Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
400 postów 1838 komentarzy

Wielotematyczna mieszanka Iluzji z Rzeczywistością

Pluszak - Obserwator wybranych fragmentów Życia przedstawia... Wielotematyczna mieszanka Iluzji z Rzeczywistością. Kontakt: pluszak@nowyekran.net; lub UKF i VHF znak wywoławczy: SQ9NOR, QRG: 145.250MHz, 434.575MHz, 145.7125MHz (SR9B), 439.375MHz (SR9SK)

Domniemanie niewinności – powrót „z krainy 404”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Witam ponownie spod swojego macierzystego doskonale wszystkim znanego nicka. Wróciłem „z wakacji”, „krainy 404”.

Od momentu reaktywowania portalu Nowy Ekran pracowałem do wczoraj spod konta tymczasowego, Incognitus v2.
 
Błąd 404 jest często zwracany kiedy strona została przesunięta w inne miejsce lub usunięta, i tak też było w przypadku mojego konta, które zostało zdezaktywowane.

W przeciągu kilku ostatnich dni wydarzyło się sporo różnych okoliczności, kilka ciekawszych opiszę poniżej:

Blokady i dezaktywacja kont

Zostały dezaktywowane przez osoby nieupoważnione:

- Pluszak (umowa nigdy nie została wypowiedziana przez żadną ze stron ani Nowy Ekran S.A, ani mnie)

- Cubee  (umowa nigdy nie została wypowiedziana przez żadną ze stron ani Nowy Ekran S.A, ani Cubee)

- Łażący Lazarz,

- Pirx

- Paweł Pietkun,Zostały zablokowane przez osoby nieupoważnione:

- Carcinka,

- Ciri,

- Małgorzata Pietkun,

W przypadku zablokowanego konta konto figuruje w portalu Nowy Ekran, wyświetla się avatar, liczba postów, liczba komentarzy, ale nie wyświetlają się posty.

W przypadku konta dezaktywowanego konto
figuruje w portalu ale nie wyświetla się liczba postów, liczba komentarzy, avatar.

Po reaktywacji portalu okazało się że moje konto jest zdezaktywowane, a wiec nie mogłem z konta korzystać, po przywróceniu konta (ponownej aktywacji przez informatyka) okazało się że osoby trzecie zmieniły mi hasło do konta, a więc musiałem wykonać procedurę odzyskania/zmiany hasła.Zmiany w opisie kont:

Na koncie Ryszarda Opary dokonano zmiany opisu, zamiast „Polak. Patriota. Humanista.” wpisano „Australijczyk. Patriota. Humanista”. Zmianę tą uwiecznił na screenie GPS, screen ten został opublikowany w poście blogera GPS tu: //gps65.nowyekran.net/post/87130,antypolonizmFanpage Nowy Ekran


Osoby trzecie przejęły kontrolę nad fanpage portalu Nowy Ekran która znajdowała się pod adresem //www.facebook.com/nowyekran (kilka tysięcy "lubię to) Obecnie tej fanpage Nowego Ekranu nie można zobaczyć gdyż albo została usunięta, albo zablokowana w sposób uniemożliwiający jej podgląd. Do czego została wykorzystana stara fanpage Nowego Ekranu miały okazję zobaczyć te osoby które bywają w Facebook. Aktualnie Nowy Ekran ma nową fanpage, która znajduje się pod tym adresem: https://www.facebook.com/pages/nowyekranpl/459844020736645 (kilkadziesiąt "lubię to")

Administracyjna i redakcyjna poczta mailowa

Została unieruchomiona administracyjna i redakcyjna poczta mailowa. Trwają prace nad przywróceniem działania administracyjnej i redakcyjnej poczty mailowej.


29 stycznia 2013
roku na łamach portalu Nowy Ekran na koncie Łażącego Łazarza, byłego redaktora naczelnego portalu Nowy Ekran został opublikowany tekst zatytułowany „Andrzej Grabowski Prezes Zarządu Nowy Ekran SA ukradł domenę”.

Na przełomie stycznia i lutego 2013w portalu Na Temat okazał się artykuł o tytule „Nowyekran.pl zniknął z sieci. Domena została przejęta?” //natemat.pl/48891,nowyekran-pl-zniknal-z-sieci-domena-zostala-przejeta
Pod artykułem został opublikowany komentarz Tomasza Zawady, Menadżera do spraw PR w firmie Nazwa.pl który cytuję poniżej:

"Sprawa dotycząca domeny nowyekran.net stała się bardzo głośna w ciągu ostatnich kilkunastu godzin. W internecie pojawiło się bardzo wiele komentarzy na ten temat. Wśród nich znalazły się i takie, w których pisano o „włamaniu na konto nazwa.pl”. Informujemy, że nie miało miejsce żadne włamanie, ani problem z zabezpieczeniami paneli służących do zarządzania domenami oraz usługami przez naszych Klientów. Każdy Klient nazwa.pl posiada unikalny login, a także hasło spełniające określone standardy bezpieczeństwa, dzięki któremu uzyskuje dostęp do panelu. W tym miejscu warto podkreślić różnicę między Klientem, który dokonuje płatności za domenę i ma dostęp do panelu klienta, a Abonentem domeny. To z kolei osoba fizyczna lub firma, która ma prawo do rozporządzania zarejestrowaną dla niej domeną. Nie ma on dostępu do panelu klienta. Te dwa podmioty nie zawsze są tożsame. Również konsultanci naszego Biura Obsługi Klienta postępowali z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa. Działania wykonane po naszej stronie nie dotyczyły przeprowadzenia cesji, czyli zmiany abonenta domeny. Na żądanie stosownych organów udostępnimy oczywiście wszelkie posiadane przez nas dane, które mogą pomóc w wyjaśnieniu tej sytuacji."


Aktualnie są prowadzone prace nad Regulaminem Portalu Nowy Ekran, proszę na bieżąco śledzić Regulamin Portalu gdyż w zależności od zaistnienia różnych okoliczności mogą zostać sformułowane nowe punkty regulaminu portalu. Zdajemy sobie sprawę z tego że zazwyczaj regulaminów się nie czyta, ale to że ktoś z jakiś względów nie zapozna się z treścią regulaminu i będzie tłumaczył się „nie wiedziałem” nie oznacza wcale że taka osoba może zostać potraktowana ulgowo. Z drugiej strony patrząc też jesteśmy ludźmi, którzy potrafią odróżnić pewne fakty, na przykład związane ze spamem.

 

Regulamin

Z nowości które zostały dodane w nowej wersji regulaminu Nowego Ekranu to miedzy innymi:

Rejestracja w serwisie:

- 7.  Konto  użytkownika  który korzysta z różnych narzędzi służących do ukrywania lub zmiany swojego adresu IP może zostać  zablokowane  czasowo lub trwale bez uprzedniego ostrzeżenia.

- Bez uzgodnienia z administratorem portalu zabrania się rejestrowania wielu kont obsługiwanych przez jedną osobę. W przypadku ujawnienia powielonych przez jedną osobę kont administrator Serwisu zastrzega sobie możliwość czasowego lub trwałego zablokowania wszystkich kont bez uprzedniego powiadamiania autora multiplikowanych kont.

Zasady publikowania treści:

4. Zabronione jest publikowanie treści lub innych materiałów w Serwisie, których jakimkolwiek elementem byłyby, w szczególności:

e. treści będące pośrednią lub bezpośrednią reklamą/działaniem marketingowym dla jakichkolwiek produktów, usług lub innych, w tym konkurencyjnych serwisów internetowych, a także będące spamem lub niezamówioną informacją handlową, chyba, że opublikowane za zgodą administracji serwisu;

f. treści godzące w interesy lub dobre imię Spółki Nowy Ekran S.A., portalu Nowy Ekran, zespołu redakcyjnego oraz administratorów.

g. treści o niskiej jakości mające charakter spamu, publikowane częściej niż 2  razy dziennie, treści stanowiące powielenie treści już istniejących.

 

Administratorzy

Do administratorów Nowego Ekranu dołącza nowy administrator, nick: admin1. Proszę kilka dni wyrozumiałości dla nowego administratora.Reasumując:

W polskim prawie wciąż obowiązuje „zasada niewinności”:

Art. 42 ust. 3 Konstytucji RP stanowi, że każdego uważa się za niewinnego, dopóki jego wina nie zostanie stwierdzona prawomocnym wyrokiem sądu. Podobnie stanowi Kodeksu postępowania karnego: Oskarżonego uważa się za niewinnego, dopóki wina jego nie zostanie udowodniona i stwierdzona prawomocnym wyrokiem (art. 5 § 1 kpk). Założeniem tej zasady jest domniemanie uczciwości każdego obywatela, chyba że dowiedziona zostanie jego nieuczciwość.

Czy zostaną złożone pozwy sądowe przez poszczególne strony sporu oraz jaki będzie finał tego sporu pokaże czas.

KOMENTARZE

 • Pluszak
  Czyli podobnie jak ja wróciłeś. A tak swoją drogą co tym trzem paniom odbiło ?
 • CQ SQ9NOR
  Dziękuję za szybkie odtworzenie mego konta.

  73!

  VE3MLB, SP5XVV, ex SP5BEL
 • @Stan Tymiński 13:39:40
  Nie ma za co :)

  Aktualnie nie jestem na KF, chyba że na gościnnych występach (brak radia na KF), ale jak kiedyś uda mi się zakupić radyjko to poszukam na falach eteru "kolegi po fachu" :)
  73 :)
 • @Andy 51 13:28:39
  Nie było mnie gdyż moje konto zostało zdezaktywowane, poza tym jak już napisałem na moim koncie zmieniono hasło.
 • Ehh... a ja dalej widzę tu tylko domniemanie domniemania ...
  Pan Opara nie odpowiedział na pytanie :
  ------Panie Opara ,wypadałoby wytłumaczyć jakim sposobem domena nowyekran.pl przeszła z prywatnych rąk Tomasza Parola , na własność spółki Nowy Ekran .--------
  Może Pluszak, wie coś więcej .
  Kim są te osoby trzecie ,co bezkarnie sobie ingerują w cudzą własność ?
  Przecież to jest karalne . I co ,podjęte są jakieś kroki wyjaśniające ,kim są osoby trzecie ?
  Kim są obecni administratorzy poza tobą i ilu ich jest ?
 • @kowal 14:46:56
  Osoby trzecie to osoba lub osoby które spowodowały utrudnienia w pracy portalu Nowy Ekran. Nie ja jestem od wskazania winnych.

  Poza mną administratorami są: Cubee (stara załoga NE) oraz Admin1 (jest to nowy admin, pisze o tej osobie w tekście).
 • Nowy Naczelny nie zareagował. Może Pana to zainteresuje?
  Nie uważa Pan za celowe uruchomienie zakładki na stronie głównej:
  POMYSŁY NA UATRAKCYJNIENIE NOWEGO EKRANU?
 • @BTadeusz 14:56:56
  Zakładkę trzeba czymś zapełnić. Jeśli pomysłów jest sporo wtedy można pokusić się o budowę jakiejś nowej zakładki, ale dla 2 czy 5 postów nie ma sensu.
  Ale nic nie stoi na przeszkodzie aby ewentualne pomysły tagować na przykład tagiem: pomysł Nowy Ekran
  lub dopisać pomysły do tego postu: http://pluszak.nowyekran.pl/post/86195,do-dyskusji-na-tacy-kilka-pomyslow lub opublikować swój post w którym będą zawarte pomysły.

  Od pomysłu do realizacji lub zarzucenia pomysłu upływa jakaś droga, to że ktoś ma pomysł nie oznacza że zostanie on zrealizowany, i o tym należy pamiętać.
 • @mąż stana 15:07:30
  Coraz dziwniejsza dla mnie jest sprawa moich komentarzy? Co tylko napiszę komentarz, to zaraz ktoś odlicza mnie kilkanaście starych komentarzy. To się tak dzieje od dwóch miesięcy :-(((.
 • A jak NE szanuje prawo?
  "Art. 42 ust. 3 Konstytucji RP stanowi, że każdego uważa się za niewinnego, dopóki jego wina nie zostanie stwierdzona prawomocnym wyrokiem sądu."
  Kilka razy przesyłano do Państwa prawomocny wyrok sądu w sprawie jednego z blogerów. Przez wiele miesięcy proszono Was o ingerencję. Osoba, której prawomocny wyrok udowodnił winę, w żywe oczy sobie kpiła i kpi do dzisiaj i z wyroku i z prawa. A NE to popiera. Dopiero po wielomiesięcznych prośbach zareagowaliście, zabraniając tej osobie podawania pełnych danych Pani, która jest przez przez tego blogera od przeszło czterech lat prześladowana, oczerniana i nękana. Wasz portal NE kpi sobie z prawomocnych wyroków, faktów, że przeciwko komuś toczy się sprawa karna. Ów bloger jednosoobowo sponiewierał prawomocny wyrok sądu, sędziego z nazwiska obraża (na portalu NE) również, Adwokata z nazwiska obraża i oczernia. Nie wspiera się żadnymi opiniami autorytetów, żadnymi dowodami. Manipuluje słowami, faktami, tak aby wszystko pasowało do jego wersji. Podobno nie można spamować. A jak potraktować dziesiątki tekstów na NE tego człowieka, wciąż na jeden temat? Pomawiające i oczerniające kilka osób?
  Nie dziwi mnie konflikt na NE. Po naszych kontaktach z adminami NE, niestety muszę powiedzieć, że nie szanujecie ani ludzi, ani prawdy. Pozwalacie na krzywdzenie, nawet wówczas, gdy przedstawione są argumenty i dowody na to, że ten ktoś kto prosi o pomoc - ma prawo o nią prosić.
 • aa...
  ..czy znajdzie się miejsce na Nowy Kurnik..?? pytam nieformalnie
 • @trybeus 17:01:00
  Jeśli o mnie chodzi to myślę że się znajdzie, przecież zbieżność imion i nazwisk jest przypadkowa :)

  W Nowym Kurniku też mają poczucie humoru, przynajmniej niektórzy :)
 • @p..p 16:34:00
  Nowy Ekran nie będzie uczestniczył ani tolerował kolejnych postów w których MN nawiązuje do M.Ch.Dalsze publikowanie postów przez MN w których będzie poruszany temat M.Ch. może spowodować czasową lub trwałą blokadę konta MN bez uprzedniego ostrzeżenia.
 • @Pluszak 17:15:14
  DZIĘKUJĘ :)
 • ZABRANIA SIĘ:
  "...treści godzące w interesy lub dobre imię Spółki Nowy Ekran S.A., portalu Nowy Ekran, zespołu redakcyjnego oraz administratorów...."

  Bardzo ciekawe podejście z góry zajeżdżające zwykłą CENZURĄ.
  Gdyż dotyczy to też FAKTÓW !!!

  Wszak jeśli nie ma się argumentów do obrony (może nie istnieją) to najprościej zbanować bądź usunąć notkę - a jeszcze prościej zawczasu zabronić publikowania czegokolwiek poza GLORIAMI....
 • @ALIK 17:55:16
  Jeśli nie ma się przekonywujących argumentów do ataku, to trudno mówić o przekonywujących argumentach do obrony, a poza tym nawet takie przekonywujące lub "przekonywujące" argumenty mogą być podważane do czasu zapadnięcia prawomocnego wyroku sądowego, a i Sąd bywa omylny.
  "Kawę na ławę" każda ze stron może nie chcieć wyciągać na "światło dzienne" z jakiś przyczyn.

  W średniej klasy lokalach zazwyczaj są ochroniarze którzy wypraszają niekulturalnych czy nietrzeźwych gości, albo Ci goście wracają, obiecując poprawę, albo zmieniają lokal - to decyzja każdego z gości. Jeśli ktoś przyjdzie do Ciebie w gości pozwolisz mu nasrać na środku pokoju?
 • @Pluszak 18:22:30
  nie opowiadaj Pluszak głupot. To nie jest wasz dom. To jest portal stworzony wg. jego właściciela dla szerzenia wolnego słowa bez cenzury. Nie wprowadzajcie więc ludzi w błąd. Powiedzcie, że jest cenzura stojąca na straży interesów właściciela i wtedy sprawa będzie jasna, kto będzie chciał to zostanie inni sobie pójdą. A tak to bździcie tak samo jak okupujący Polskę układ. Robicie ludziom wodę z mózgu odsyłając do regulaminu stojącego w sprzeczności z deklaracjami R. Opary. Niczym od naszych okupantów się nie różnicie i nawet jak władzę zdobędziecie , to wszystko pozostanie po staremu, bo to będzie wtedy wam wygodne. Dlaczego wykoszono Grażynę Niegowską? Czy ktoś z decydentów skłonny jest odpowiedzieć na to pytanie? To bardzo ważne, bo wg. mnie nikogo z pewnością nie obraziła.
 • Pluszak
  Bloger lju opublikowal wczoraj w commentach pod swoja notka na temat spamowania na NE, tresc wiadomosci jaka admin NE wyslal mu ostrzegajac przed spamowaniem. Tym spamem mialo byc umieszczenie w opisie bloga lju, adresu www do portalu sw.ekspedykta. Autor wiadomosci uzasadnial grozbe zabolokowania lub usuniecia konta, poprzez stwierdzenie, ze "wszyscy juz wiedza gdzie zebrala sie czesc blogerow NE". Dzis nie ma juz bloga lju. Czy byl Pan autorem tej wiadomosci? Czy moze Pan potwierdzic, ze blog lju zostal usuniety przez adminow NE?
 • @gosc hotelowy 19:31:08
  Konto blogera lju nie zostało zablokowane. Bloger samodzielnie pokasował wszystkie swoje wpisy.
  Jako spam można było odebrać 3 komentarze zamieszczone 3 lutego w których był zawarty adres expedyta, komentarze zostały usunięte.
  4 lutego lju opublikował post w którym się pożegnał, ten post jak i inne posty zostały skasowane przez lju.

  Ani konto ani blog lju nie jest usunięty, na życzenie lju jego posty mogę przywrócić o ile podejmie on decyzję powrotu na łamy Nowego Ekranu, a i uszanuje nowy regulamin :)
 • Error 404.....Czyli co to jest?
  Szanowna redakcjo.
  Error 404 spowodowany jest najczęściej pracami na hostingu czy też na serwerze lub umyślnym odłączeniem DNS domeny z serwisu lub hostingu.
  Co do tego ostatniego czyli odłączeniem DNS ( lemingi i tak nie wiedzą o co chodzi ...ale ja tak!!) to naprawa takiego błędu zajmuje nie tydzień tylko max 24 H.
  Dziwi mnie że NE ngale zaczął istnieć z nową ekipa.

  Dla wyjaśnienia lemingom wstawiam formułę błędu 404:

  Podczas komunikacji przez HTTP żądana jest od serwera odpowiedź, tak jak w przypadku gdy przeglądarka internetowa wysyła żądanie pobrania pliku HTML z numerycznym kodem odpowiedzi i podobnym do e-maila komunikatem MIME. W kodzie 404, pierwsza "4" oznacza błąd klienta, taki jak źle wpisany URL Kolejne dwie cyfry oznaczają wystąpienie konkretnego błędu. Używanie przez HTTP trójcyfrowych kodów jest podobne do wcześniejszych protokołów jak FTP czy NNTP.

  Popularna legenda twierdzi jakoby kod błędu 404 wziął swoją nazwę od numeru pokoju w laboratoriach CERN, w którym zostało opracowane World Wide Web. Jednakże w CERN nie ma pokoju 404[1].

  Każdy kod odpowiedzi ma przyporządkowany łańcuch znaków w języku angielskim. Przy kodzie 404 jest to "Not Found". Serwery, które wysyłają kod 404 zazwyczaj zawierają krótki plik HTML, który zawiera wzmiankę zarówno o numerycznym kodzie jak i łańcuchu znaków. Te komunikaty mogą być dostosowywane do użytkownika w wielu rodzajach serwerów. Przykładowo w Apache może być to zrobione przez umieszczenie na serwerze pliku .htaccess lub przez edycję httpd.conf.

  Internet Explorer nie wyświetla niestandardowych komunikatów, które są mniejsze niż 512 bajtów. Zamiast tego używa swojego wbudowanego komunikatu o błędzie. To domyślne zachowanie może być zmienione przez menu Narzędzia > Opcje internetowe i odznaczenie "Pokaż przyjazne komunikaty o błędach HTTP" w zakładce Zaawansowane.

  Błąd 404 jest często zwracany kiedy strona została przesunięta w inne miejsce lub usunięta. W pierwszym przypadku lepiej użyć odpowiedzi 301 Moved Permanently, która może być ustawiona w większości serwerów, lub przez URL rewriting. W drugim przypadku odpowiedź powinna brzmieć 410 Gone. Z powodu, że te dwie opcje wymagają specjalnej konfiguracji serwera, większość stron internetowych nie używa ich.

  Popularność WWW wprowadziła użycie "404" jako neologizmu, który oznacza zaginioną rzecz lub osobę. Również popularne stało się tworzenie humorystycznych stron 404 oraz witryn grupujących najciekawsze strony 404.

  Panie Opara vproszę o przedstawienie rachunków za Hosting oraz Domenę www.nowyekran.pl
  Uważam że to by było ok dla wszystkich blogerów.
  Jak pan sądzi??????????????????????????????????????????
 • @prestonczyk 20:21:52
  Błąd 404 pokazywał się przy próbach wywołania subdomeny nieaktywowanego konta, na przykład mojego, http://pluszak.nowyekran.pl

  Dla żądnych wiedzy proponuję wywołać adres bloga byłego zastępcy naczelnego: http://pietkun.nowyekran.pl/ - konto jest nieaktywowane
  oraz
  http://cirilla.nowyekran.pl/ - to konto jest zablokowane.
  Na przykładzie tych dwóch kont można zobaczyć różnicę.

  p.s. jakie znaczenie mają rachunki za hosting, skoro spór toczy się o coś innego?
 • PLUSZAK :)
  Ta cała TECHNIKA... Dla mnie jest za mądra :)
  Więc WITAJ...
  - Niesforne Dziecię Gutenberga.
  P.S. jestem zwykły nowoekranowy dziennikarz obywatelski :)
  P.S. - 1. napisz na PW i podaj konatkt.
 • @rerak 20:10:14
  Nie sądzę, zanim zapadnie jakakolwiek decyzja brane będą pod uwagę różne czynniki które mogą mieć wpływ na decyzję :)
 • @Pluszak 20:32:33
  Podałem podstawowe błedy 404...
  Zapytałem się o faktury...??
  Odpowiedzi nie dostałem.
  Jestem adminem kilkunastu stron w UK . Znam prawa dotyczące wystawiania rachunków za domeny i hostingi. Jako informatyk znam też reguły błędów występujących pomiędzy DNS a Serwer a i też tak zwaną domeną.
  Pnie opara interesują mnie rachunki za domena i hosting.
  Zresztą tak jak innych użytkowników NE
 • @Pluszak 18:22:30
  Brawo Panie Pluszak to wysoki poziom kultury Pańskiej dyskusji !
  Ma Pan kwalifikacje do pouczania, banowania innych....

  "Jeśli ktoś przyjdzie do Ciebie w gości pozwolisz mu nasrać na środku pokoju?"

  Czy tak Pana poucza Polak, Patriota, Humanista? A może Pan już się habilituje na Podkarpaciu?
 • "Z nowości które zostały dodane w nowej wersji regulaminu Nowego Ekranu "
  należy wymienić zaostrzenie zamordyzmu wedle zasady, pokażcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie.

  Posługiwanie się anonimizerami w celu kontaktu z witryną na której dozwolone są pseudonimy jest jak najbardziej celowe - tylko w ten sposób możemy mieć złudzenie wytępowania pod przykrywką - przynajmniej względem administratora witryny,

  na nE zabronione,

  Występowanie pod pesudonimem oznacza nie tylko ukrywanie z różnych względów swojej tożsamości, ale i wykreowanie wyimaginowanej osobowości. Osoby zdolne występować w roli wielu różnych osób jak najbardziej powinny wykorzystywać różne pseudonimy. Tylko w ten sposób mogą komunikować treści różnym uprzedzonym do tego, czy tam owego - np. aby dyskutować o gospodarce, trzeba być jednocześnie i "komuchem" i "liberałem".

  na nE jest to zabronione.
 • na nE teraz nic nie bądzie można pisać, tzn będzie, jeśli będzie się znajomym
  administratora,

  bo przecież nawet pisanie o d... Maryni podpada pod "treści będące pośrednią lub bezpośrednią reklamą", a więc stop, no chyba, że admin też chciałby reklamować d..., "chyba, że opublikowane za zgodą administracji serwisu"

  dalej jest cała litania, zakończona pogróżkami pod adresem ludzi, którzy nie mają szczególnych zdolności pisarskich -"treści o niskiej jakości ", tacy nieliteraci - WON.
 • Tym niemniej, najważniejsze w regulaminie jest to, że właściciel nE i admini
  zachowuje PO WSZE CZASY prawo wykorzytywania TWOICH treści, nawet jeśli TY, albo ON, PAN i WŁADCA, skasuje Ci konto !!!!!!!!!
 • co nieco już pisałem
  http://Ryszard.Opara.nowyekran.pl/post/87104,quo-vadis-ne#comment_760641
 • @interesariusz z PL 21:11:33
  Sam fakt że :
  T woj komentarz zostanie opublikowany za chwilę...
  Świadczy o modernizacji wysyłanych tekstów.....

  - Czyli 100% filtracja.

  - Każdy system budowy stron internetowych można ustawić w taki sposób aby automatycznie publikował nadsyłane komentarze. Każdy nadesłany komentarz w którym autor widzi adnotację Komentarz oczekuje na publikację ... Jest sprawdzany przez jednego z modów czy nie zawiera treści niedogodnych dla serwisu.
  Ot tyle
  Taka prawda NE
 • @ulak-U.Krzyżanowska 21:04:44
  Habilitacji nie zamierzam robić :P, ma pani błędne informacje z tym Podkarpaciem :D. Przykłady podałem 2, różne.
 • @interesariusz z PL 21:04:56
  Czy wiesz że czasem wyolbrzymiasz różności tworząc różne hipotezy które mogą nie mieć pokrycia z działaniami?

  Konto zarejestrowane z pomocą programu do ukrywania IP, w celu rozsyłania spamu może zostać po prostu zablokowane. Wczoraj i dziś doświadczyłeś tego na własnym przykładzie, gdyż Twój klon zarejestrował się z "USA".

  Zastanów się co jest lepsze, "walka z wiatrakami" w celu eliminowania tych którzy stosują różne sztuczki, czy "puszczenie wszystkiego na samopas" i niech się dzieje wola "nieba".
 • @interesariusz z PL 21:09:35
  Apropo treści o niskiej jakości: czym dla Ciebie jest wlepianie tego samego komentarza pod dwudziestoma czy trzydziestoma postami, a czym bezustanne wkleiki z pewnych portali z dopisanym 2-3 zdaniowym komentarzem?
 • @interesariusz z PL 21:11:33
  Ten punkt był od długiego okresu czasu, ale zazwyczaj ludzie nie czytają regulaminu.
  Przecież nikt nikogo nie zmusza aby akceptował jakieś zmiany, ludzie najczęściej sami podejmują decyzje.
 • @prestonczyk 21:17:55
  Bzdura :). Cache działa z opóźnieniem, tak zostało ustawione przez informatyków. Trochę to wkurza, bo na każdą modyfikację ramówki trzeba czekać chwilkę.
 • @prestonczyk 20:59:34 & @All
  "Zapytałem się o faktury...??" - co zmieni publikacja faktur? Wygeneruje kolejną dyskusję w których blogerzy czy komentatorzy będą pytać o to czy faktury są oryginalne czy nie są. Od rozstrzygania sporu jest Sąd, a jeśli była redakcja posiada stosowne dokumenty to być może złoży pozew.

  W myśl prawa:

  Art. 42 ust. 3 Konstytucji RP stanowi, że każdego uważa się za niewinnego, dopóki jego wina nie zostanie stwierdzona prawomocnym wyrokiem sądu. Podobnie stanowi Kodeksu postępowania karnego: Oskarżonego uważa się za niewinnego, dopóki wina jego nie zostanie udowodniona i stwierdzona prawomocnym wyrokiem (art. 5 § 1 kpk). Założeniem tej zasady jest domniemanie uczciwości każdego obywatela, chyba że dowiedziona zostanie jego nieuczciwość.

  A skoro nie było procesu to na jakiej podstawie została postawiona teza o kradzieży, która w dodatku jest upowszechniana na różnych portalach?
 • >Domniemanie niewinności
  Witaj Pluszak,
  wydaje mi się, że po doświadczeniach ostatnich tygodni, do rozszerzonego regulaminu nE powinno się wpracować konstrukcję "domniemanie niewinności"- tak by mieć pewność, że autor wpisu jest odpowiedzialny, a nie jakiś podszywający się pod autora haker.
  Ja osobiście nie czytam regulaminów bez potrzeby.
  Ale myślę, jakoś to będzie:)
 • @Pluszak 21:32:58
  @interesariusz z PL 21:09:35
  "Apropo treści o niskiej jakości: czym dla Ciebie jest wlepianie tego samego komentarza pod dwudziestoma czy trzydziestoma postami, a czym bezustanne wkleiki z pewnych portali z dopisanym 2-3 zdaniowym komentarzem?"

  No a to:

  "Art. 42 ust. 3 Konstytucji RP stanowi, że każdego uważa się za niewinnego, dopóki jego wina nie zostanie stwierdzona prawomocnym wyrokiem sądu. Podobnie stanowi Kodeksu postępowania karnego: Oskarżonego uważa się za niewinnego, dopóki wina jego nie zostanie udowodniona i stwierdzona prawomocnym wyrokiem (art. 5 § 1 kpk). Założeniem tej zasady jest domniemanie uczciwości każdego obywatela, chyba że dowiedziona zostanie jego nieuczciwość."

  W tym tylko temacie już widzę po raz kolejny :D

  Wiec CO teraz ???

  BAN dla PLUSZAK ???

  :D
 • @Pluszak 21:49:56
  ""Zapytałem się o faktury...??" - co zmieni publikacja faktur? Wygeneruje kolejną dyskusję w których blogerzy czy komentatorzy będą pytać o to czy faktury są oryginalne czy nie są. "

  Więc sprawa jasna jak słońce:

  DOMENA JEST ŁAZARZA !!!

  Jest - bo przewłaszczona niezgodnie z prawem nie zmieniła właściciela a tylko została przez "nowego" "czasowo przetrzymana".

  Brak odpowiedzi niekiedy jest konkretną odpowiedzią.
 • @adevo 22:01:16
  Przy następnej aktualizacji być może Twoja propozycja zostanie dodana :)
  Regulaminów i tego co jest napisane "drobnym druczkiem" zazwyczaj ludzie nie czytają, podpisują w ciemno. Dopiero jak ktoś wskaże paluszkiem na jakiś istotny punkt to może wystąpić konsternacja tej osoby która podpisała ów drobny druk.
 • @Pluszak 21:29:44
  Moje stanowisko znasz, przecież je napisałem w tamtej dyskusji,
  niech sobie tam różne klony grasują,
  gdyby oprogramownie pilnowało "wizualnej" inikatowości pseudonimów, nie byłoby problemu,

  po prostu, zamiast naprawić wadę, wykorzystuje się jej istnienie do budowy różnych ograniczeń, zupełnie jak po WTC, ja przestałem latać, jest to zbyt poniżające.
 • @Pluszak 21:32:58
  Ty deklarujesz, że będziesz wykorzystywał regulamin rozsądnie, a ja się martwię, co będzie, jak się znajdzie albo admin-wariat, albo jak podpadnę politycznie Panu Oparze.

  W tym ostatnim wypadku wolałbym, aby mnie wyrzucono przywołując prawdziwe powody, a nie jakieś tam punkty regulaminu, które rzekomo złamałem.
 • @Pluszak 21:34:32
  Owszem, jest od początku nE i wystarczająco się kiedyś kłóciłem z ŁŁ o niego.

  Oznacza on ni mniej, ni więcej, tylko przywłaszczenie materialnych praw do publikowanych treści, i takie punkty w regulaminach powinna zakazywać ustawa.

  Dlatego właśnie jest nam potrzebna organizacja autorów, który skłoniłaby sejm do uchwalenia takiego prawa.
 • @Pluszak 21:35:53
  Nie, bardziej wkurza "sprawdzam uprawnienia", to jest dopiero syf. Na pojawienie się uwagi można chwilę poczekać, ale to blokowanie pisania ...
 • @Pluszak 20:46:46
  Ja też korzystam z żoną z jednego rutera :) Co prawda Ona, mało kiedy komentuje ( bardziej czyta), ma tu jednak konto komentatora.

  GPS z synem i córką, którzy z tego co widziałem też mają tu konta, też możliwe, że korzystają z jednego rutera.Tego przecież nie można nazwać multiplikowaniem kont.
 • @ALIK 22:26:41
  Nie wiem na jakiej podstawie wyciągasz takie wnioski, ale widocznie masz jakieś przesłanki na podstawie których możesz postawić swoje tezy.

  Czy sądzisz że gdyby kwestionowana domena należała do ŁŁ warto by było reaktywować NE?

  Od rozstrzygania spraw spornych jest Sąd, od podejmowania decyzji te osoby które są w sporze. EOT.
 • @interesariusz z PL 22:31:00
  Na wprowadzanie w jakimkolwiek biznesie najczęściej potrzebne są finanse.
 • @interesariusz z PL 22:33:31
  A może prościej nie martwić się na zapas? - po to aby nie popaść w skrajności.

  Tym którzy "podpadli" nikt nie broni podjęcia negocjacji :), są różne formy kontaktu, jeśli komuś faktycznie będzie zależało to jaki problem ponegocjować? :)
 • @interesariusz z PL 22:36:09
  "Oznacza on ni mniej, ni więcej, tylko przywłaszczenie materialnych praw do publikowanych treści, i takie punkty w regulaminach powinna zakazywać ustawa." - mam swoje zdanie na ten temat, sądzę że jak najbardziej kompatybilne z Twoim. Mam nadzieję że przyjdzie taki czas kiedy i to się uda zmienić :)
 • @Pluszak
  Domniemanie niewinności..., powiadasz.
  Rozumiem.
  Ważne jest jednak, aby w tak zwanym międzyczasie, utrzymać stosowny dystans.
  Zwłaszcza, gdy się jest po konkretnej stronie barykady.
  Nawet, jeśli służbowo.
 • @Andy 51 13:28:39
  Szczególnie jednej odbiło. Gdzie się nie pojawi, jest zamęt. Oczywiście w tym wszystkim widać, że głównym prowodyrem była Ciri, która nie pogodziła się z tym że otrzymała wymówienie.
 • SZACUNEK DLA PANA OPARY
  za zrobienie porządku w NE. Różnica klasy pomiędzy panem a tą grupką, której już nie ma, jest ogromna. Na pewno teraz będę tu częściej zaglądał. Może też założę bloga :)
 • Spostrzeżenie
  Myślę, że tornado, które przewinęło się przez NE pozwoli spojrzeć szerzej na sytuacja jaka tu panowała. Mam nadzieję, że teraz zacznie się czas czystej gry a blokowania blogerów będą odbywać się zgodnie z regulaminem. Przestępując do aktywności na portalu akceptujemy ten regulamin inaczej nie ma potrzeby przebywania na portalu. Dziękuję za odblokowanie mojego konta, które zostało zablokowane przez Tomasza Parola bez podstawy prawnej i mimo moich maili do ŁŁ wszystkie zostawały bez odpowiedzi. Życzę wszystkim optymizmu i aktywności, bo to co się wydarzyło nie było końcem NE - ku rozczarowaniu niektórych.
  Pozdro, krecik

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej