @Pluszak
  i jeszcze jedno - cyt. - "jak ktoś zarabia 1000 zł"., to znaczy, że zarabia 2000 złotych - jeśli zrezygnuje z haraczu na absurdalny ZUS :)
 • @Pluszak....z 14:22:07
  widze, iz masz nadzieje [moze nawet wiare?], ze taka akcja zmieni cos...
  ....
  czasem mam wrazenie, iz jestesmy jak te dzieci.... nie wiele rozumiemy ze swiata doroslych i ....chcemy go zmieniac ....
  chcesz zmian? prosze bardzo Pluszaku:
  przygotujmy pakiet ustaw, stworzmy nasz rzadowy gabinet cieni, ktory bedzie patrzal na raczki 'rzadzacych', zoorganizujmy armie obywatelska
  do potencjalnej 'ochrony' naszych reform i zacznijmy 'isc' po wladze ....
  to jest dla mnie sensowne....a nie jakies tam referenda....podpisy pod ktorymi bedziesz zbieral pol roku, a potem w jeden dzien zostana przez 'szacowne' gremia urzednicze wrzucone do kosza....i cala twoja i innych aktywnosc i energia, zostanie 'spalona' ....
  ludzie .... jestescie tak bardzo aktywni, wiec aktywnie zajmijcie sie realnym podejsciem a nie zabawa w kotka i myszke z ukladem, ktory prawo ma za nic, jak tez nas samych ma zanic....
  ....
  na koniec dodam, ze mnei to malo obchodzi czy obniza czy podwyzsza ten wiek emerytalny....poniewaz wiem, ze jak sam sobie nie zapewnie dochodow na tzw. 'starosc' to to panstwo, w takim stanie w jakim sie znajduje obecnie nie zadba o mnie....
  grac probujecie w 'ichnie' gierki wg 'ich' zasad....to nie tedy droga kochani....
 • @robhood
  Popieram. Fałszywe wybory 49%=100% czas zakończyć. Wszystko jest nieważnością, przy tak obrzydliwym błędzie.
 • @Trybunał Obywatelski 15:11:30
  Nie liczę na nikogo, do emerytury mam jeszcze 7 lat, a będę żył przynajmniej 92 albowiem tak sobie założyłem. Chcę tylko zauważyć , że punkt widzenia , zależy od punktu siedzenia, a siodełko może w każdej chwili z pod dupki wypaść, szczególnie takiemu , który będzie zbyt aktywny w zwalczaniu tej hołoty co jest u władzy. Emeryturę zawsze trudniej ukraść , jak zniszczyć i zlicytować Twoją kupkę na emeryturę.
  Poza tym (mnie sprawa nie dotyczy, ale milionów osób) nawet jak zarabiasz średnią krajową, a to dużo w wielu rejonach, to niczego na przyszłość sobie nie odłożysz. Z Zusu też nie zrezygnujesz, albowiem nie masz takiej prawnej możliwości. I następna sprawa, załóż sobie firmę i zarabiaj w niej startując z etatu 2000 brutto. To nie początek lat dziewięćdziesiątych, gdzie z g...na można było bicz ukręcić. (startuj dzisiaj w biznesie od zera, a przekonasz się jak szybko zaczniesz odkładać na starość). Zabierali nam na siłę kasę przez kilkadziesiąt lat, to teraz nie będziemy z tego rezygnowali.
 • Dajmy rządowi sygnał
  Mili Państwo. Ja również jestem za zniesieniem obowiązku emerytalnego, ale popieram tą akcję. Dlaczego? Ponieważ zebranie tychże 500 tysięcy podpisów da sygnał naszym "elitom", że z naszym zdaniem jeszcze troszeczkę trzeba się liczyc. Jeśli natomiast damy zielone światło dla takich "reform", to nie zdziwmy się jeśli za jakiś czas znowu finanse publiczne będą naprawiane poprzez drenaż naszych kieszeni. Pozdrawiam
 • Dorosły, a naiwny. To nie pierwsza petycja, podpisy, którą wsadzili do szuflady.
  Nawet jak sejm się zajmie tym tematem to dlaczego mieliby podważyć wcześniejsze swoje decyzje?
  Jesteś przykładem naiwnej osoby wierzącej w demokrację.
  Jeśli wierzysz w demokracje to najpierw przeforsuj zmianę konstytucji aby każde referendum było wiążące bez względu na stanowisko sejmu i frekwencję uczestników (bez żadnych progów).

  Jak JKM mówi o obniżce podatków, która zostawi Wam pieniądze w kieszeni to Go wyśmiewaliście, że oszołom.
 • @yarosta
  przynajmniej jeden z niewielu normalnych głosów.
  Będziemy tylko biadolić i damy się w milczeniu dorżnąć.
  pozdrawiam
 • KŁAMSTWO ewentualnie fałszywy paradygmat !
  Stwierdzenie , cytuję ,, Aby projekt referendum wszedł pod obrady Sejmu potrzebne jest 500 tysięcy podpisów.''

  jest kłamstwem

  ponieważ prawo ,,polskie'' stanowi , że po zebraniu przez wnioskodawców 500 000 podpisów , decyzję o przeprowadzeniu bądź nie przreprowadzeniu referendum , podejmuje Sejm ,

  O ILE
  marszałek Sejmu zechce wniosek , poparty przez 500 000 obywateli , umieścić w porzadku obrad !

  Wniosek Solidarności podpiszę i zwrócę uwagę wnioskodawców na to że łamane są podstawowe prawa i wolności obywatelskie (np. brak prawa do referendum obywatelskiego) .
 • @janwia
  Zmuszeni do zbierania podpisów i akcji jest dowodem fałszywych wyborów w wyniku których zostaliśmy bez reprezentacji w Sejmie. Pozdrawiam
 • @Grzegorz Odnowa
  No to Kopacz już ukręci łeb i to nie będzie zamrażarka sejmowa tylko niszczarka do papieru.
  Co nie zmienia faktu że podpisać trzeba.
 • @goodness PSEUDO-WYBORY PSEUDO-DEMOKRACJA
  goodness napisał :
  ,,Zmuszeni do zbierania podpisów i akcji jest dowodem fałszywych wyborów w wyniku których zostaliśmy bez reprezentacji w Sejmie.’’

  Zgadzam się z tobą dlatego gdyż uważam że zdecydowana większość Polaków została bez reprezentantów w Sejmie .

  Korzystając z okazji , przypomnę :
  PSEUDO-WYBORY PSEUDO-DEMOKRACJA


  Obecne wybory do Sejmu organizowane wg ordynacji proporcjonalnej nie są ani wolne ani demokratyczne ponieważ:

  -Nie każdy może zostać kandydatem na posła i mieć realną szansę na wybór.
  ( Aby mieć taką realną szansę musi być wpisany na listę kandydatów przez partię która zdobędzie przynajmniej 5% głosów)

  WNIOSEK=>Według obecnej ordynacji wyborczej większość obywateli została pozbawiona biernego prawa wyborczego.


  -Głosujemy w okręgach z których wchodzi około 12 posłów a mamy tylko jeden głos. Możemy wskazać tylko jednego posła a więc mamy tylko 1/12 głosu.
  Obywatele nie wybierają oddają tylko głos którejś z partii politycznych!

  Praktycznie wszyscy kandydaci mający pierwsze miejsca na listach wyborczych(tych komitetów które przekroczą próg wyborczy) są posłami zanim zaczną się wybory!
  Inaczej mówiąc kandydaci z pierwszych miejsc list partyjnych praktycznie zawsze zostają posłami .

  Prawdziwe wybory odbywają się na posiedzeniach zarządów partyjnych przy układaniu list wyborczych. Decyzja kto dostanie pierwsze (i drugie)miejsce na liści faktycznie decyduje o tym kto zostanie posłem .

  Oznacza to także , że obecna ordynacja łamie zasadę bezpośredniości wyborów, dlatego że glosowanie odbywa się na zasadzie sprzedaży wiązanej ; możesz wskazać kogo chcesz na liście pod warunkiem że poprzesz tym samym POŚREDNIO wszystkich kandydatów na tej liście .

  Tym samym akt wskazania listy jest 11 razy ważniejszy niż akt wskazania konkretnego kandydata .

  WNIOSEK=>Obecna ordynacja wyborcza bardzo ogranicza czynne prawo wyborcze obywateli (ponieważ znacznie ważniejsze są wybory dokonywane na posiedzeniach zarządów partyjnych)!
 • @Trybunał Obywatelski
  Nie wiem, w którym miejscu jesteś Trybunałem Obywatelskim, tudzież trybunem ludu, bo komentarze wskazują, że martwisz się przede wszystkim o swoją dupę. Jak chcesz żyć do 67 lat, to Twój problem. Automaty do gier itp., może jakiś udział w handlu prochami (?) i elegancko? Nie rozumiesz, że tu się mówi o kształcie państwa, o istotnych zmianach strukturalnych? Bądź realistą, trybunie...... czegoś tam.
 • @Grzegorz Odnowa
  Nie chodzę na wybory, które okradają mnie z woli wyrażenia sprzeciwu na 1 złego moim zdaniem posła z listy. Nie otrzymuję potwierdzenia uczestnictwa w wyborach. Partyjne wybory są czystymi wyborami partyjnymi z obowiązującą dyscypliną watażki partyjnego, a nie jakieś oszczercze wybory-pseudo demokracji. Podkreślam, Demokracja jest demokracją po prostu, i tak, jak konstytucja 3 Maja jest pod kluczem okupantów nie może działać w życiu Narodu.
 • @goodness 20:44:56
  Zostaliśmy bez reprezentacji to prawda.
  Poddać się i być biernym ?
  To zaniedbanie i brak odpowiedzialności za naród i kraj.
  Trwonić energię na coś nie wykonywalnego ?
  To rozrzutność i wypalenie.
  jakaś alternatywa ?
 • @janwia
  Jaka alternatywa?
  Bojkot.
  Czekać na odpowiedni czas.
  W między czasie uświadamiać i budować alternatywne struktury państwa.
 • @goodness
  Myślę że z demokracja jesta jak z prawdą .

  Jest cysto prowda , tys prowda i gw-prowda .

  Mamy demokrację? , ale którą ???
 • @janwia
  Moim zdaniem alternatywą jest stałe domaganie się referendum w sprawie zmiany ordynacji wyborczej na wiekszościowa JOW .

  ,,Przeciwnikowi'' obecnie brakuje wymówek , ponieważ bezwzględna większość posłów należy obecnie do partii które jednoznacznie deklarowały poparcie dla ordynacji JOW w yborach do Sejmu (PO , Ruch Palikota) .

  Ponadto pRezydent , jak powszechnie wiadomo od kampanii prezydenckiej , jest zdecydowanym zwolennikiem ordynacji wiekszościowej !
 • @NUS
  Czas i fakty pracują dla Polski.
  Zauważyłem jedną pozytywną rzecz ludzi przestają się wstydzić tego co myślą. Przestają się wstydzić że myślą.
  Powtórzę się z któregoś komentarza.
  Jak ten syf runie, powstanie na chwilę pustka którą ktoś musi wypełnić.
  Tak było 10 kwietnia 2010 roku.
  To co do budowania alternatywy.
  Oby byśmy przygotowani.
 • @Grzegorz Odnowa
  "Moim zdaniem alternatywą jest stałe domaganie się referendum w sprawie zmiany ordynacji wyborczej na wiekszościowa JOW"
  tylko pytanie od kogo się mamy domagać ?
  Przypomina mi się, być może niektórzy zapomnieli, info sprzed około miesiąca.
  Uzgodnienia w komisji trójstronnej co do emerytur.
  Pawlak zaproponował Rostowskiego żeby rozmawiał.
  Rostowski stwierdził że nie jest od tego.
  Nie pamiętam czy Słońce Peru coś z siebie wygenerowało, czy w tym czasie w Brukseli słuchało akurat tego p..... socialisty z Niemiec , który ma być po Buzku.
  A może wiecie na czym stanęło ?
 • @janwia
  Aby nie kręcić tematu w kółko i ciągle nie mieć odpowiedzialności za naród i kraj, by nie trwonić energii na coś wirtualnego wirującego, czas przejść na liniową numeryczną odpowiedzialność, za naród i za kraj, zaczynając, od własnej osoby. Alternatywą kołomyi jest ordynacja cyfrowa, czyli „reprezentacja najlepszych” każdej warstwy społeczeństwa w Sejmie. Organizm składa się z warstw demokracji. Nie z większości włosów, paznokci, czy samego mózgu.
  Jedna opozycja to za mało by wygrać Łażący Łazarz
  http://lazacylazarz.nowyekran.pl/post/12086,jedna-opozycja-to-za-malo-by-wygrac
 • @janwia
  Najpierw zrobią z nas motłoch (chleba i igrzysk) a potem niewolników.
 • @Pluszak
  Gdy chodzę po Antwerpii, Amsterdamie, czy jakimś niemieckim miasteczku, to do południa widzę elegancko ubrane i uczesane starsze panie i takiż panów. Siedzą spokojnie w nad poranną kawą, czytają gazety lub rozmawiają. To są emeryci. Przyjemnie popatrzeć.

  A jak w Polsce? Lepiej nie pytać. Najczęściej schorowani okupują przychodnie lekarskie, wędrują z siatkami z Biedronki. I nie są ani ładnie ubrani, ani uczesani. I to nie ich wina.

  Rząd jest litościwy - starzy ludzie krócej się będą męczyć, jak im się wiek pracy podniesie.
 • @goodness
  Przeczytałem post ŁŁ. Kwintesencja, analiza i jakby manifest.
  OK.
  "Aby nie kręcić tematu w kółko i ciągle nie mieć odpowiedzialności za naród i kraj, by nie trwonić energii na coś wirtualnego wirującego"
  Ze swojej strony wstępnie mogę dać na rozruch domenę i serwer plus uruchomienie jakiegoś CMS-a.
  Tylko trochę czasu bo na chleb też trzeba zarobić.
  Myślę że powinno to być związane z NE.
  Nie wiem co myślą o takich rzeczach p.Opara i ŁŁ.
  Na razie są pewnie mocno zajęci wydaniem papierowym.
  Ale powoli słowo trzeba zamieniać w czyn.
  JESZCZE JEDNO MYŚLĘ ŻE PROJEKT SOLIDARNOŚCI MIMO WSZYSTKO TRZEBA PODPISAĆ .
  PARCIE MUSI BYĆ !!!
 • @jazgdyni
  Co do igrzysk ,zastanawiam się czy nie wyrzucić telewizora przez okno.
 • @NUS....z 22:58:46
  [...]Czekać na odpowiedni czas.
  W między czasie uświadamiać i budować alternatywne struktury państwa.[...]
  _____________
  dokladnie tak! ....
  i licze ze to wlasnie z NEo wyjdzie impuls do zoorganizowania sie i zbudowania tych struktur....dlatego tu siedze....i dlatego takze, ze jest tu tomek urbas, romuald szeremietiew, Lazarz, Mariovan, marek kajdas, circ i wielu wielu innych energicznych, dzialajacych ludzi, jak chocby Pluszak, autor tego postu ...
 • @robhood
  A Klub Dyletanta, coś nowego na odkłamanie Cię nie interesuje?
 • @janwia
  Robhood ma rację.
  Nie można umęczonych ludzi wpędzać w pokrzywy po jedno poniżenie więcej, przed oblicze bardzo chorego składu politycznego. Mniejsze, lub większe zło nie ma znaczenia, ” Zło = 100%” i „Prawda =100%”. Kwantowa Demokracja dotyczy obywateli, którzy jawnie potwierdzą, że są Polakami, określając kolorem, lub numerem kwantowym swą odpowiedzialność za Polskę. Cenna jest współpraca, kiedy oferujesz własny wkład do osiągnięcia celu budowy Wielkiej Polski, ale kiedy o naszym wykształceniu i odpowiedzialności deklarowanej wiedzą i inni Polacy z cyfr lub kolorów. Czarno-biały obraz różnych klubów i bardzo ciemnej Solidarności już minął.
 • @goodness
  Polskie społeczeństwo jest mocno zatomizowane. Wspólne działanie pomogło by powoli cofać ten regres człowieczeństwa i godności ludzkiej.
  Stąd mój tok myślenia.
  Z drugiej strony masz rację ludzie są umęczeni.
  Może rzeczywiście nie rozpraszać i nie marnować wewnętrznej energii.
  Lepsze precyzyjnej cięcie niż walenie głową w mur.
  Temat na post.
 • @jazgdyni....z 13:06:39
  mozesz to rozwinac?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej