Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
400 postów 1838 komentarzy

Wielotematyczna mieszanka Iluzji z Rzeczywistością

Pluszak - Obserwator wybranych fragmentów Życia przedstawia... Wielotematyczna mieszanka Iluzji z Rzeczywistością. Kontakt: pluszak@nowyekran.net; lub UKF i VHF znak wywoławczy: SQ9NOR, QRG: 145.250MHz, 434.575MHz, 145.7125MHz (SR9B), 439.375MHz (SR9SK)

Aleksander Gudzowaty nie żyje

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zmarł jeden z najbogatszych Polaków przełomu XX i XXI wieku, prezes Bartimpeksu, a także m.in. bloger Nowego Ekranu.

Aleksander Gudzowaty urodził się w 1938 r. w Łodzi. Ukończył Wydziału Handlu Zagranicznego Uniwersytetu Łódzkiego, w latach 1975-1979 był przedstawicielem dwóch polskich przedsiębiorstw handlu zagranicznego reprezentujących polski przemysł włókienniczy w Moskwie.

Od 1978 roku do 1993 roku był Dyrektorem Generalnym PHZ Kolmex S.A. - przedsiębiorstwa branży kolejowej. W tym czasie zawarł jeden z największych kontraktów na dostawę wagonów towarowych dla kolei w Iraku - podaje strona Bartimpeksu. Po odejściu z Kolmexu założył własną firmę, która przekształciła się w Bartimpeks. Aleksander Gudzowaty zmarł w wieku 75 lat.

KOMENTARZE

 • Świeć Panie, nad Jego duszą [']['][']
  Odszedł uczciwy i mądry Człowiek
 • Pluszak
  Pomijam , jego życie prywatne i biznesowe , był jednym z nas.
  R.I.P.
 • @1normalnyczlowiek 10:11:24
  świeć Panie nad Jego Duszą,

  szkoda i żal człowieka,

  ale nie żal bzzzzzmena, co się uwłaszczył na naszym handlu zagranicznym.
 • @interesariusz z PL 12:05:03
  Teraz rozumiem ten jego zachwyt naturą. Trochę mnie drażniła jego naiwność, ale czuć było od niego dobrą energię. A pamiętacie Akwedukta, on też w swoich ostatnich dniach był spokojny i bardzo bliski natury.

  Z pewnością był jedną z mormalniejszych osób wśród ludzi bogatych i taki bogaty wewnętrznie. Urzekła mnie jego miłość do zwierząt.
 • @katerina404 12:41:45
  tak, ludzie u kresu życia łagodnieją, są coraz bardziej zależni od innych, i coraz bardziej obawiają się spotkania z bogiem.

  Może należał do normalniejszych, ale dla mnie koncepcja uwłaszczania się nie tylko nomenklatury, ale i specjalistów, była nie do przyjęcia i zawsze będę ją potempiał.
 • Wieczny odpoczynek
  racz mu dać Panie.

  Wydaje się, że był normalnym człowiekiem, któremu udało się zarobić duże pieniądze.
  Bardzo to niektórym przeszkadzało - to i tu widać.
  Ja mam o nim pozytywne zdanie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:55:01
  Mnie on się podobał. Lubiłem jego posty czytać ,choć nie zawsze się z nim zgadzałem. Trzeba przyznać że był to człowiek mądry i bogaty mający ciepłe spojrzenie na świat.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:55:01
  Mi nie przeszkadza, że zarobił duże pieniądze,

  ale to, że należał do kasty, która się uwłaszczyła,

  wyobraź Pan np. sobie, że prezes NBP za komuny zostaje prezesem prywatnego banku, który dostaje pozwolenia na emisję złotówki,

  no i bogaci się, bogaci,

  czy też by Pan uważał, że był normalnym człowiekiem, któremu udało się zarobić duże pieniądze ?
 • @Autor
  No patrzcie panstwo, to jednak ludzi z elity smierc nie omija. Wystarczy zobaczyc jakie branze byly zajmowane przez tego pana - energetyczna, telekomunikacyjna, bankowosc, budownictwo. Czyli generalnie najbardziej upanstwowione branze w Polsce. Placzcie panstwo, bo o to odszedl jeden z TYCH, ktorzy naprawde nami rzadza.
 • @interesariusz z PL 13:16:15
  Oczywiście zapomniano napisać, ze ten były "czerwony geniusz" był członkiem PZPR i majątek zrobił na przekrętach w przekształcaniu majątku państwowego w prywatny. Inaczej mówiąc komuniści z PZPR na przełomie 1989/1990 roku przejmowali państwowe zakłady za przysłowiową złotówkę. A Kowalski od banku jeśli nie ma zabezpieczenia majątkowego nie dostanie nawet kredytu w wysokości złotówki. To był tylko słup służb na procencie. No i: "Honorowy Prezydent Światowego Centrum Tolerancji w Jerozolimie" - jak to brzmi, dla mnie to potwarz.
 • @kanton 12:59:20
  No proszę, i kasa nie pomogła. Kostucha nie dała się przekupić? Ciekawe skąd miał tyle kasy jako dyrektor centrali handlu zagranicznego PHZ Kolmeks. Czy tam w tym państwowym zakładzie zarabiali miliony jak to jest obecnie? Co z tego, że z niego taki bogacz, jak do grobu tego nie bierze, a rodzina? Rodzina może łatwo ten majątek stracić. I tyle będzie z Guzowatego.
 • @Logic 13:43:17
  Żył ten słup służb, jak pączuś w maśle jak LORD KOKS raczej gazowy, sprytnymi umowami pośrednictwa w tzw.branży energetycznej gazowej z kolegami przy władzy nachapał pieniędzy ....tylko po co był ten pośrednik ???no po to żeby kasę wydoić i żeby cena gazu była wyższa;((( ,,,itd..dla nas on nic dobrego nie zrobił, jak wielu innych krezusów z listy najbogatszych.
 • --------- i balcerowicz go nie dopadł
  ----Pan Gudzowaty -wykształcił się / robił biznes / postarzał się w Polsce -a pieniądze na dobre cele -przekazywał do Izraela
 • @ninanonimowa 18:22:59
  Postawił w Izraelu pomnik Tolerancja, bo to państwo sobie na taki właśnie pomnik zasłużyło, to jego słowa. Dobrze trafił.
 • @ninanonimowa 18:22:59
  Był synem ELIASZA... ładne imię takie "słowiańskie" "słowian" z chazaromongolii i polskie.
 • @Kula Lis 62 18:32:16
  racja, był oligarchą, ale w porównaniu z innymi od Kulczyka zaczynając po tych co przy Tusku, to był przyzwoitym człowiekiem, jak na Żyda przystało. W czasach PRL-u nie było rady zbudować taką firmę bez powiązań z aparatem PRL-u, ale porównując obecną szajkę Tuska, to ci lewacy to małe robaczki, tamci zachowywali jakieś pozory legalności, ci obecnie w biały dzień i świetle jupiterów i kamer okradają Polskę.

  Pokój Jego duszy.
 • --------- :)) od dawna wiem . że syn Eliasza a nie Józefa
  ---mój kolega studiujący też w Łodzi z ojca Józefa - z głową 3/9 za cholerę nie mógł zrobić kariery w CIECHu - jakoś cały czas miał pod górkę ten
 • @FanDaVinci 18:39:29
  Przeciez pan Gudzowaty byl jednym z najwazniejszych "szajkowcow" w Polsce. I prosze nie nazywac "szajka Tuska" bo po pierwsze on jest tylko pionkiem tak jak pan u swojego szefa, po drugie to czy szajke nazwiemy PZPR, banda tuska, banda millera, to nie zmieni faktu, ze szajka jest ta sama od lat.

  Pozdrawiam
 • KOLEJNEGO KRWIPIJCY MNIEJ
  Dziwię ,się że wy Niewolnicy nie dostrzegacie tego ,że umarł wasz ciemiężyciel , jeden z wielu , Wam życie przecieka przez niewolnicze kajdany ,jemu przeciekało przez wasz trud .
  pohybel,gnij ,ścierwo ludzkie.
 • @kowal 19:27:39
  No i wszystko trzeba zostawić i po drugiej stronie zdać sprawozdanie z włodarstwa swego i o tm należy myśleć. A co powiedzą nasi rządzący którzy okradli Ojczyznę i Jej dzieci. Zastanówcie się złodzieje bo tam już ani Wschód ani Zachód nie pomoże, ani żaden prokuratorzyna pod dywan nie zamiecie.
 • @kowal 19:27:39
  Gość dożył tak sędziwego wieku tylko dzięki armii wynajętych goryli która chroniła jego tyłek. Był inteligentny i nie dał się ustrzelić siebie i nikogo ze swoich bliskich mimo interesów które prowadził na dużą skalę. Jak wiadomo budziły one zawiść u konkurencji. A teraz bierze kąpiel w piekielnej toalecie przed audiencją u swego boga Lucifuga Rokafela....i co mu powie,to zastanawiające? Ale Lucjan ma mu jedno do zaoferowania Śmierć z ręki Boga,bo to co mu obiecywł to tylko puste frazesy.Kto następny,który oszukany globalista? Kulczyk,Krauze,Solorz?Tak przyjdźcie do mnie wszyscy ...666.... jedyna sprawiedliwość, to taka, że bogaty i biedny musi umrzeć. Bogacze to jakby można było wykupili by się od śmierci
 • Stara prawda objawia się raz jeszcze
  Kto wie- niewiele mówi
  Kto nie wie - mówi dużo!


  Obserwując komentarze do tego postu zauważyłem pewną prawidłowość.

  Ci, którzy analizowali fakty z życia Aleksandra Gudzowatego i umieli złapać szerszy kont widzenia - dziś żałują odejścia tej specjalnej osoby.

  Ci zaś, którzy nic nie wiedzą na temat jego życia , początków Bartimpexu, pierwszego zrobionego miliona, przekonań politycznych i religijnych - mówią bardzo dużo i mówią żle.

  Dla tych pierwszych mam sporo szacunku i dziękuję za uszanowanie śmierci czyjegoś męża , ojca, szefa , a w moim osobistym mniemaniu - osoby specjalnej. Przykładu sukcesu handlu barterowego na skalę międzynarodową.

  Tym drugim zalecam dużą dawkę sprawdzonych informacji oraz otwarcie Waszych umysłów na wydarzenia z życia Aleksandra Gudzowatego , które do dzisiejszego dnia stoją w tle niezrozumienia.
  Mam nadzieję ,że wasza głupota zabije Was szybko i nie będę musiał czytać Waszych bzdur i kłamstw.

  Aleksandrowi Gudzowatemu oddaję cześć i podziękowania za jego ekonomiczny patriotyzm.
 • @Kula Lis 62 19:33:13
  dokładnie tak . pozdrawiam .
 • @Dariusz Brzozowiec 19:40:17
  Sorry ,nie wiedziałem ,że na NE będę dyskutował z bojówkami G.Uwna . W...
 • -- ekonomiczny patriotyzm --pięknie powiedziane
  -znam drogę życiową P.Gudzowatego -BARDZO DOBRZE -

  -----------DOBRY ŻYD pośród ZŁYCH żydów -----
 • @Dariusz Brzozowiec 19:40:17
  Kąt kolego nie kont, konto możesz mieć w banku, etc....kąt to może3sz mieć także w Jerozolimie jak nieboszczyk, niech mu ziemia lekką będzie. Amen!
 • @ninanonimowa 20:05:40
  Komu te bajki chcesz wcisnąć ? Polakom ?

  za późno . stos płonie .
 • @Kula Lis 62 20:18:36
  Nie ,niech gnida zdycha po milion razy w cierpieniu , jak umierają Polacy w nędzy i rozpaczy . pohybel .
 • @kowal 20:25:28
  tfuuu...
  chroń Polsko ,Polaków od typów Gódzowatych . tfuuu.
 • -- zle kowal odczytałeś
  ----
 • W majestacie śmierci.
  Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie.
 • --------dobry i DOBRY i balcerowicz
  --- w tym samym czasie kiedy Pan Gudzowaty stawał się milionerem -- moi znajomi RZEMIEŚLNICY z dziada pradziada -odbierali sobie życie / wielu-wielu ich było /
 • @
  wk...cie mnie drodzy blogerzy, czytam obelgi i pomówienia, ani jednego dowodu na to co bazgrolicie. Ś.p. Gudzowaty był mi w zasadzie obojętny, ale jakoś nie było słychać afer z jego udziałem, nie mówiąc o samobójstwach na jego zlecenie, czego nie można powiedzieć o władzy, z którą przyszło mu kombinować, a np. taki Olejnik, to jak się dorobił majątku, tylko uczciwą pracą?? owszem nie zarzucam nieuczciwości, ale kumania się z władzami wszelakimi nie można mu odmówić, robił wszystko by firma się rozwijała, tak był za PRL-u, jak nie z władzą to z agenturą, łapówki workami szły do decydentów, znacie prywaciarzy z tamtego okresu, to się zapytajcie, ja znam ! Ś.p Gudzowaty mimo że też musiał kręcić z bolszewikami, to mimo wszystko garnął wszystko do Polski, a nie jak to obecnie widzimy, jest transferowane na zachód, jak przestał zasilać bolszewików, to się stał "wrogiem publicznym", kto go wykiwał na gazie ???? chciał budować rurociąg, by Polskę uniezależnić od sowietów, Miller zdradził, itd. więc przestańcie p...lić od rzeczy, fakty, albo na drzewo.
 • Nie zdazyl
  Najbogatszy, a niczego ze soba nie zabral.
  Mial gigantyczne mozliwosci by czynic dobro swoimi miliardami.
 • Na sądzie Pan Jezus powie:
  Byłem głodny, a daliście Mi jeść...

  albo powie:

  Żyliście beztrosko na ziemi i wśród dostatków tuczyliście serca wasze w dniu rzezi.

  Niech ci którzy mogą jeszcze okazywać miłosirdzie, niech to czynią, bo nie znamy dnia ani godziny.
 • @
  Nie dziwię się sajanom i hasbarze, że płaczą za swoim. Natomiast dziwię się niektórym, niby mądrym Polakom plączącym nad Żydem, który ich kosztem zagarnął miliardy.
  Panie Wojtas i to jest to pańskie spojrzenie zgodne z Cywilizacją Polską?
 • Tak tak, patriota :)
  Tak, z bogatych to przyzwoity jak rzadko człowiek.

  A ja chyba wiem, dlaczego nie żyje.
  Świat od tysiącleci dbał o bogatych. Na biednych jechał okrakiem. I to dlatego ludzie umierają. Dlatego, że zamiast dać biedzie normalnie oddychać, wyzyskują ją, okradają, a Czarzaści każą dzieciom co roku POdręczniki PO 500 zł kupować. Gdyby nie ta wspólnota rabunku ludzi bogatych, gdyby nie ta chęć popisania się majątkiem i pogarda wobec biedy - internet mielibyśmy 500 lat temu. I tyle na marginesie tej przykrej sprawy... Idiotyczny pęd za blichtrem i złotym nocnikiem powoduje, że ludzie umierają. Zamiast szukać wyjścia które gdzieś tam z pewnością istnieje, bawią się w wyzysk. Wpierw milionerzy roku potem klapy roku. To, że biedzie nie dawano dojść do uczelni, to również osiągnięcie klasy panów. Oni francuski angielski a biedota? No bo biedni nie są zdolni nauczyć się angielskiego, no nie?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej