Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
400 postów 1838 komentarzy

Wielotematyczna mieszanka Iluzji z Rzeczywistością

Pluszak - Obserwator wybranych fragmentów Życia przedstawia... Wielotematyczna mieszanka Iluzji z Rzeczywistością. Kontakt: pluszak@nowyekran.net; lub UKF i VHF znak wywoławczy: SQ9NOR, QRG: 145.250MHz, 434.575MHz, 145.7125MHz (SR9B), 439.375MHz (SR9SK)

Przedsiębiorca wypowiada „umowę” z ZUS

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niniejszym wypowiadam nie napisaną umowę , którą państwo narzuciło mi, na mocy ustaw o ubezpieczeniach społecznych i ubezpieczeniu zdrowotnym, zmuszając mnie do ubezpieczania się w ZUS. Przymus ubezpieczenia się jest niezgodny z Konstytucją RP.

Niniejszym wypowiadam nie napisaną umowę , którą państwo narzuciło mi, na mocy ustaw o ubezpieczeniach społecznych i ubezpieczeniu zdrowotnym, zmuszając mnie do ubezpieczania się w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w zakresie ubezpieczeń: emerytalnych, rentowych , chorobowych, wypadkowych , zdrowotnych oraz składek na FP i FGŚP. Przymus ubezpieczenia się jest niezgodny z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej. Wobec powyższego odmawiam odprowadzania składek na w/w ubezpieczenia.

Na podstawie poniższych artykułów. zawartych w Konstytucji RP , składam zawiadomienie iż w Polsce są łamane prawa obywatelskie. Żyjąc w demokratycznym i praworządnym państwie jakim jest Rzeczpospolita Polska mam prawo do wolności zapisanych w konstytucji . Ustawy o obowiązkowym ubezpieczeniu łamią zapisy zawarte w Konstytucji RP . Sam ustawodawca łamie przepisy zapisane w konstytucji RP.


Art. 47.

Każdy ma prawo do ochrony prawnej życia prywatnego, rodzinnego, czci i dobrego imienia oraz do decydowania o swoim życiu osobistym.


Art. 31.

1. Wolność człowieka podlega ochronie prawnej.
2. Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje.
3. Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.

Kolejną sprawą której dotyczy powyższa skarga to iż jako obywatel praworządnego państwa jestem dyskryminowany i traktowany gorzej niż inne grupy społecznej. Prowadzę działalność gospodarczą i płacę składki dlaczego osoba prowadząca działalność na terenach wiejskich płacą niższe składki? Prowadzę działalność budowlaną i jestem dekarzem czym różni się mój zawód od innych, czym różni się moja osoba od innych obywateli należących do grup o specjalnych przywilejach, które mogą przejść na wcześniejsze emerytury po 15 latach pracy. Niestety według obecnego systemu nie mam możliwości o decydowaniu kiedy chcę przejść na emeryturę. Czy jestem gorszy bo nie mam kilku hektarów na wsi i nie prowadzę tam działalność, czy też może nie jestem policjantem , strażakiem , górnikiem lub żołnierzem tylko pracuję na dachu nie zawsze w sprzyjających warunkach (mróz, deszcz, wysokie temperatury i praca na wysokości) Sprzeciwiam się obowiązującemu prawu i wypowiadam obowiązkowe ubezpieczenie emerytalno- rentowe na podstawie art. z Konstytucji.


Art. 2.

Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej.


Art. 32.

1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny


Art. 47.

Każdy ma prawo do ochrony prawnej życia prywatnego, rodzinnego, czci i dobrego imienia oraz do decydowania o swoim życiu osobistym

Dlaczego ZUS nie stosuje się do prawa dziedziczenia zgromadzonych prze zemnie środków na moim koncie? Dlaczego członek rodziny ubezpieczonego nie ma prawa do dziedziczenia środków pieniężnych na koncie ubezpieczonego. Pieniądze zostają na kontach ZUS przecież to przywłaszczenie.


Art. 64.

1. Każdy ma prawo do własności, innych praw majątkowych oraz prawo dziedziczenia.
2. Własność, inne prawa majątkowe oraz prawo dziedziczenia podlegają równej dla wszystkich ochronie prawnej.
3. Własność może być ograniczona tylko w drodze ustawy i tylko w zakresie, w jakim nie narusza ona istoty prawa własności.

Rzeczpospolita Polska również nie wywiązuje się z przepisu art.65.1. konstytucji i tym samym stosuje przymus wobec mojej osoby odgórnie ubezpieczając mnie w ZUS . Obywatel nie ma możliwości wyboru w tak ważnej kwestii jak emerytura, nie mam również możliwości zapoznania się z warunkami o ubezpieczeniu emerytalno- rentowym , . Ustawa z dnia 28 lipca 1990 art. 6.5. przy zawieraniu umowy ubezpieczenia zakład ubezpieczeń ma obowiązek doręczyć, bez wezwania, stronie ubezpieczającej tekst ogólnych warunków ubezpieczenia, podpisany przez co najmniej dwóch członków zarządu.


Art. 47.

Każdy ma prawo do ochrony prawnej życia prywatnego, rodzinnego, czci i dobrego imienia oraz do decydowania o swoim życiu osobistym.


Art. 31.

1.Wolność człowieka podlega ochronie prawnej.
2.Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje.
3.Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.


Art. 65.

1. Każdemu zapewnia się wolność wyboru i wykonywania zawodu oraz wyboru miejsca pracy. Wyjątki określa ustawa


Zwracam się do Państwa o rozpatrzenie mojej skargi i przyjęcia mojej rezygnacji o odstąpieniu od obowiązkowego ubezpieczenia emerytalno-rentowego .Proszę o wzięcie pod uwagę zapisów konstytucji i o danie mi wyboru co do decydowaniu o własnym życiu, ubezpieczeniu oraz leczeniu, co gwarantuje mi Konstytucja RP

Wnoszę o wypłacenie środków przekazanych do ZUS z tytułu ubezpieczenia emerytalnego.

Z poważaniem
Tomasz Ch.

Otrzymują:

Zakład Ubezpieczeń społecznych
Rzecznik Praw Obywatelskich
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
Prezes Rady ministrów
Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej


Organ właściwy do załatwienia skargi powinien załatwić skargę bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w ciągu miesiąca (art. 237 § 1 K.p.a.).

źródło: Wolni Przedsiębiorcy

KOMENTARZE

 • Ladny symboliczny gest.
  Ale bardzo wazny. Przejdzie do historii.
 • To kolejny przypadek
  Pana Sowa z Piotrkowa Trybunalskiego olał ich jak dobrze pamiętam od stycznia.
  Run na banki w Polsce jest mało skuteczny bo bardzo mały procent społeczeństwa ma jakieś oszczędności.
  Natomiast każdy pracujący ma oszcżędności zgromadzone w ZUS.
  Może run na ZUS-y ?
 • @
  Brawo, dodałabym jeszcze : dlaczego mając podwójną działalność muszę odprowadzać podwójnie składkę zdrowotną????
  Jesteśmy chyba jedynym krajem na świecie w którym państwo na taką skalę okrada obywateli.
  Może pora na jakiś pozew zbiorowy???????
 • @prometheus
  Symboliczny???
  Ludzie powinni działać razem, wtedy jest szansa na zmiany.
 • Dobra...
  Ja też wysyłam takie pisemko i kończę z tym. Młody jeszcze jestem, więc niech sobie wezmą to co tam wpłaciłem, ale ani 1 zł tam już nie wpłacę...
 • @janwia 18:54:37
  Co ? Przecież tam nie ma żadnych pieniędzy. No, przez chwile, jak przepływają między płatnikami i beneficjentami.
 • @prometheus 18:52:23
  Tiaa.. tylko że okaże się cholerycznie kosztowny bo jakoś dziwnie nie wierzę w to by TK ostatecznie zakwestionował ustawę wprowadzającą obligatoryjne ubezpieczenie w ZUS. Najwidoczniej Pan Ch. cierpi na nadmiar czasu i kasy. Już dziś można mu współczuć :/
 • Tekst nieczytelny i niestarannie sformatowany.
  Ale bardzo ciekawy. I mam nadzieję, że nie urażam tylko merytorycznie krytykuję.

  Dobrze by było gdyby była wolność, a każdy oszczędzał na siebie.

  Według mnie należałoby ciula, który wymyślił tak chory system wyciągnąć z grobu i spalić na stosie.

  Czy to jest normalne żeby pracujący teraz płacili na emerytów, a nie sami na siebie - na swoje konta ?
  Przecież ten system można porównać do auta na kwadratowych kołach.

  To nigdy nie zadziała i zawsze będzie generować straty...
 • @autor
  Quźwa Z.U.S. i wszystko stracone !

  Obywatelu , wyborco , elektoracie masz zaiwaniać do końca świata i jeden rok dłużej aby swoim żyło się lepiej !
 • Takich "wniosków"powinno być min. 1000 jednocześnie,
  żeby odpowiedni rozgłos był. Trzymam kciuki, najważniejsze to nei poddas się i walczyć do końca.
 • ....właśnie, wie ktoś gdzie jest grób bismarcka?
  "Według mnie należałoby ciula, który wymyślił tak chory system wyciągnąć z grobu i spalić na stosie."

  ...pod warunkiem ze wyzej wymieniony byl dobrze zabalsamowany.....
 • @KuKluxKlan SA 22:24:05
  ....właśnie, wie ktoś gdzie jest grób bismarcka?

  Friedrichsruhe - ok. Schwerin bodajże.
 • Proponuję przeczytać ustwę o ZUS
  Oczywiście wypowiedzieć umowę można, każdą (PRAWO CYWILNE) o ile umowa taka istnieje. Z ZUS takowej nie ma, jest ustawa, która Nas do tego zmusza.
  I można by świadomie olać ustawę o ZUS i składek nie płacić, jednak jest jeden malutki szkopół - w ustawie o ZUS są zapisy o możliwości egzekucji komorniczej, nie tylko na majątku krnąbrnej firmy, ale również na prywatnym majątku właściciela firmy.
  Ciekawe, że (dla przykładu) takich zapisów nie ma np. w "Prawie Budowlanym" czy innych ustawach szczegółowo regulujących każdy krok obywatela?
 • @autor
  Mam z nimi sprawę - "skazali mnie" zaocznie bez udowodnienia winy. W marcu ciąg dalszy, może zaproszę NE.
 • @All
  Prawda jest taka, że ZUS to najbardziej złodziejska, bandycka instytucja w Polsce. Z naszej krwawicy urzędnicy pobudowali sobie pałace i szklane domy!

  Prowadzę działalność gospodarczą i jestem zmuszona płacić za siebie składki na ubezpieczenie społeczne, ubezpieczenie zdrowotne i na Fundusz Pracy. Dodatkowo pracuję na umowę zlecenie i z tego tytułu płacę drugą składkę na ubezpieczenie zdrowotne. Czyli płacę na NFZ dwa razy, łącznie ponad 400 zł miesięcznie.

  A teraz napiszę jak jest w Niemczech. Otóż tam osoba prowadząca działalność gospodarczą nie podlega obowiązkowym ubezpieczeniom społecznym. Dla przedsiębiorcy ichnieszy ZUS jest dobrowolny. Płacisz składki - jesteś ubezpieczony. Nie płacisz - twoja sprawa, ale nie oczekuj od państwa emerytury i darmowego leczenia.

  A w Polsce? Mamy ZUS-owski terror. Nie zapłacisz składek za siebie to cię wykończą, zlicytują, a może nawet zamkną do pierdla.
 • @Beatrycze 23:50:06
  "(...) A teraz napiszę jak jest w Niemczech. (...)"

  Muszę Ci powiedzieć że bardzo mnie zdziwiłaś.
  Myślałem, że cała europa (zachód) jest zniewolony tym systemem...

  Ehh chyba jakby porównać podatki polskie i niemieckie, angielskie to okaże się, że niedość że najmniej zarabiamy to najbardziej nas łupią.

  To tylko dowodzi jakie sqr....stwo od 20 lat rządzi. Ja bym powiedział, że takie efekty to tylko w kraju kolonialnym czy jakieś atrapie państwa...
 • @noman 00:03:25
  W uzupełnieniu dodam, że niemiecki przedsiębiorca, który nie chce być dobrowolnie ubezpieczony w tamtejszym państwowym ZUS-ie, może ubezpieczyć się prywatnie w ramach tzw. Rürup-Rente. Składki odprowadzane na prywatne ubezpieczenie są objęte ulgami podatkowymi.

  Przedsiębiorca płacący składki ubezpieczeniowe w ramach prywatnego Rürup-Rente ma prawo (do ok. 12.000 EUR rocznie, tzw. Freibetrag) odpisać od podatku 74% jego wartości w ramach tzw. wydatków specjalnych (Sonderausgabe). Przedsiębiorcy znajdujący się w związku małżeńskim mają prawo odpisać do 24.000 EUR od podatku.

  Do roku 2025 stawka amortyzacyjna będzie się rocznie podwyższała o 2%, tak że w roku 2025 przedsiębiorcy będą mogli odpisać 100% od podatku (maksymalnie 20.000 EUR, małżeństwa 40.000 EUR).

  Więcej: http://de.wikipedia.org/wiki/R%C3%BCrup-Rente
 • @all
  Mega kompromitacja Pani rzecznik:

  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=X1KaJJm5G2o
 • Każdy to powinien złożyć!
  Ja składam. Już dawno jestem ścigany przez ZUS i nic im nie spłacę. Niczego w zamian nie dostałem a kwota ze składek to 10% tego co wpłaciłem.

  Tak samo uważam odnośnie podatków. Niby jest zapis, że podatki należy płacić w Polsce ale:

  NIGDY jako dorosły i świadomy człowiek niczego nie podpisałem. Wciągnięto nas na listę niewolników zaraz po urodzeniu czyli bez naszego przyzwolenia i świadomej zgody. Zatem podatki to mafijny haracz.
 • @falconmillenium 00:41:27
  Trzeba ich wszystkich pogonić !!
 • to jest akcja protestacyjna
  godna działań anonimowych
 • @Antoni1 01:01:16
  towarzyszu Antoni1- to prawda , że towarzysze "radzili sobie zawsze" przez ostatnie 60 lat w Polsce.
  Teraz też "radzą sobie" kradnąc nasze ciężko zapracowane pieniądze pod postacią pokażnych pokomuszych emerytur.

  Nasze konta już "odparowują", no ale dawni towarzysze tego nie widzą, bo na ich kontach przybywa kasiory. Jak widać stosują zasadę "w rodzinie nic nie ginie, tylko zmienia właściciela"

  A tzw " honor" u towarzysza to ubaw po pachy ;-)))
 • Demokracja
  Szanowni Państwo,

  Zgadzam się ze stanowiskiem autora notki, wszakże w komentarzu do Art. 31. - chyba powinien był napisać "nie uznaję niekonstytucyjnego prawa" w miejsce "sprzeciwiam się obowiązującemu prawu".
  Dura lex, sed lex.
  Zatem, sądzę że najlepszym wyjściem było by, gdyby jakaś organizacja przedsiębiorców złożyła skargę konstytucyjną, coś w rodzaju jak Pan Goczyński zgłaszał. Ale nie może być to osoba tylko organizacja, bo zobaczcie co z P. Goczyńskim zrobili.
  Po prostu trzeba działać z głową i pokonać hydrę sposobem, a nie leźć jej w paszczę np. nie płacąc składek, które choć dobrowolne, są jednak obowiązkowe, wg ustawy bodajże.
  Pozew zbiorowy vs ZUS złożyli przedsiębiorcy którym ZUS kazał oddać składki za miesiące w których za poradą pracowników ZUS zawieszali działalności. Nie widziałem na ten temat artykułu żadnego na NE ale było o tym sporo w Dzienniku Polskim a nawet chyba u mochnika też coś było.
 • realia
  Autor nie zmierzył się z realiami leczenia. Jasne, katar czy inne gówno wyleczysz sam czy korzystając z prywatnych lekarzy ale co będzie jak coś poważniejszego się stanie? Choćby lekki nowotwór? Sam będzie autor płacił za chemię i badania?

  PS Czy to nie przeczy innym artykułom?" Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje. " Dura lex sed lex.
 • @Beatrycze 23:50:06
  To wyobraźcie sobie moją sytualcję - jestem nauczycielem muzyki, był czas, że pracowałem po kilka godzin w czterech szkołach i każda odprowadzała ode mnie ubezpieczenie zdrowotne. Kiedy założyłęm swoją działalność dodatkowo płąciłem piąty raz tę samą skłądke. ZUS dostawał z moich prac ok tysiąca miesięcznie.
 • @Antoni1 13:10:52
  Uważam ,że masz rację. Chodzi o rozwalenie kolejnej polskiej instytucji państwowej i obrabowanie jej z naszej kasy. A co z emerytami , którzy z ZUS pobierają emeryturę? To faktycznie może być propaganda obcych agentów. Wiele młodych osób już dało siena nią nabrać.
 • mnie dorwali...
  też byłem taki cwaniak - do czasu:(
  w 2003r. miałem kilka składek niezapłaconych - pisałem pisma na umorzenie itp - nic, aż teraz po 9 latach dostałem pismo,że z 5000 tyś zł. narosło drugie tyle i jest tytuł wykonawczy tzw.blokada konta i pobranie należności..., gdy im kiedyś pisałem pismo,że mam nowotwór i mam za sobą kilka operacji - to pani z ZUSu gdy byłem mówią, za takich jak pan rodziny pośmiertnie spłacą...

  i mnie właśnie dorwali po tylu latach:( - napisałem pismo by to rozłożyli na raty - czekam na odp.
 • @Antoni1 13:10:52
  Nie będę Cię nazywał agenciakiem, bo nie wiem i nie mam pewności, ale pustakiem Cię nazwę.

  Pustaku - nikt tu nie chce likwidacji starszej części społeczeństwa.
  Zbrodniczy ZUS gdyby naprawdę był dobry to nie trzeba byłoby wprowadzać przymusu - każdy by płacił dobrowolnie.
  Naiwnie wierzysz w tą marmurową instytucję...

  Gdyby po "obaleniu komunizmu" stworzono fundusz emerytalny gdzie pieniądze z prywatyzacji szłyby na aktualne emerytury zamiast do portfeli złodziei to można byłoby wtedy dać wybór Polakom - ubezpieczenie prywatne, we własnym zakresie lub dalej ZUS.

  Widać, że Niemcy kraj poważny poradziły sobie z problemem.
  A nasza kolonia wydymana przez aferałów i złodziei będzie tkwić do końca w tym chorym systemie - pudrowanie trupa... Jak skóra zgnije do końca i odpadnie - może wtedy Polacy się obudzą.
 • @Antoni1 13:10:52
  Może trochę więcej merytorycznych argumentów bez wyzywania od agenciaków?
  Pozory często mylą :-)
 • @noman 19:05:01
  Może?

  Może się obudzą?
  Ale proszę o argumenty a nie o wyzywanie od pustaków.
  Po co? Przecież zależy nam wszystkim na tym samym.

  SPOKOÓJ PANIE I PANOWIE.
 • jak zwykle przy takich okazjach postuluję
  żebyś wziął mamusię i tatusia na utrzymanie - niech się zrzekną emerytur (w zamian sam im zafunduj) a potem się wypisuj. Wtedy cię poprę.

  Pozdrawiam :)
 • @Marek Długosz 21:42:29
  Niby czemu mają się zrzec? Przecież składki odprowadzali...
 • @noman 20:00:20
  jestem za! a nawet przecif !!!
 • PRACA NA CZARNO
  jest jedyną formą wolności gospodarczej obywatela w tym porąbanym kraju. Tak właśnie dorabiam do emerytury. Wyłącznie ja deecyduję jak mam podzielić swój dochód. I nie zapłacę złodziejom z sejmu nawet złotówki. Nie mówiąc o podatku.
 • @Antoni1 01:01:16
  Szanowny Panie Antoni,

  Krzykiem i chamstwem wspólnych działań nie uskutecznimy!

  Powiem Panu tak: pracowałem w tej instytucji - ZUS - przez 7 bitych lat i doskonale znam realia tej
  instytucji. Wiem na co szło wiele pieniędzy i znam wiele dziwnych opowieści, które opowiadali ludzie pracujący tam na wyższych stanowiskach. Jestem informatykiem i wiem jak przebiegł proces wdrażania nowego systemu. Jestem świadomy ile to trwało, jak przebiegło i ile było strat - czyli ile to kosztowało to podatników. Obserwowałem również jak powstawały pałace zusowskie ponieważ jak zaczynałem jeździć po oddziałach takowych pałaców jeszcze nie było.

  Wiem jedno: nie ma co liczyć na żadną emeryturę bo ZUS jest nierentowny i ja tej emerytury na pewno nie dostanę. Zatem nie interesuje mnie wpłacanie kasy do instytucji, która mnie okrada a jedyne co ma do zaoferowania to "zgodne z prawem" - WYMUSZENIE! oraz 10% z tego co wpłacam? gdzie reszta?

  Nie jestem żadnym oszustem, tchórzem ani dorobkiewiczem jak to Pan ujął.

  Odmówiłem oficjalnie płacenia podatków na piśmie składając je w US, Sądzie oraz w Prokuraturze - do czasu zakończenia sprawy, która zniszczyła i nadal niszczy moją rodzinę.

  System "sprawiedliwości" jak dla mnie w tym państwie nie istnieje.
  Moja rodzina ma sprawę w sądzie od 1992 roku i sprawa ta nadal jest w toku. W jeden ze spraw mam 3 wyroki prawomocne. Różnią się osobami: sędziów, asesorów czy moim nazwiskiem. Nie wierzę w żaden system sprawiedliwości patrząc na stałą ekipę rządzącą od 89 roku. Nie wierzę też w ten system zważywszy na fakty i to co przeszedłem w związku ze sprawą mojej rodziny.

  Od paru lat udzielam się przeciwko wdrażaniu GMO przez korporacje (w Polsce) bo widzę tutaj największe zagrożenie ekonomiczne (patenty). Większe niż wiele prywatyzacji. Złożyłem też stosowne dokumenty w Prokuraturze.

  Od wielu lat w wolnych chwilach wspomagam też informatycznie aferyprawa.eu i robię to jako wolontariusz.

  Walczę więcej w rzeczywistości niż wypisuję tutaj w internecie, więc proszę przestać mnie obrażać, ponieważ nie jest to właściwe :) Nie jest Pan w stanie na szczęście mnie obrazić :) znam swoje poczucie wartości i nikt nie może go naruszyć.

  Po 89 roku Polacy zachłysnęli się tak bardzo tą pseudo spreparowaną wolnością, że większość dorosłego pokolenia zajęta konsumpcją pozostawiła sprawy państwa w rękach kłamliwych polityków.

  To młodzi zostaną z tym bałaganem!
  To raczej Pan dba o swój interes i swoją emeryturę oczekując, że w tym systemie młodzi będą płacić na Pana.
  Pytanie, czy starsi przysłużyli się do POZYTYWNEGO ŚWIATA w którym młodych pozostawią?
  Bo patrząc na to co widzimy w rzeczywistości mógłbym Panu polecić film:
  „Zanim przeklną nas dzieci”
  http://www.youtube.com/watch?v=9-h6e86stIQ

  Ja nie zgadzam się na system wymuszeń i złodziejstwa w postaci ZUS'u, gdzie 90% pieniędzy wpłaconych zostaje w rękach systemu. Gdzie mój wolny wybór?

  Doskonale zdaję sobie też sprawę, że nie ma żadnych ugodowych rozwiązań i niewiele można wybudować na gruzach. Trzeba posprzątać wszystko co stare i źle zbudowane i zacząć od nowa. Oczywistym jest, że nie jest to proces łatwy i nie będzie.
  Wspomaganie starego systemu, tylko dlatego, że jest część ludzi, która ma mieć wypłacone renty czy emerytury nie jest żadnym rozwiązaniem tylko kontynuacją podtrzymywanie czegoś, co za chwilę i tak samo runie. Chyba – że Polacy zgodzą się na państwo całkowicie totalitarne.
 • Do wszystkich! dla rozluźnienia sytuacji...
  Nie wolno się kłócić i oskarżać wzajemnie. Ten system oparty jest o skłócanie wszystkich ze sobą. NAM potrzeba wspólnego działania i poszanowania siebie nawzajem!

  Obraz, który media serwują nam codziennie przysłania prawdziwy obraz tego świata. Można powiedzieć, że tkwimy w ciężkich tarapatach i można tracić wiarę. Jednak ilość osób / organizacji, które już walczą jest dużo większa niż się wszystkim wydaje. Tego media nie chcą nam pokazać.

  Ilość polityków na świecie i ich podwykonawców jest bardzo nieduża.
  Reszta to MY obywatele. I To my obywatele mamy mamy siłę stwórczą, żeby obalić ten cały zakłamany system.

  Nie wszyscy wyrażają chęć walki o wolność, jednak w środku, w duszy czują dokładnie to, co ludzie chcący coś zmienić.

  Przykład z akcji anty GMO. Rozdawałem ulotki i starałem się nie omijać władzy. Policja i straż miejska nie chciała ich przyjmować, tłumacząc się tym, że im nie wolno. Kiedy w końcu mocno nacisnąłem na jednego strażnika miejskiego, nawiązują do odpowiedzialności i człowieczeństwa, wziął ulotkę i szybko schował. Odwrócił się i urażony mruknął pod nosem:

  "To - że pracuję w systemie, nie znaczy że pracuję dla systemu"

  Nie dajmy się zatem skłócić i pogrążyć w wątpliwościach. Prawda wyjdzie na jaw i tego procesu nie da się już zatrzymać, pomimo tego, że system za wszelką cenę chce wprowadzić cenzurę internetu.

  Świadomość jaka urosła u ludzi dzięki właśnie internetowi - JEST - NIE DO POWSTRZYMANIA! (efekt setnej małpy)

  .. niedługo zaczną się aresztowania wysoko postawionych osób ... - obstawiam, że to prawda..
 • GMO
  Witam.
  Jeśli chodzi o GMO to są w tym dwie strony:
  - pierwsza to ta zdrowotna która jest na chwilę obecną oczywista lecz praktycznie nie podawana do opinii publicznej gdyż jest dla GMO tragiczna i druzgocąca.
  - a druga to sposób na zarabianie na patentach poprzez połączenie go z ACTA a najlepiej widać jak to będzie wyglądało po tym:
  http://wolnemedia.net/ekologia/300-tysiecy-rolnikow-przeciwko-monsanto/

  Czyli w środku wsi wydzierżawiam kawałek pola, zasiewam GMO a przy plonach wysyłam kontrolę na pola okoliczne gdzie również zostanie wykryte GMO i zasuwam do Sądów po odszkodowania.
  Aby mieć większą pewność że kontrola wykaże nawet śladowe ilości GMO u sąsiadów to nie liczę tylko na rozniesienie go przy pomocy natury lecz dodatkowo w nocy chodzę po okolicznych polach i co jakiś odcinek podsypuję jak popadnie na lewo i prawo.

  A w Sądzie nie jestem katem - jak rolnik nie ma pieniążków na odszkodowanie to będąc "dobrym człowiekiem" wyciągam do niego rękę i w rozliczeniu w ramach rekompensaty przejmuję to jego pole.

  Tutaj nie ma co się okłamywać: za 99% przepisów stoi ktoś kto liczy na zysk z ich wprowadzenia - szkoda tylko że Ci za to płacący {MY} nie mają z tego nic, bądź śladowe ilości dla zamydlenia oczu.

  Dlatego trzeba wszystkiemu coraz baczniej się przyglądać.
 • @falconmillenium
  Piszesz straszne głupoty "towarzyszu".
  Straszne i właśnie przesiąknięte komunistyczną propagandą idealnie przeniesioną z PRL-u bądź z pod pałacu Prezydenckiego z co 10 każdego miesiąca.

  ZUS to chyba największa banda złodziei jaka istniała od czasów feudalnych.
  Haracz z którego albo się nie ma nic albo prawie nic.
  Lecz najlepiej zrozumie to szybciej każdy "prywaciarz" niż pracownik a w szczególności ten z aparatu państwowego zwanego publicznym.

  Widać że nie masz pojęcia o czym tu ludzie piszą.
  Nie chodzi o składki zdrowotne a o EMERYTALNE !!!!
  A tym bardziej teraz gdy rządzący idioci coraz częściej wyskakują z tekstem o zmianie przepisów tak aby prowadzący działalności gospodarcze płacili składki nie deklarowane a procentowe od dochodu.
  Wiesz człowieku o co w tym chodzi? Masz o tym pojecie? Widać że NIE więc się nie odzywaj.

  1- dlaczego będąc przykładowo bardzo zaradnym przedsiębiorcą mam płacić składki procentowo od dochodu? To jak zwykły podatek/kara.
  - Dlaczego mam płacić KARY za to że umiem zarabiać?
  - Dlaczego mam poprzez KARY mieć dochody praktycznie równe z tymi co zarabiają mniej?
  - Dlaczego mam poprzez KARĘ mieć dochody prawie takie same jak Ci którzy włożyli w biznesy 10 albo 1000000000 razy mniej? Najczęściej biorąc na to kredyty i płacąc kosmiczne odsetki.
  - Dlaczego mam 45 lat płacić składki z których 90% zostanie przerąbana a tylko 10% do mnie powróci? - o ile tego dożyję
  2- czy masz pojęcie że to co prywaciarz deklaruje do opodatkowania i to co na papierze mu rzekomo zostaje ma się ni jak do rzeczywistości?
  - i to nie w stronę do przodu a do tyłu !!!!
  - a dlaczego? Nie wiesz.... Nie wiesz bo nie wiesz że część z tej puli idzie pod stołami dla pracowników.
  Idzie pod stołami dla pracowników po to aby mieli lepsze dochody na rękę. Dlaczego tak a nie inaczej?
  A dlatego właśnie że ZUS ich okrada tak samo i przez ZUS a nie Skarbówkę są potężne koszta pracy.
  Dalej nie masz pojęcia dlaczego.... Dlatego że przykładowo za pracę danego pracownika mogę zapłacić miesięcznie powiedzmy 4,6 tysiąca butto i są dwa wyjścia:
  a) daję pracownikowi do ręki 2500zł a 2,1 odprowadzam haraczu
  b) daję pracownikowi do ręki 3,500zł z czego na papierze 1,000 i wtedy tylko 1,100zł płacę haraczy
  I jak sądzisz co wybiera pracownik? Powiesz że głupi weźmie 2,5 bo będzie miał większą emeryturę? To sam jesteś........
  A dlaczego wybiera druga opcję? Bo są jej dwa powody:
  - pierwszy to potrzebna większa gotówka na koszty życia
  - drugi to zimna kalkulacja:
  Wiesz ile w tych 2,1tyś zł jest składek ZUS? Nie wiesz: 1.700zł (co miesiąc)
  Więc te dodatkowe 1000zł na rękę nawet nie inwestowane a tylko odkładane na konto po 40 latach dają sumę:
  40x12=480,
  480x1000=480.000zł (czterysta osiemdziesiąt tysięcy złotych)
  Więc zakładając że będzie po przejściu na emeryturę żył nawet 20 lat i brał co miesiąc z konta po 1500zł to nie licząc żadnych odsetek itp. to kasy mu starczy a to czego nie weźmie nie przepadnie a pozostanie spadkobiercom.
  A co będzie miał z opcji pierwszej?: co miesiąc kolo 1000-1300zł i tylko tyle ile pożyje - o ile do tej emerytury dożyje.

  Widzisz teraz o co ludziom tutaj chodzi?

  Ludzie prowadzący działalność nie walczą tylko o siebie ale też i o pracowników - co nie zawsze jest widać bo widać oficjalnie być nie może.

  Tu chodzi o składki emerytalne - te kradzione.
  Dlatego każdy powinien sobie sam zapewnić emeryturę a pod tym kątem ZUS powinien zniknąć z tej planety.
  Jeśli chodzi o ubezpieczenie zdrowotne to bez problemu zajęły by się tym i zwykłe firmy ubezpieczeniowe - taj jak NW czy AC na auta i tym podobne.
  Ale tak nie będzie za szybko bo ZUS nie jest dla emerytów i rencistów tylko dla stanowisk pracy dla elit i ekip zmieniających się rotacyjnie w sejmie przeciętnie co 4 lata.

  Nic z tego nie rozumiesz więc się lepiej nie udzielaj i nie motaj ludziom w głowach.

  Chcesz innej prawdy czy też wiedzy o Twoim molochu?
  Poczytaj nie tylko ten artykulik ale też i wpis nicku @Alien:
  http://wolnemedia.net/gospodarka/prawdziwy-cel-%E2%80%9Ereformy-emerytalnej/comment-page-1/#comment-67827

  (cyfry z przykładu powyżej nie są idealne i dokładnie aktualne na dzień dzisiejszy ale prowadzący działalności wiedzą że są zbliżone/poglądowe i co miałem na myśli ;) )
 • @ALIK 09:52:18
  Sorki źle zaadresowałem post.

  Miał być do Antoni1 a nie do @falconmillenium.

  Przepraszam, źle odczytałem autora bzdur napisanych w temacie.
 • @ALIK 09:52:18
  Widzę, że tutaj nie można wyrażać własnego zdania, bo znajdą się zaraz mądrzejsi, co będą korygować i nauczać jako bogowie.

  To domena wcześniejszego pokolenia: "mam rację BO TAK" :P

  Ja swoje doskonale wiem a moje spostrzeżenia ująłem raptem w paru zdaniach i nie mam potrzeby czytania wypocin znawców i jedynych wiedzących.

  Ja znam swoje fakty jak np:
  Wdrożenie nowego systemu i usunięcie serwerów z systemem ARS.
  Pół roku później jeździłem odpalać stare serwery Novell Netware z systemem ARS - powstała przez to spora dziura w danych. ZUS'owi nie wolno było informować ile płatnik ma na koncie. Płatnik miał udowodnić wpłaty. (Nie jest tak do dziś?)

  Redeklaracje, które ludzie musieli składać i które wylądowały w piwnicy.
  Zakup skanerów szybkiego skanu po 2 , 3 duże bańki na oddział od sztuki. Okazało się, że dowodów wpłat wypełnianych przez ludzi nie da się skanować bo po prostu OCR nie daje rady. Zrobiono zatem 3 zmiany i kobiety skanowały i sprawdzały siebie nawzajem. Koszta za skanery potężne biorąc pod uwagę ilość zakupionych sztuk. + koszta kobiet zatrudnionych na 3 zmiany.

  Kopie bezpieczeństwa robione przed oddziały wzajemnie. Jeden oddział archiwizuje drugi i odwrotnie. Przez co ktoś dobrze zarobił na dyskach bo zaczęły padać jak muchy. Dlaczego? bo kopia robiła się dłużej niż 24h i w pewnym momencie doba nie wystarczała a głowice zapierniczały równo po talerzach.

  Przetarg na komputery (bardzo stara sprawa) - które to komputery wylądowały w piwnicy w warszawskim oddziale i nikt nigdy ich nie wykorzystał.

  Można by siedzieć i wspominać i wymieniać. Czysty interes dla określonych osób.

  Nie interesują mnie wyliczenia Pani ALIK przemądrzalski, bo wystarczy mi moja wewnętrzna wiedza, że jestem wolnym człowiekiem i nie muszę nikomu płacić żadnego haraczu.

  Nie zamierzam płacić ZUS'u na utrzymanie wcześniejszego pokolenia, bo to pokolenie nie zrobiło nic, żeby w tym państwie było dobrze!

  Proszę się zatem nie mądrzyć bo powyższe komentarze niewiele mają wspólnego z tym co ja napisałem.

  Nie interesuje mnie merytoryka działania ZUS'u - wystarczy mi to co wiem. Zajmowałem się serwerami a nie sposobem pracy aplikacji.

  Panie ALIK - żaden ze mnie "towarzysz". Pan pewnie wychowanek rosyjski :P jako i STOLZMAN?

  "Widzisz teraz o co ludziom tutaj chodzi?" - nie rozumiem w ogóle o co chodzi ludziom z poprzedniego pokolenia. Większość młodych tego nie rozumie i większość ma całkiem nowe podejście do życia. Wasze spaprane zasady i lewopółkulowe podejście zupełnie nie pasuje do dzisiejszej świadomości. Jedyne co potraficie to prawić morały - BO WYDAJE SIĘ WAM - że jesteście mądrzejsi. Oprócz tego wpajacie młodym zasady, które łamiecie na każdym kroku wypowiadając wasze czarodziejskie słowa: "co wolno wojewodzie.."

  Szacunek się wzbudza swoim postępowaniem, zachowaniem, mądrością.
  Wasze pokolenie ten szacunek wymusza. "Bo ja wiem lepiej". Nie ważne, że piszę o czymś innym niż ten falcon - ważne że mogę się pokazać jaki to jestem mądry. Siedźcie dalej i róbcie magiel. Na pewno doprowadzi was to do oświecenia :P

  Zapomnieliście tylko o jednej rzeczy! To MY młodzi będziemy po WAS. Pytanie czy będziemy dalej płacić składki w tym zakłamanym systemie, czy wylejemy was na ulicę i stwierdzimy, że nie warto się wami zajmować - tak jak WY swoim brakiem decyzji doprowadziliście do tego co mamy obecnie!

  Brak decyzji to też decyzja!
 • jeszcze jedno..
  To nie młodzież jest zepsuta. To nie młodzież jest złą.
  Przykład idzie zawsze z góry.
  TO WY dajecie przykład młodym i uczycie ich obłudy, kłamstwa i kombinowania. Z natury tacy nie są.
  Wszystkiego nauczyli się od WAS dorosłych?
  Przeraża WAS jednak, że umieją lepiej kombinować i tego nie potraficie unieść. Nie potraficie też przyznać się do winy, że to WASZE dzieło, że tacy są.
 • @ALIK 08:54:14
  Był Pan na manifestacji?
  Zrobił Pan coś w tym kierunku czy tylko potrafi się Pan wymądrzać?
  Ja byłem i ochraniałem .... manifestację bo doskonale zdaję sobie sprawę z połączenia GMO i ACTA.
  Ja tam nie widziałem starszych osób na tych manifestacjach. W większości byli to młodzi ludzie.
 • @Marek Długosz 21:42:29
  Panie Długosz, niechże się Pan nie kompromituje.

  Dziesiątki tysięcy starszych ludzi są na utrzymaniu dzieci a i tak te dzieci muszą płacić haracz na ZUS. I nie mogą się "wypisać" bo jak tam wcześniej człowiek napisał, oni nie odpuszczają.

  Proszę tylko popatrzeć co się dzieje na wsi i/lub miasteczkach mniejszych, gdzie część "miastowych" pochodzi ze wsi obok. Bo pomijam ubezpieczonych w KRUS, bo to się samo przez się rozumie, że rodziny żyją tam razem często wielopokoleniowe.

  Wystarczy że syn rolnika ma warsztat wulkanizacyjny czy mechaniczny a rodziców niedołężnych i co, ma im pozwolić zgnić?

  Proszę Pana, moja babcia miała pod koniec życia mniej niż 700 zł renciny, była utrzymywana przez najbliższą rodzinę, bo przy ciężkiej cukrzycy i problemach z sercem i układem krwionośnym nie ma takiej szansy by mogła sama funkcjonować. A mimo to wszyscy płacimy ZUS i nawet nie pomyśleliśmy o tym żeby się "wypisać".

  A dlaczego? Bo znamy osobiście takiego jednego co się "wypisał". To mu potem przyszło płacić grubo ponad 20 tys. zł jak go dopadli.

  To są fakty proszę Pana, nie blogerskie bajkopisania.
 • @falconmillenium 10:53:49
  Witam.
  To co piszesz to racja.
  Ja omyłkowo do Ciebie się odniosłem co poprawiłem zaraz w poście poniżej.
  Raz jeszcze sorki za pomyłkę
 • @Antoni1 11:18:51
  Srutututu...........
  Masa typowej Gomółkowskiej propagandy. Chociaż część to czysta prawda.
  Postęp itd itp i rzeczywiście robili to ludzie dla ludzi. No właśnie robili to ludzie dla ludzi i to co zrobili, to co wydali i to co dali było widać od razu gołym okiem a nawet właśnie zdecydowana większość z tego pozostała do dziś.

  Tutaj chodzi o czasy teraźniejsze i złodziei którzy nas zewsząd okradają.
  Pan nie ma pojęcia co utrzymuje to państwo. Nie politycy, nie urzędy tylko..... LUDZIE. W zdecydowanej większości właśnie właściciele większych i mini firm. To oni są mózgami co zrobić aby zarobić. To oni dają miejsca pracy i to dzięki nim są opłacane z tego haracze których ogromna część przepada w machinie w co najmniej połowie zbędnej biurokracji.
  Biurokracji która nie dość że jest w wielkiej części zbędna to poza kosztami ich utrzymania płacimy za ich nie tyle błędy co totalne durnoty.
  Oszczędności trzeba szukać właśnie TAM a nie na dole mocniej okradając najuboższych i tych co najmniej się stawiają BEZCZELNIE nazywając te grabieże "ZACISKANIEM PASA".
  Sami sobie niech zacisną i zlikwidują połowę urzędów a z tego co zostanie połowę etatów plus zmienić prawo aby każdy urzędnik bezdyskusyjnie odpowiadał stanowiskiem i własnym majątkiem za błędy i głupoty to może coś z tego będzie. Nie może lecz na pewno.

  Powiada Pan o blokach z płyt?
  Co za debilizmy.
  Wie Pan skąd one w większości są? Od ruskich!!!
  Wie Pan za co? A w ramach "wymiany handlowej"
  Wie Pan na czym polegała? No na wymianie.
  Wie Pan jak było to liczone? Przeliczane na gotówkę a dokładnie tzw. "RUBEL TRANSFEROWY"
  Wie Pan jak był liczony kurs "RUBLA TRANSFEROWEGO"? Tego nie wiedział nikt bo zawsze w zależności do czego się go liczyło i w którą stronę jego kurs był inny.
  Przykładowo jak Ruscy coś kupowali to powiedzmy 1 Rub TR. = 5$ a jak sprzedawali to 1$ = 5 Rub. TR.

  I taki super blok z płyty wychodził 5x drożej za gotówkę a jako że była to wymiana handlowa to po dwóch przelicznikach w dwie strony wychodził 10x drożej.

  I następna ważna dla Pana informacja:
  Te bloki to nie budynki tylko TYMCZASOWE BARAKI.
  Nie pamiętam dokładnie czy 30 czy 35 lat od postawienia powinny być rozebrane bo zaczną się po woli rozkładać.
  Mieszkałem w bloku od jego postawienia w roku 1978 do roku 2011 na ostatnim czyli IV -tym pietrze i od około 10-ciu lat wstecz na ostatnich piętrach zaczęły przeciekać dachy (nie na papach tylko miedzy płytami) i od około 5-ciu ściany. Na calutkim osiedlu (setki takich bloków tylko na moim byłym osiedlu co mają postać niby po 100 lat BUAAAHHHAAAAA)
  Zaczęły się po woli rozłazić w szwach i przeciekać - o trzymaniu pionów już nie będę wspominał bo nie chce straszyć.
  Więc kto mądrzejszy to się sprężył i pouciekał z nich zwalając kłopoty teraźniejsze i te przyszłe większe na nowych nabywców.
  Proszę wejść w ogłoszenia mieszkań, później w mieszkania z płyty i zobaczyć ile jest ofert sprzedaży 4-tych pięter a ile od 2-go w dół :D :D
  Oczywiście pisma do administracji nie pomagały a pisma do Nadzoru Budowlanego również.
  Teraz na następne ładnych kilka lat się ten problem a może i przyszłe katastrofy budowlane maskuje poprzez masowe docieplanie tych płytowców styropianami i nowymi przerobionymi dachami.
  I nie robi się tego ze względu na docieplenie tylko dla tego że są coraz zimniejsze i coraz mocniej przeciekają a styropian, kleje i pianki na jakiś czas to pomarkują - pod pozorem docieplenia (tak jak się robi ze starymi rozwalającymi się chatami na sprzedaż - jaki by syf nie był to pod styropianem i kolorowym tynkiem ani tego ani nieszczelności czy krzywizny nie widać)
 • @BrodaczOlo 11:37:56
  A dlaczego miała tylko dziadowskie 700zł renciny? Bo ZUS czyli moloch państwowy JĄ OKRADŁ.
  Babcia była może pałowana przez "krawężników" i po 30 latach ciężkiej pracy i pałowań dostała 700zł emerytury.
  W tym samym czasie Ci którzy ją pałowali po 15 latach lekkiej dla nich pracy (pałowali Pana babcię i innych} dostali emerytury 4x tyle.
  Babcia pracowała uczciwe ze 30 lat i w wieku 55 lat poszła na 700zl emerytury.
  A "pałkowniki" pałowały z zamiłowania 15 lat i w wieku 40 lat poszli na 3.000zł emerytury.

  I kto jest winien? Babcia? NIE! Ja? Prawie NIE. Więc może czas to zmienić?

  Dlatego właśnie powinno się rozwalić cały ZUS od zaraz.

  Co zrobić z emerytami i rencistami obecnymi? Każdy z nich kto ma rodzinę niech ich utrzymuje - przecież i tak teraz ponoć płaci składki na ich renty i emerytury :D
  A kto nie ma rodziny to niech z kasy Państwa dostaje renty i emerytury LECZ!!!! Zweryfikowane i zrównane dla byłej ubecji, Policji i innych złodziei uprzywilejowanych.
  I wtedy symulanci wezmą się za robotę bo jak rodzina będzie wiedziała że dany teraźniejszy emeryt co kombinacjami został emerytem może pracować to się na niego wypnie du....ą.

  A ubezpieczenie zdrowotne są już indywidualne i każdy sam sobie będzie je opłacał - co już masa ludzi i tak i tak robi.

  A zamiast płacić haracze na ZUS co miesiąc kto chce i ile chce albo odłoży do zwykłego banku gdzie sam dostanie z tego procenty a nie będzie płacił za jego utrzymywanie jak jest z ZUS-em, albo będzie inaczej inwestował aby zapewnić sobie przyszły byt.

  Ale to nie przejdzie bez wielkiej wojny bo dęba staną wszyscy uprzywilejowani i nieudaczniki z wierchuszki którzy się tą kasą wspomagają oraz w molochach wciskają ludzi za wcześniejsze poparcia itp.
 • @ALIK 13:39:40
  Nie ma sprawy :) nie doczytałem. Zachłysnąłem się wiedzą i agresją Pana Antoniego :) i tak mnie to uniosło, że sam zacząłem płynąć w tej nienawistnej rzece ... jest ok. Ja również przepraszam.

  Panie @Antoni:
  "...Nie zamierzam płacić ZUS'u na utrzymanie wcześniejszego pokolenia, bo to pokolenie nie zrobiło nic, żeby w tym państwie było dobrze!... " - ten tekst odnosi się tylko i wyłącznie do Pana i panu podobnych.

  "...Aleś ty głupi. Krasnale sprawiły, że przynajmniej połowa Polaków ma własne samochody. I ileś tam dróg..." - Jakich dróg? Gdzie Pan te drogi ma? ten asfaltopodobny syf polewany smołówką? na którym ludzie sobie samochody niszczą? a politycy kasę robią na naprawianiu?
  i te samochody, które w większości na kredyt banksterski wzięte? :)

  Co mi Pan chcesz opowiedzieć? że tak żeście zapierniczali, że każdy ma mieszkanie? he he he, które wam komuna w większości zafundowała.

  Ja piszę o tym jak wygląda całokształt a wygląda potwornie i zmierza do całkowitej destrukcji. I to nie młodzi stworzyli ten bałagan tylko WASZ brak zainteresowania.

  "...Jakby twoi rodzice i dziadowie tak się opieprzali, to byś głupku do dzisiaj siedział w chałupie krytej strzechą przy lampie naftowej. ..." - moim pragnieniem jest domek w lesie z lampą naftową, żeby nie oglądać i nie czytać wypowiedzi Pana i panu podobnych.

  Reszta treści to dla mnie brednie. Sposób pisania jaki Pan reprezentuje:
  Chamstwo, oskarżenia, prostactwo i obrażanie. Jedyne co Panu wychodzi dobrze to wredne oskarżanie i znieważanie zatem nie będę się wysilał nawet na odpisywanie. Niewiele Pan zrozumiał z tego co ja napisałem. Jest Pan zwykłym krzykaczem, który uważa, że mu się należy. Jedyne co pamiętam z dzieciństwa to te krzyki! Należy nam się. Rząd rzucił ochłapem i społeczeństwo znów popadało w marazm. Można przez chwilę napchać bandzioch. To wasze powiedzenie: "czy się stoi czy się leży...." i jasno reprezentuje poziom waszego jestestwa. :)

  Niech się Pan tak nie unosi swoją mądrością bo panu serce pęknie albo żyłka i Pan tej emerytury nie zobaczy :)
 • @Antoni1
  Niech Pan sobie poczyta swoje wpisy i zastanowi się jakiż to przykład Pan daje młodym. Wiem: Pan tego nie widzi, bo Pan ma rację i koniec :)
 • @Antoni1
  Może Pan jeszcze pokrzyczeć, bo te odnośniki do @Alik`a to do Pana były :)
 • NIE DAJCIE SIĘ SPROWOKOWAĆ !
  obywatele, czytelnicy NE! pozbawiając się opieki ZUS sami sobie nie poradzicie... przepijecie albo przejecie oszczędnosci, albo ulokujecie je nietrafnie i kto da Wam jeść na starość? Rodzina?
  może tą umowę też "wypowiecie"?
  http://www.miasik.net/articles/umowa.html
 • @infokolej 15:38:58
  Bez zwrotną? :) hmmm... nie bardzo w to wierzę.
  "Jak ci coś za darmo dają, uważaj bo cię oszukają" - ja myślę, że te bez zwrotne pożyczki to kredyt dla Państwa.
 • @All
  Rozmowa z przedsiębiorcą, który wypowiedział „umowę” ZUS-owi:

  http://beatrycze.nowyekran.pl/post/53524,rozmowa-z-przedsiebiorca-ktory-wypowiedzial-umowe-zus-owi
 • kalkulator wynagrodzeń:
  Jałowe dyskusje bledna w oczach danych:
  KOSZTY PRACODAWCY:
  BRUTTO:4000
  UBEZPIECZENIA: EMERYTALNE 390.4, RENTOWE 260, WYPADKOWE 72,
  SKŁADKI NA FUNDUSZ PRACY:98, FGŚP:4=102
  LĄCZNIE =4824.4

  KOSZTY PRACOWNIKA:
  BRUTTO:4000
  UBEZPIECZENIA: EMERYTALNE:390.4, RENTOWE:60,CHOROBOWE:98, ZDROWOTNE:310.64
  PIT : 287
  WYNIK:2853.96

  KOSZTY :4824.4
  NETTO:2853.96
  STOSUNEK : 59%

  SUMA ZUS:390.4+390.4+260+60+72+98+310.64=1581.44

  ŹRÓDŁO: KALKULATOR WYNAGRODZEŃ : INTERNET:)
 • A w Holandii ...
  ..jest tak.
  Ubezpieczenie zdrowotne jest obowiązkowe dla wszystkich, koszt to ok 100 euro/m, z czego belasting (US) zwraca ok 60% - dodam ze opieka jest o 100 razy lepsza niz w polsce + darmowe leki. Skladki na ubezpieczenie emerytalne sa dobrowolne co nie oznacza ze panstwo sie na ciebie wypnie, kazdy kto przepracowal min. 5 lat, po ukonczeniu 65 roku zycia dostaje "rete socjalna" (wlacznie z krolowa) ktora w tej chwili wynosi na jedna osobe ponad 1000 euro/m, kwota jest troche mniejsza jesli pobierasz ja ty i twoja zona/maz. (ok 900 e)
  P.S. do ubezpieczenia zdrowotnego. jesli nie korzystasz przez rok (lub sporadycznie) ubezpieczyciel zwraca ci 80% skladek.
 • nowe prawo
  dzięki Panie Sowa za pierwszy ruch na szachownicy,18.03.2012 r przechodzę na emeryturę,zobaczymy jakie bedzie wyliczenie.Z wykształceniaq jestem prawnikiem i 50% życia zajmowałem się prawem a 50% byłem przedsiębiorcą.Kiedy przechodziłem do "rzemiosła" wprowadzono dla tej grupy przymus ubezpieczenia oczywiście z przyczyn budżetowych.Zgadzam się z Panem w większości argumentów ale niestety nie taką droga i nie odrazu da się zmienić prawo.Dobrze,że Pan zrobił nagłośnienie problemu.Ja w ubiegłym roku postanowiłem po przejściu na emeryturę powołać stowarzyszenie/fundację,zebrać grupę ludzi i podjąć się pracy na rzecz zmiany prawa w różnych dziedzinach życia społecznego m.innymi także sprawy ZUS,zawieszenia działalności gosp[odarczej,obowiązku i zakresu płatności składek przez rzemieślników ,zakresu egzekucji komorniczej i.t.d..Temat który Pan podjął trochę inaczej i bardziej profesjonalnie należy kontynuować.Poszukuję ludzi,z którymi mógłbym tę pracę podjąć w ramach stowarzyszenia "Nowe Prawo".Sprawę należy załatwiać etapowo i profesjonalnie,nie da się zastosować metody rewolucyjnej bo byłoby to z krzywdą niezasłużoną innych emerytów.Ale moim zdaniem da się tu zrobić porządek.Zainteresowanych zapraszam -mój kontakt pro2006vip@vp.pl
 • @BrodaczOlo 12:38:55
  Masz rację,przeczytaj mój komentarz z dnia dzisiejszego mój nick to "porter2",zapraszam do wspólnej pracy
 • @falconmillenium 00:39:17
  Przeczytaj mój komentarz z dnia dzisiejszego/czwartek/ mój nick porter2,zapraszam do wspólnej pracy
 • @loktar 00:31:37
  Bo jej płacą za informowanie a nie wróżenie z fusów.
  http://www.forumobywatelskie.net.pl/content/p%C5%82ac%C4%85-mi-za-informowanie-nie-wr%C3%B3%C5%BCenie-z-fus%C3%B3w
 • marzenia
  Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje.

  to Art. 31p. 2

  i wszystko jasne musimy w ramach dzisiejszego obowiązującego haraczu
 • @Antoni1 00:29:00
  To nie na rozum polskiego pracodawcy
 • @Antoni1 11:18:51
  pracowałem przy obwodnicy Gdańska firmy z zachodu . finansowanie z dotacji w Kraju zostało jedynie 16 eurocentów. Za komuny zostawało prawie 100 %- haracz na kasę UW
 • @konradis 08:58:33
  Zgadza się
  A teraz to samo przy 100% podwyżce i założeniu że suma wpływów do skarbu pozostaje w takiej samej wysokości jak powyżej.

  Procentowo zmniejsza się o połowę
 • @falconmillenium 00:39:17
  Popieram Pana i podpisuje się obiema rękami, nie można utrzymywać katastrofalnego systemu tylko dlatego aby utrzymać status quo obecnych emerytów. Jestem młody i wiem że z tego co ja wpłacam żyją obecni emeryci ale wiem również to że katastrofa demograficzna w nie tak dalekiej przyszłości spowoduje iż moje pokolenie w ogóle nie dostanie żadnej emerytury i te środki które wpłacam obecnie po prostu przepadną i wychodzi na to że obecny system mnie po prostu okrada. Wiedzą to też i inni z mojego pokolenia dlatego ok 3,5mln młodych wyjechało i nie ma zamiaru wracać bo w obecnej ordynacji nie ma po prostu do czego tak więc jeżeli niczego nie zmienimy TERAZ to później nie będzie już czego i komu zmieniać, po prostu znikniemy... Proszę mnie nie zrozumieć źle, nie chcę obecnych emerytów pozostawić bez środków do życia bo to by było zwykłe barbarzyństwo, potrzeba po prostu BARDZO głębokich zmian w systemie emerytalnym tak aby obecni młodzi nie umarli z głodu pod płotem za 20 i więcej lat...
 • @Krajan 12:58:03
  Nikt nie chce pozostawiać emerytów na pastwę losu :)
  Jedyny błąd jaki popełniają ludzie w swoim tworzeniu świata to FAKT, że skupiają się na braku oraz strachu o jutro, zamiast skupiać swoją uwagę na stwarzaniu swojej rzeczywistości :) Dlatego nie martw się za wiele, bo choćby wyglądało na upadek naszej cywilizacji w realiach medialnej piany - MY właśnie osiągamy coś zupełnie odwrotnego.

  Niedługo sam zobaczysz - nie będzie potrzeby martwienia się o kogokolwiek. Wrażliwość ludzi rośnie z dnia na dzień i wielu nagle budzi się i zaczyna buntować w swoim wnętrzu przeciwko obecnemu zakłamaniu, krzywdzie i rabunkowi.

  Ten system upada - to jest pewne. Jednak nie przyniesie on katastrofy.. chyba, że wszyscy będą się bali i będą się skupiali na tym, czego nie mają.

  Pomyśl czego pragniesz, powiedz to i rób to...:)

  Za dużo jest wahadeł emocjonalnych wokół.. dlatego lepiej wyobrażać sobie pozytywne rozwiązania niż niepotrzebnie się martwić. ZUS upadnie a emerytom nic się nie stanie :)

  Jeśli ktoś działa zgodnie ze swoim sumieniem to taką energię przyciąga :)
  - Czego się boisz - umacniasz..
  - Na co patrzysz - znika samo..

  @porter 2 - zanotowałem. Na razie muszę odpocząć. Ostatni wiele się dzieje i trochę mam dość, jednak wracam do tego artykułu bo temat jest bardzo istotny.
 • @All
  http://symetrix.pl/Aktualnosci/Rozne/Skandal-w-NFZ-ukradli-nasze-pieniadze

  http://biznes.interia.pl/emerytury/news/system-ofe-pomaga-zagranicznemu-kapitalowi-nas-drenowac,1764181

  http://symetrix.pl/Aktualnosci/Polska/Ministerstwo-Sprawiedliwosci-stwierdzilo-ze-w-Polsce-jest-nieslusznie-skazanych-co-roku-70-do-100-tys-osob
 • @all
  http://symetrix.pl/Kodeks-Zywnosciowy/Filmy/Cienie-Przyszlosci-The-Shadows-of-Future-film-Kevina-P-Millera

  To przesłuchanie jest nad wyraz istotne:
  http://symetrix.pl/Aktualnosci/Stary-Swiat/Gary-Null-przesluchanie-w-sprawie-szczepionek

  http://symetrix.pl/Aktualnosci/Stary-Swiat/Dr-Rath-Norymberga-i-kto-rzadzi-Unia-Europejska
 • @All
  Tak natomiast wygląda podział rynku farmaceutyczno - genetycznego:

  http://www.naturalnews.com/files/seedindustry.pdf

  Prowadzenie Monsanto czyli korporacja, której najbardziej zależy na wprowadzeniu GMO... i jak można się domyślać również ACTA..

  Na diagramie widzimy na 4 pozycji (mniej więcej) grupę z wykładu Pana Dr Rath`a.

  -- Jedzenie/Zdrowie/Ubezpieczenie/Leczenie/Farmaceutyka/Genetyka/Pozwolenia/Ustawy/Rządy --
 • @All
  W linku Dr. Rath jest wiele innych treści a film na samym dole. Dlatego podaję link bezpośredni do filmu.
  http://www.youtube.com/watch?v=jw35QwKuHtc&feature=player_embedded
 • Piekna akcja, oby do udanego zakonczenia!
  Bardzo mnie cieszą takie akcje, ktore wplywaja znaczaco na nasza wolnosc, a sa zgodne z prawem. Zamykamy im geby i nie prowokujemy do wyciagania gumowych palek na ulicach...

  Czuje i widze, ze to pierwsze, prawdziwe kroki do prawdziwej wolnosci.

  Www.newworldorder.com.pl/post,2077,0#25139
 • @swiezyy 00:21:22
  Swoja droga konstytucja w swojej tresci gryzie sie sama z soba. zdecydowana wiekszosc konstytucji jest niezgodna z art.30 i jak dobrze pamietam, rowniez art 31. te artykuly wskazuja na prawo wyzsze i wazniejsze niz konstytucja, ktore jest niezbywalne i przyrodzone. Jest to prawo NATURALNE.
 • Narzekac to sie potrafi.
  Ludzie dlaczego narzekacie. Sami glosujecie na tych samych ludzi (bez pomyslu), lub nie glosujecie oddajac tym samym glos innym, ktorzy glosuja na tych samych ludzi w kolko. Na jedno wychodzi.

  Wybierzcie w koncu osobe, ktora postawi kres tym wszystkim przekretom. Zredukuje liczbe poslow i senatorow do niezbednego minimum (od tego powinno sie zaczac),
  Zlikwiduje ZUS i przekarze dzialalnosc w rece prywatnych firm ubezpieczeniowych, w koncu one maja i kapital, i doswiadczenie w ubezpieczeniach oraz obowiazuje je prawo kodeksu cywilnego. A bez umowy nie sa w stanie nic zrobic.

  Ubezpieczenie spoleczne mozna by uczynic dobrowolnym, ale potem beda narzekania na biede osob, ktore nie ubezpieczyly sie, ani nie zdecydowaly sie oszczedzac na wlasna reke.

  Podsumowujac, glosujcie na PLU - Partia Ludzi Uczciwych.

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej