Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
400 postów 1838 komentarzy

Wielotematyczna mieszanka Iluzji z Rzeczywistością

Pluszak - Obserwator wybranych fragmentów Życia przedstawia... Wielotematyczna mieszanka Iluzji z Rzeczywistością. Kontakt: pluszak@nowyekran.net; lub UKF i VHF znak wywoławczy: SQ9NOR, QRG: 145.250MHz, 434.575MHz, 145.7125MHz (SR9B), 439.375MHz (SR9SK)

Katastrofa TU-154M – drastyczne zdjęcia ofiar katastrofy Tupolewa na rosyjskojęzycznej stronie.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Prokuratura Generalna została zawiadomiona o fakcie opublikowania drastycznych na jednej z rosyjskojęzycznych stron zdjęć ofiar katastrofy rządowego Tupolewa.

Zdjęcia zostały zrobione na miejscu katastrofy, w kostnicy i przy trumnach. Niektóre z nich są podpisane - z opisów wynika, że na fotografiach jest ciało między innymi prezydenta Kaczyńskiego. Zdjęcia zamieścił bloger pochodzący z azjatyckiej części Rosji. Zdjęcia mają być dowodem na to że rządowy Tupolew rozbił się w wyniku zamachu.

Oprócz zdjęć na stronie blogera pojawił się też obszerny tekst na temat katastrofy smoleńskiej, w której autor kwestionuje, że samolot rozbił się w wyniku wypadku. Internetowa strona na której są zamieszczone między innymi zdjęcia szczątków ofiar katastrofy TU-154M nie została jeszcze zablokowana (stan na 16 października 2012). Ze zrozumiałych względów nie publikuję internetowego adresu tej strony www.

Fotografie, które ukazały się w sieci, zostały zbadane przed prokuratorów prowadzących śledztwo smoleńskie. Śledczy po analizie stwierdzili, że nie jest to materiał dowodowy z polskiego postępowania. Nie ma więc podstaw prawnych, by wszczynać śledztwo w sprawie ewentualnego wycieku dowodów.

Otwartą pozostaje kwestia możliwego - choćby nieformalnego - wniosku do Rosjan, by sprawdzili, czy u nich doszło do wycieku. Decyzja w tej sprawie jednak na razie nie zapadła.

KOMENTARZE

 • Autor
  Proszę nie wprowadzać w błąd czytelników. Strona wyraźnie mówi o inscenizacji na Siewernym.
 • @e-misjonarz 20:03:46
  Tak jest paranoiku, jesteś w potrzasku. Powtarzaj sobie dalej jak mantrę, że to inscenizacja, spreparowane zdjęcia.
 • Lepiej tego nie ogladac...
  Przecież to sa czyis bliscy. :(
 • @wronski111 20:10:58
  Inscenizacji? Jakieś wiarygodne dowody na inscenizację? Każdy ma swoją wersję wydarzeń w którą wierzy, ale to nie jest istotne w tym wypadku.

  Istotne jest to dlaczego polska prokuratura nie ma tych zdjęć, a są one dostępne na rosyjskojęzycznej www.
 • @Pluszak 20:33:18
  Pluszaku ! Nawet w dzisiejszym Dzienniku Telewizyjnym użyli słowa inscenizacja określając treść tej strony.
 • ZDJĘCIA
  Od dwóch lat co krok słyszy się o braku dowodów, braku zdjęć itd. itp....
  A teraz gdy są gdzieś tam jakieś opublikowane to wszędzie gdzie tylko można usuwane są siłowo do nich nie tylko linki ale i banowani userzy je podający.
  Przeglądając różne portale i czytając komentarze pisane a w szczególności te kasowane wygląda jakby całe służby naszego kraju nic teraz innego nie robiły tylko kasowały posty, blokowały strony i banowały userów.

  To w końcu ludzie chcą dowodów w postaci zdjęć czy nie?

  JA CHCĘ....

  Czy może tutaj gdzie kilka postów dziennie jest o tym temacie wśród najwytrwalszych "sekciarzy/spiskowców ktoś poda w końcu te linki?

  Kto i czego teraz się boi - wcześniej tupiąc i żądając takich dowodów a teraz blokując je podpierając się jakąś pseudo etyką i innymi tym podobnymi pierdołami.

  Ma ktoś linki i może je udostępnić?
  Czy tutaj na NE też są kasowane a linkodawcy banowani?
  (jeśli katastrofy nie było i ciał nie było, to w czym problem udostępnić te linki? Wszak wtedy zdjęcia to zwykłe "fotomontaże"?)
  Pzdr.
 • @Pluszak 20:33:18
  W jednym z artykułów było napisane że prokuratura zaprzecza aby zdjęcia wyciekły z ich materiałów dowodowych.
  Więc tak na chłopski rozum między wierszami potwierdza ich wcześniejszą znajomość oraz posiadanie - to tak według mnie.
 • @ALIK 20:43:34
  Na dwoje baba wróżyła, nie byłyby to jedyne zdjęcia których nie mają. A jeśli mają, to na jakiej podstawie twierdzą że to nie od naszych wyciekło do sieci?
 • @ALIK 20:41:22
  Żaden problem z linkiem. Znalazłem, wszedłem i potwierdzam słowa Seawolfa "Powtarzam, zastanawia mnie, że na tych zdjęciach nie ma nic sensacyjnego, nic nie wnoszą, są jedynie straszne, mają nas zranić, upokorzyć. I tak się dzieje. Nikt ich nagle nie znalazł, ani nikt nagle nie postanowił ujawnić jakąś straszną prawdę. Nie, tyle, że ktoś właśnie dzisiaj, nie wczoraj i nie jutro, postanowił je wrzucić nam na stoły i ekrany".
 • @Alan Parsons Project 21:00:15
  Już mam.
  A tego co wcześniej wyczytałem krążyły po sieci ponoć od 28-04-2010 ale dopiero teraz "reklamę" zrobił im "niewyparzona gęba Sikorski".

  Zdjęcia "niezbyt smaczne" ale mnie "zaspokoiły" gdyż utwierdziły mnie w mojej ocenie tamtego zdarzenia/tragedii.
  Pzdr.
 • @Alan Parsons Project 21:00:15
  Nie wierzę, że w tak krótkim czasie można stwierdzić, czy coś jest, czy nie jest na tych zdjęciach. Za chwilę może pojawić się następna partia zdjęć, a Rosjanie w międzyczasie znajdą ich źródło. Mogą np. podać, że pochodzą one z włamania do moskiewskiej prokuratury, o którym początkowo poinformowano, a później wiadomość tą zdementowano twierdząc, że ukradziono wtedy akta zupełnie innych spraw niż Smoleński.
  Teraz . kiedy nie wiadomo czym Ruskie dysponują - mogą robić co tylko zechcą ze sprawą. Choćby i wskazać sprawców zamachu.
  Piękny materiał do szantażu, zwłaszcza, że najbardziej podatni znajdują się "na wylocie", ale jeszcze wiele mogą
 • link
  A ja nie rozumiem oburzenia ... kiedy mamy konflikt dwóch wartości - 1.)dążenie do odkrycia ukrywanej prawdy 2.) szacunek dla zwłok - wartość nr 1 jest zdecydowanie ważniejsza ...

  a zdjęcia są kolejną poszlaką, wskazującą maskirowkę-inscenirowkę czyli inscenizację katastrofy

  http://gorojanin-iz-b.livejournal.com/55983.html

  Warto by ktoś zbadał te zdjęcia, zwłaszcza, gdy na "oficjeli" liczyć nie można...
 • @Klaudiusz 21:24:15
  "На фото 3 и 6 на коже характерные повреждения, сдиры, которые могут образоваться только при манипулировании уже мертвыми телами и не могут быть получены живыми или только что погибшими людьми, что опять же говорит о том, что тела доставлялись и сваливались. "

  Autor twierdzi, że na zdjęciu 3 i 6 są obrażenia, które zadano ... martwym już ciałom, co ma być dowodem na to, że ciała zostały przywiezione na miejsce zainscenizowanej katastrofy ...
  (Przy okazji - O masakrowaniu martwych ciał świadczy też wypowiedź Rodziny Anny Walentynowicz ...)
 • STRONA ZE ZDJĘCIAMI .
  myślę ,że przyda się do analizy Zamachu Smoleńskiego .

  kopiujcie zdjęcia ,bo szybko mogą zniknąć ,acz kolwiek spodziewam się wycieku więcej zdjęć .
 • ,,,
  Najwyższej klasy naukowcy – dr hab. inż. Wojciech Fabianowski z Wydziału Chemii Politechniki Warszawskiej i prof. dr hab. Jan S. Jaworski z Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego – zbadali części tupolewa: duralowy fragment poszycia samolotu, szyby ze szkła organicznego – boczną i przednią (przednia jest grubsza od bocznej), pleciony pasek z wyposażenia Tu-154 oraz próbki gruntu.
 • @ALIK 20:41:22
  Masz i zobacz do czego doprowadził chory Dyzma...
  http://gorojanin-iz-b.livejournal.com/55983.html
 • @Prof.oszołom 21:39:54
  Gdzieś czytałem, sądzę że nawet pamiętam gdzie, że te zdjęcia mają "przykryć" wyniki naukowców.
 • @Alan Parsons Project 21:55:52
  opublikowane 21 września?
 • ZDJĘCIA
  Dziękuję za linki ale już wyżej napisałem że je wcześniej znalazłem.

  W pierwszym poście w tym wątku może się wydawać że mnie trochę poniosło ale był to efekt tego co zauważyłem a w zasadzie tego co rzuca się w oczy w sieci na praktycznie wszystkich portalach (teraz poza NE) a co polega na masowym kasowaniu linków, całych postów a nawet banowaniu userów wklejających linki do tych zdjęć.
  Oczywiście w takiej totalnej cenzurze a w zasadzie totsalnej wojnie z w sumie z wolnością słowa i dostępem do informacji góruje WYKOP gdzie administracja kilkukrotnie przeszła sama siebie:

  http://www.wykop.pl/link/1294017/w-rosyjskim-internecie-sa-drastyczne-zdjecia-ofiar-katastrofy-smolenskiej/

  Najpierw kasują posty, później banują (albo to i to naraz) po czym co jakiś czas "czyszczą" stronę z wykasowanych postów aby nie było widać ilu i jakich userów posty z linkami pokasowali.
  Takiej cenzury to i chyba twarda oficjalna komuna w czasach swej świetności by się nie powstydziła.

  To tyle w tej kwestii a zdanie o tym co widzi PRAWIE każdy będzie miał własne (prawie bo niektórzy będą widzieli to co im się wmówi że widzą...)
  Dziękuję.
 • @ALIK 22:38:59
  Tak zmasowana, SPRAWNA i skoordynowana akcja stawiania zapory informacyjnej daje bardzo dużo do myślenia...

  UWAGA, UWAGA!

  Dodam jeszcze fragment komunikatu służb:

  {{ ABW skontaktowała się ze służbami krajów, gdzie odnaleziono w internecie zdjęcia, celem zablokowania ich publikacji. Po naszej interwencji strona rosyjska oraz ukraińska zablokowały wskazane przez nas strony internetowe. Do tej pory nie zostały zamknięte strony domen niemieckich i amerykańskich, ponieważ służby tych państw w odpowiedzi poinformowały nas, że nie mogą zablokować tych stron z uwagi na ograniczenia prawne obowiązujące w ich krajach }}

  Proszę porównać reakcję Ukrainy i Rosji - oraz Niemiec i USA !!!

  Mamy podane jak na tacy!
  Teraz już wszyscy wiemy czym różnią się kraje niepodległe - od "demokratycznych" republik bananowych:
  W post-sowieckich republikach działa jedna służba - i robi co chce.

  W krajach niepodległych ich służby po pierwsze nie podlegają innym państwom - po drugie działają w ramach obowiązującego prawa.
 • .
  Pluszak, ale nie ma tam na tych zdjęciach miejsca gdzie znajdowały się 3 ranne osoby?
 • @Nathanel 23:20:37
  Moja żona, która ma mnie jednego, na szczęście czy nieszczęście, wierzy we mnie. Napisałem 21:39:54 "Gdzieś czytałem, sądzę że nawet pamiętam gdzie, że te zdjęcia mają "przykryć" wyniki naukowców."
 • @wronski111 20:10:58
  Zdjęcia mają być dowodem na to że rządowy Tupolew rozbił się w wyniku zamachu. - jeśli przyjąć hipotezę inscenizacji, to czy można by było nazwać śmierć 96 osób w tym Prezydenta RP zamachem?
 • @All
  Zadziwiające z jaką szybkością Polska Prokuratura odniosła się już w kilka godzin po nagłośnieniu miejsca publikacji zdjęć:

  Fotografie, które ukazały się w sieci, zostały zbadane przed prokuratorów prowadzących śledztwo smoleńskie. Śledczy po analizie stwierdzili, że nie jest to materiał dowodowy z polskiego postępowania. Nie ma więc podstaw prawnych, by wszczynać śledztwo w sprawie ewentualnego wycieku dowodów.

  Prok. Martyniuk podkreślił, że drastyczne zdjęcia "na pewno nie pochodzą z akt polskiego śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej" prowadzonego przez Wojskową Prokuraturę Okręgową w Warszawie.

  Prokurator generalny jest oburzony publikacją tych zdjęć w internecie. Prok. Mateusz Martyniuk Prokurator generalny jest oburzony publikacją tych zdjęć w internecie - zaznaczył Martyniuk.

  wtóruje ABW:

  Według ustaleń Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego drastyczne zdjęcia ofiar katastrofy smoleńskiej pojawiły się na rosyjskich stronach internetowych 28 września bieżącego roku - poinformował Maciej Karczyński, rzecznik prasowy ABW.

  Skoro ABW o fotografiach wiedziało już 28 września, to kiedy dowiedział się prok. Seremet? Dlaczego informacja wypływa na światło dzienne dopiero po przeszło dwóch tygodniach od namierzenia tych zdjęć w sieci?

  Dziś jest chyba jakaś kumulacja...
  - próbki brzozy pobrane po 2,5 roku od katastrofy,
  - fotografie szczątków ofiar katastrofy,
  - odwołany mecz Polska-Anglia,

  Podpisują coś że takie hity dziś?
 • @Pluszak 20:33:18
  "Istotne jest to dlaczego polska prokuratura nie ma tych zdjęć, a są one dostępne na rosyjskojęzycznej www."

  A skąd wiesz co ma, a czego nie ma "polska" prokuratura? Opierasz się tylko na tym co przekażą inni.

  Przecież to są kłamcy.
 • @pank 08:04:38
  Prok. Martyniuk podkreślił, że drastyczne zdjęcia "na pewno nie pochodzą z akt polskiego śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej" prowadzonego przez Wojskową Prokuraturę Okręgową w Warszawie.
 • @Pluszak 08:15:11/ maskirowka
  te zdjecia pochodza od blogera, ktory uwaza, ze nie bylo katastrofy, a masowy mord rytualny autorstwa globalnej grupy uzurpujacej sobie od dawna prawo do panowania nad swiatem.
  ciala podrzucono pozniej z innej lokalizacji na miejsce maskirowki w smolensku.

  http://janpinski.nowyekran.pl/post/77056,rosjanie-ujawnili-zdjecia-cial-ofiar-katastrofy-w-smolensku-w-tym-prezydenta
  i tam (drastyczne!)
  http://gorojanin-iz-b.livejournal.com/55983.html
 • All
  A nie zastanawia was fakt że, strona jeszcze nie jest zablokowana?? Jeżeli byłby to wyciek rosjanie zaraz by zablokowali stronę a facia by uciszyli /vide Miendieriej/ a tu stronka sobie działa z odpowiednimi komentarzami, jak myślicie przeciek czy wrzuta?? Pzdr
 • Zdaje się , że 7 listopada odbędą się wybory prezydenckie w USA
  Jeden kandydat deklaruje wprost , że zaatakuje Iran , a drugi niby nie chce , ale w rozmowie z Miedwiediewem kazał przekazać Putinowi , że po wyborach będzie bardziej elastyczny. W każdym przypadku listopad może okazać się miesiącem bardzo ciekawym. Za swobodę w ataku na Iran ,Rosja i Niemcy chcą coś dostać . To coś to powtórka paktu Ribentrop-Mołotow.
  Zastanawiam się , czy zaatakowany , może zamordowany, Komorowski w czasie swojego marszu 11 listopada nie byłby dobrym pretekstem do wprowadzenia w Polsce wariantu siłowego . Wtedy władze "polskie" mogłyby oficjalnie poprosić bratnie narody ,niemiecki i rosyjski , o pomoc w zaprowadzeniu porządku.
 • Sowieci bawią się nami jak z dziećmi.
  Napisałem kiedyś notkę, że to jest wszystko teatr, a sowieci reżyserują i piszą scenariusz. Zastanawiałem się co oni mają jeszcze w zanadrzu. Myślałem, że będą jakieś chryje z wrakiem, itp itd. Ale nie sądziłem, że będzie aż tak drastycznie.
  Jestem zszokowany, nie ciałami bez rąk i nóg, ale jak oni nas upokarzają...
 • @Pluszak 23:37:11
  Ja stawiam tezę na podstawie zdjęć i relacji Rodziny Anny Walentynowicz - CIAŁA ZOSTAŁY ZMASAKROWANE JUŻ PO ŚMIERCI, ABY UNIEMOŻLIWIĆ USTALENIE PRAWDZIWEJ PRZYCZYNY ZGONU!
 • @Klaudiusz 10:28:06
  jakieś kontrargumenty?
 • Jeśli prokuratura nie chce publikacji tych zdjęć tzn. boi się prawdy!
  Wszyscy zainteresowani powinni mieć prawo do obejrzenia ich, bo rzeczywiście ktoś patrżący z boku może dostrzeć to co chcą ukryć związani z zamachem, lub poplecznicy, a takich w kraju z pewnością mamy!
 • @Pluszak 20:33:18
  To, że prokuratura nie ma tych zdjęć to świadczy o niej bardzo źle, a jeszcze gorzej, że protestuje przeciwko opublikowaniu ich przez Rosję, USA i RFN.
  To tak jakby się obawiała, że wyjdą na jaw jakiejś jej krętactwa, bo niewinny niczego się nie boi!
 • @drhumor 20:07:03
  Zdjęcie zostały zamieszczone na blogu już 21 wrzesnia i do dzisiaj tam sobie spokojnie wiszą.
  Po co ta cała akcja w mediach (przed chwila słyszałem w Polskim Radio jak od paru dni skutecznie z nimi walczą polskie słuzby, jak piszą o nich wszystkie ruskie gazety itd itd), włącznie z popierdywaniem Sikorskiego? Tylko po to by je zareklamować i jeszcze bardziej rozpropagować.
 • Nie wierzę "tym" prokuratorom !
  "Fotografie, które ukazały się w sieci, zostały zbadane przed prokuratorów prowadzących śledztwo smoleńskie."...

  Przecież ci "prokuratorzy" robią wszystko by niczego nie badać i tylko pozorują działalność, a własne wpadki - jak np. ta ze zdjęciami satelitarnymi - opatrują pieczątką "tajne/poufne" by sprawie szybko ukręcić łeb....

  Pozdrawiam.
 • @Klaudiusz 10:33:23
  "Ja stawiam tezę na podstawie zdjęć i relacji Rodziny Anny Walentynowicz - CIAŁA ZOSTAŁY ZMASAKROWANE JUŻ PO ŚMIERCI, ABY UNIEMOŻLIWIĆ USTALENIE PRAWDZIWEJ PRZYCZYNY ZGONU!
  ___________________________________

  1. Na podstawie zdjęc nei jestes w stanie tego stwierdzić, bo nie masz ku temu żadnej wiedzy.

  2. Na podstawie tego co dwie rodziny mówiły przed ZP o identyfikacji wniosek o błędnej identyfikacji dokonanej przez rodziny jest NIEUNIKNIONY.
  Nie zwalnia to w zaden sposób prokuratorów z tego, że sa winni przestępstwa pochowania bez własnej sekcji i analizy.
 • @contessa 23:12:42
  Spośród tych 6 fotografii tylko jedna jest ciekawa: ta zrobiona na miejscu katstsrofy gdzie jest ona kolejną z tych znanych nam wcześniej, wykonaną przez tego samego fotografa, tylko zrobił parę kroków i udokumentował kolejne miejsce pobojowiska..
 • @ Szanowni Blogerzy i Komentatorzy!
  Z racji mego wieku i róznych zainteresowań widziałem masę zdjęć różnych katastrof, ale zaszokowała mnie najbardziej ta ŻELAZNA BRZOZA, która nawet nie tylko poćwiartowała ludzkie ciała, ale porozbierała je do naga...!

  CHYBA NA NIEJ MUSIAŁY WISIEĆ NIE TYLKO CHOINKOWE BOMBKI !!!
  Pozdrawiam
 • posluchajcie
  http://www.youtube.com/watch?v=xb8s0PMghq8
 • @Klaudiusz 21:30:56
  Rosjanin też parę razy pisał o inscenizacji!
  Pozdrawiam!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej