Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
400 postów 1838 komentarzy

Wielotematyczna mieszanka Iluzji z Rzeczywistością

Pluszak - Obserwator wybranych fragmentów Życia przedstawia... Wielotematyczna mieszanka Iluzji z Rzeczywistością. Kontakt: pluszak@nowyekran.net; lub UKF i VHF znak wywoławczy: SQ9NOR, QRG: 145.250MHz, 434.575MHz, 145.7125MHz (SR9B), 439.375MHz (SR9SK)

Nowy Ekran na nowym serwerze – oświadczenie Zarządu Spółki

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Ponieważ powstało sporo domysłów na temat przerwy technicznej oraz jej powodów, Zarząd Nowego Ekranu S.A oświadcza:

„Ze względu na problemy z serwerami, głównie z limitowanym transferem danych oraz z powodu na wysokie koszty utrzymania dotychczasowych serwerów  została podjęta decyzja o przeniesieniu serwisu Nowy Ekran do jednej z najlepszych serwerowni OVH (zarówno serwer główny jak i zapasowy na którym na wypadek awarii była umieszczona kopia portalu Nowy Ekran). Plan był dosyć prosty, przewidywał przekierowanie domeny Nowy Ekran (w nocy z dnia 21 marzec br. na 22 marzec br.) ze starego serwera na nowy serwer, na którym od kilkunastu dni testowo działał Nowy Ekran. Podczas operacji przekierowania adresów DNS ze starego serwera na nowy miała również zostać uzupełniona baza mysql do najnowszej wersji w której zawarte są posty z ostatnich kilkunastu dni.

Problem zaczął się w dniu 21 marca br. gdy okazało się że system starej serwerowni automatycznie uznał naszą usługę za zakończoną i wyłączył oba serwery 21 marca br. około godz. 18.00. Obsługa techniczna starej serwerowni firmy Micfo wiedziała kiedy zaczynamy i ile czasu potrzebujemy na przeniesienie lecz ze względu na słabą komunikację wewnątrz firmy dział techniczny nie poinformował działu księgowego o dacie zakończenia usługi, który uznał że data wyłączenia obu serwerów będzie datą wynikającą z ostatniej opłaconej faktury.

Zarząd Nowego Ekranu S.A skontaktował się z firmą Micfo w celu uzyskania brakujących danych, kontakt za pomocą systemu obsługi klienta, działu księgowości, działu technicznego, dyrektora technicznego, ale okazało się że nie ma możliwości uzyskania brakujących danych z firmy Micfo ponieważ oba serwery na których znajdował się Nowy Ekran zostały sformatowane. Podjęliśmy decyzję o wznowieniu działania serwisu z ostatniej kopii bazy danych czyli z 08 marca 2013.

W chwili obecnej zarówno stara serwerownia jak i firma obsługująca przeniesienie, starają się odzyskać dane aby posty które zostały opublikowane przez blogerów w przeciągu ostatnich kilkunastu dni nie zostały utracone, jeżeli uda się uzyskać brakujące dane to dane te w postaci postów i komentarzy z ostatnich kilkunastu dni zostaną dograne do danych bieżących Nowego Ekranu.

Jednocześnie przypominamy że w Regulaminie portalu Nowy Ekran widnieje zapis w którym zachęcamy użytkowników portalu do archiwizowania we własnym zakresie wszystkich treści, grafik, zdjęć publikowanych w portalu Nowy Ekran.

Przepraszamy za zaistniałe utrudnienia, jednocześnie wyrażamy nadzieję że przeniesienie portalu Nowy Ekran na nowy, lepszy serwer przyniesie wymierne korzyści wszystkim użytkownikom w postaci płynnego, szybkiego i bezproblemowego działania portalu.”      

Zarząd Nowy Ekran S.A.

KOMENTARZE

 • Po kolnersku
  To nie ja, to kolega.
 • pluszak
  Czy zdajecie sobie z tego sprawę , ze sami sobie strzelacie w kolano a wielu blogerów o ile nie zostanie zapełniona czarna dziura od 08.03 - 22.03 treścią blogerskich linków i komentarzy , to się z wami pożegna.
 • @Nathanel 20:10:49
  ad 1) - nowy serwer z tego co wiem został wykupiony wcześniej,
  ad 2 ) - dane zostały przeniesione, ale kopia danych na nowy serwer pochodziła z 8 marca br,
  ad 3) - zapisane zostało wszystko, ale z 8 marca br,
  ad 4 ) - nie chodziło wszystko, sprawdzałem między innymi ja, kilka uwag odnośni braków zostało dostarczone Prezesowi Zarządu Nowego Ekranu S.A.
  ad 5) Czy w ciągu sekundy to można by polemizować, proces propagacji dnsów trwa trochę dłużej, no ale dokładnie tak to miało wyglądać, operacja szybka i bezbolesna
  ad 6) Czy ja wiem czy pięknie... tu też można by polemizować, no ale być może że patrząc z perspektywy całokształtu współpracy to być może i pięknie :)
 • @Andy 51 20:16:18
  Tak, zdajecie, bynajmniej ja. Ta "czarna dziura" nie pierwsza ale mam nadzieję że ostatnia z czasem przestanie być "czarną dziurą".

  A czy to dobry powód aby się pożegnać? Wątpię. Większość serwisów zabezpiecza się na różne sposoby w regulaminach, między innymi widnieją zapisy o przerwach technicznych, kasacji danych, wyłączeniach portali itd itp. No ale każdy pretekst jest dobry aby zmienić miejsce swojego pobytu.
 • @Andy 51 20:16:18
  Tu masz rację. Dla niektórych niuńków - pozbawienie ich wypocin (nawet przypadkowe) jest gorsze niż skrzywdzenie matki.
  pozdrawiam
 • @All
  Dzięki za pojedyncze gwiazdeczki - te pojedyncze gwiazdeczki to dla mnie? Dla Zarządu Nowy Ekran S.A.? Czy może z przyzwyczajenia - każdemu po jednej, bez względu co napisze? :)
 • @Pluszak
  Jednym słowem totalny obciach, tandeciarstwo i partactwo - na dodatek zgodne z regulaminem. Teraz już nic nie uratuje Nowego Ekranu - WSI-owy smród dałoby się zwalczyć, ale tego partactwa już chyba nigdy nie zwalczycie. W każdym razie ja już nigdy nie opublikuję tu notki, której nie miałbym wcześniej opublikowanej na innym blogu.
 • @ratus 20:29:56
  Proszę jaśniej o niuńkach, niedomówienia są gorsze od kłamstw.

  Szacunek
 • @GPS 20:33:55
  Tandeciarstwo i partactwo - ale czyje? Czy na podstawie opublikowanego oświadczenia możesz wskazać firmę która w tym wypadku nawaliła?
 • @Andy 51 20:37:35
  Od personaliów się powstrzymam; wybacz. Ale zawsze możesz obserwować, kto się nerwowo drapie i wrzeszczy o spisku.
  pozdrawiam
 • @Pluszak 20:39:28
  Na podstawie opublikowanego oświadczenia mogę z dużą pewnością stwierdzić, że Zarząd Nowy Ekran S.A. to partacze, obciachowcy i tandeciarze. Te osoby nigdy nie powinny zajmować się zarządzaniem taką spółką. Chyba, że nie prowadzenie portalu internetowego jest jej celem.
 • !!!!!!!! ...
  Tym regulaminem , to może sobie pan ...podetrzeć .
  Robicie na na kasę i jest waszym ... obowiązkiem dbać o nas przynajmniej jak o tę kasę .
  MEGAPARTACTWO !!!!!
 • @Pluszak
  Nie da się reszty ściągnąć z google?
  Powinni mieć echa.
 • @ Pluszak
  To jakaś dziecinada... to są argumenty nie do przyjęcia, Pluszaku. I przekaż to PT Bęcwałom. Niech sobie własną chałupę przeprowadzają, zostawiając ze trzy umeblowane pokoje. Z bachorami w środku. Które sformatuje buldożer. A co tam, przecież to zwykłe przeoczenie...
 • @Pluszak 20:39:28
  Nie przejmuj się ciamciaramciami. Jako jedyny i chyba najmniej winny usiłujesz dotrzymać pola marudom.
  Słusznie tu Ratus zauważył - bez swoich super notek są jak oseski bez mamki:-)
 • @jazgdyni 21:07:52
  Jaj bzdyklaczy szkoda....
 • @jazgdyni 21:07:52 & @All
  Część postów jest jeszcze w pamięci cache Googla, przykład:

  http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:wvb7dsN9rbkJ:spodlasu.nowyekran.pl/post/90220,rynek-zniewolony+andarian+rynek+zniewolony&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl

  Jeśli ktoś z blogerów nie ma na swoim dysku kopii swoich postów (do czego namawiałem już kilkukrotnie na łamach tego i innych portali), to może spróbować odzyskać swoje posty za pomocą pamięci cache wyszukiwarki Google (ta pamięć jest nadpisywana więc trzeba się sprężać).

  Aby odzyskać swój post należy w Google wpisać nazwę użytkownika i tytuł postu który chce się odzyskać, na przykład: Andarian rynek zniewolony, po kliknięciu enter otrzymamy wyniki wyszukiwania, czyli w tym przypadku:

  Rynek zniewolony - Andarian - NowyEkran.pl
  spodlasu.nowyekran.pl/post/90220,rynek-zniewolony
  2 dni temu – Co się stało z wolnym rynkiem i dlaczego wszyscy mamy długi?

  Jeśli nakieruje się kursor myszki na post zatytułowany Rynek zniewolony - Andarian - NowyEkran.pl to z prawej strony tego postu będzie można zobaczyć dwie strzałeczki obok siebie, po kliknięciu w te strzałki zobaczymy:

  Rynek zniewolony - Andarian - NowyEkran.pl
  spodlasu.nowyekran.pl/post/90220,rynek-zniewolony - Kopia

  Klikając w link: Kopia - zobaczymy kopię wpisu, czyli w tym przypadku kopię postu Andariana, kopia ta została utworzona 2 dni temu, czyli: "...Zdjęcie przedstawia stan strony z 20 Mar 2013 10:42:49 GMT..."

  I tu jedna zasadnicza uwaga, wraz z upływającym czasem kopie poszczególnych postów w pamięci cache Google są nadpisywane przez nowsze dane, czyli w przypadku gdy jakiś post został z jakiegoś portalu skasowany, to przez jakiś czas ten post figuruje jeszcze w pamięci cache, ale po jakimś czasie z tej pamięci ten post również zniknie. Dlatego napisałem że jak ktoś nie ma kopii swoich postów, a chce odzyskać to co stworzył to musi się sprężać, zanim posty poznikają z pamięci cache Google.

  Powyższą metodą wykonałem screeny Orędzia Marszałka Bronisława Komorowskiego na których widnieje wcześniejsza godzina publikacji tego Orędzia na stronie TVP.Info, - o czym rozmawiałem z Posłem Macierewiczem na spotkaniu w Bielsku-Białej :)
 • @jazgdyni 21:32:42
  Tutaj jest kopia z 19.03. o wróbelku

  http://cc.bingj.com/cache.aspx?q=sigma.nowyekran.pl+jaja+bzdyklaczy+pouczajace+opowiadanie+site%3asigma.nowyekran.pl&d=4862526697903416&mkt=pl-PL&setlang=en-US&w=s_1sL46U1MSjOPdlVquIbRApnp7raTez
 • @Marek.Lipski 22:54:57
  Niektórzy autorzy piszą swoje artykuły w kilku portalach, administratorzy Nowego Ekranu i Pressmix nie nakazują być obecnym wyłącznie w jednym portalu gdyż jest to indywidualna sprawa każdego z autorów, choć dobrze by było aby artykuły były unikalne w skali internetu, a nie były klonami rozklejanymi w kilkunastu portalach, są plusy i minusy unikalnego artykułu, jak i sklonowanego artykułu.
 • @leoparda 22:44:48
  Leopardo - jesteś boska.

  Juz jest zabezpieczona kopia.

  Serdecznosci
 • @jazgdyni 23:00:19
  Proponuję żeby Redakcja nE nagrała filmik pt. "nic się nie stało, blogerzy nic się nie stało!", a rednacz odtańczył "koko koko ekran spoko"
 • @jazgdyni 23:00:19 & @All
  Jeszcze raz sugeruję aby każdy swój post pisany na jakimkolwiek portalu zapisywać choćby do pliku tekstowego (wklejać do notatnika z Windows i zapisywać jako plik). W przypadku jakiejś awarii czy zadecydowania o upowszechnieniu swoich postów na kilku portalach łatwo jest w takim przypadku odtworzyć swoje posty. Tak zapisane pliki można wgrać na jakiś wirtualny dysk (to na wypadek losowej jakiejś katastrofy, zniszczenia komputera,) itd. To samo można robić z komentarzami, zarówno tymi pisanymi przez siebie, jak i tymi pisanymi przez różnych komentatorów komentujących nasze posty.
  W taki sposób mam zarchiwizowane wszystkie swoje teksty, co czasem się przydaje jak trzeba coś szybko wyszukać.
 • @Pluszak 20:23:29
  "kopia danych na nowy serwer pochodziła z 8 marca"

  To jest dla mnie niezrozumiałe. Dlaczego z 8 marca ?
 • @gallux 23:04:41
  Trochę optymizmu nie zaszkodzi :), tylko miejsce trzeba ustalić ;). Sopockie molo? :)

  Koko koko NE spoko :)

  Niektórzy faktycznie podeszli do tematu na luzie, ani straszenia że odejdą, ani pytania o to co się stało... koło się urwało, karawana jedzie dalej, a oni jak gdyby nigdy nic wykonują mrówczą pracę. To jest zdecydowanie optymistyczne.

  Wiadomości prywatne z tego okresu też poszły się paść, więc nie mam już tego co wysyłałem Tobie i Adevo na PW.
  Kółko naprawione, trzeba rozmasować obolałe kostki i działać dalej :)

  Czasem można odnieść wrażenie że gdyby nic się nie działo to by było nudno. Więc od czasu do czasu albo blogerzy wymyślają jakąś akcję typu widły kontra kosa, albo załoga NE. A czasem akcje tworzy samo życie, i w takowe najtrudniej uwierzyć, al najłatwiej dorobić jakąś teorię spiskową.
 • @jazgdyni 23:00:19
  Nie ma za co :) Przykro jest jak się straci coś cennego. Cieszę się, że mogłam pomóc. pzdr
 • Micfo, a strefy czasu i niemieckie oferty.
  Przypominam moją analizę
  Problemy techniczne NE to oszustwo hostingowe firmy Micfo
  http://idb.nowyekran.pl/post/80654,problemy-techniczne-ne-to-oszustwo-hostingowe-firmy-micfo

  Jak widać wreszcie dotarło.
  Ale zamiast podziękować i spytać się wybrali sami tym razem niemiecką firmę. Problemy w niemieckiej firmie tkwią zwykle w detalu, zapisywanym małym druczkiem. To znaczy może tak być, że serwis będzie bardzo drogi, pomimo że na oko wygląda bardzo tanio.

  To ogólna uwaga. Oceny tej firmy się nie podejmę. Nie wiem, jaki pakiet wybrali. Mając firmy sprawdzone, przetestowane o najlepszej renomie wybierają taki sobie przeciętny, mało znany adres. Ciekawe, czy prawnicy przeczytali dokładnie umowę - zlecenie.
  ----------------
  Pluszak nie mogę wytłumaczenia o transferze zaakceptować. Przecież przy takim pakiecie jak NE to daje się 20 Euro i nowa firma robi sama cały transfer danych i do tego na długo przed skończeniem umowy. Jeżeli ma się firmę dziadowską jak ja to trzeba za transfer zapłacić.

  W każdej pierwszej niemieckiej ofercie jest darmowy transfer danych inclusive.

  Nie trzeba mieć żadnych umiejętności, robią ci przeprowadzkę zwykle za darmo - przy takich większych zleceniach. Naprawdę nie rozumiem, kto tu jest odpowiedzialny, ale te wytłumaczenie, świadczy o tym, że człowiek bez podstawowego pojęcia o funkcjonowaniu stref czasu na ziemi i o funkcjonowaniu przeprowadzek internetowych, przeprowadził takie zlecenie. Wstyd i dowód na minimalną wiedzę tego osobnika!
  Niech ma on odwagę i się przyzna do błędu!!
  -----------------
 • Tajne, zakulisowe informacje:
  http://gps65.nowyekran.pl/post/89459,cala-prawda-o-nowym-ekranie
 • @Marek.Lipski 00:57:37
  Ciekawe informacje pozbierałeś. Natomiast jeżeli chodzi o transfer to miałem na myśli przeniesienie plików NE do nowej bazy danych z Micfo do OHV. Ja zapłaciłem 20 Euro i facet z działu pomocy technicznej przeniósł mi moje pliki z jednego serwera na drugi i dodatkowo skonfigurował. Tak oni sobie dorabiają (w takim złych firmach jak moja).

  >Z transferem czyli traffic masz racje.
  Transfer znaczy przeniesienie (Übertragung)
  traffic to raczej jest w sensie: ruch na serwerze.

  Pozdrawiam
 • @Pluszak 23:09:21
  Z tekstami nie ma problemu. Ja je zawsze piszę w wordzie. Ale komentarze uciekły.
  Masz rację. Jak temat zamiera, to też warto zrobić zrzut do archiwum.
  Byłem jednak pewien, że wy także prowadzicie archiwizację na nośnikach trwałych.
 • Jaja WIĘKSZE niż ARBUZY!
  I nie dlatego że "zniknęły" posty, ale dlatego że jak zwykle Polencja nie potrafi niczego innego oprócz jebania.
  Pirszy jak zwykle Nathaniel który jest ekspertem w każdej dziedzinie, a jak się potem okazuje nawet nie ma pojęcia o tym co tłumaczy. Sie go o cóś zapytać (w temacie który porusza), to zawsze jest "ja nie wiem, jo tu ino sprzątam".
  Nie lubię za bardzo Nowego Ekranu za wile rzeczy, zwłaszcza za kompletny brak jakiejś architektury, możliwości połapanie się o co chodzi i jak w nim się poruszać. Zajmuje tak 2 lat żeby zrozumie,ć o co w nim chodzi. Ale to totalne jebanie go za problemy wynikłe ze zmianą serwera jest tak typowo polskie że aż boli.
  Jestem osobiście ciekaw ile razy Nathaniel zmieniał swojego "providera", i czy za każdym razem wszystko było gance gal.
  A kiedy ktoś robi to po raz pierwszy...

  W Polsce mieszka 38 milionów ludzi. Paradoksalnie w Polsce równocześnie mieszka też 60 milionów które WIEDZĄ jak zmienić bezboleśnie portal. Mieszka też 100 milionów które wie najlepiej na świecie wszystko. No i wygląda na to, że w Polsce mieszka 200 milionów które zjebje cię za cokolwiek byś nie zrobiił. Nawet jak im włożysz 100 złotych do kieszeni, to zjebią cię że włożyłeś nie do tej...
 • Nowy cyrk stare sztuczki.... Chłopie ! Aleś wysrół !!!
  Bardzo przypomina mi to praktyki jakie działy się na popularnym kiedyś portalu o tematyce NWO.
  Zaginiony gdzieś w sieci Admin nim ostatecznie odpuścił sobie własną pracę, też w podobny sposób przypadkowo „znikał” wpisy o charakterze… hmmm np. katolickim.
  To był niezwykle bystry chłop gdy chodziło o rozmaite detale np. dotyczące katastrofy smoleńskiej , ale nie tyko … a taki nieuważny gdy mu co jakiś czas znikały wpisy z kilku dni czy tygodni.

  Aż chciałoby się zawołać …ADMIN? ALEŚ WYRÓSŁ !!!
  A może tylko … To Ty ?... Aleś wysrół ....

  Prawda nas wyzwoli ... jej brak ją ujawnia.
 • @jazgdyni 04:13:30
  Administratorzy nie prowadzą archiwizacji postów czy komentarzy, nie jest to w gestii administratorów. Administratorzy nie mają dostępu do panelu zarządzania serwerem, do bazy msql itd. itp.
 • @Pluszak 20:23:29
  Kopie swoich tekstów mam , mogę podesłać , pozostają tylko do uaktualnienia , ilości komentarzy i postów.
 • @Marek.Lipski 10:24:26
  Brakuje danych nie tylko tych w których mowa o Papieżu Franciszku, ale wszystkich pomiędzy 9 a 21 marca br.
 • @Marek.Lipski 10:40:54
  Decyzję z kim współpracuje Nowy Ekran podejmuje Zarząd Nowego Ekranu a nie administratorzy.

  Administratorzy mają takie możliwości jakie zostaną im przyznane i takie na jakie pozwala skrypt portalu, więc generalizowanie uprawnień administratora za pomocą ogólnej definicji jest nie na miejscu.

  Przekręca pan moje wypowiedzi, ja nie bronie Agory!, ale napisałem że każdy portal może zyskać sponsora strategicznego i tak też się stało w przypadku Adtaily.
 • @Pluszak 11:16:34
  Dopisać wszystkim marudom po milionie wejść. Co wy na to? Swoje prace stracili prawie wszyscy, ale pyskuje tylko paru i to niezbyt lotnych blogerów.
  Oczywiście taka jest moja subiektywna ocena, do której mam prawo.
 • @gallux 12:23:53
  Dopisać? Tylko po co? :) Co to zmieni że cyfra będzie większa czy mniejsza?

  Jeszcze nie ma ostatecznej odpowiedzi co z brakującymi danymi, reakcje blogerów i komentatorów są różne, od straszenia po cierpliwość.
 • @Krzywousty 06:29:04
  Brawo

  ;))))))))))))))))))))))))))
 • @Krzywousty 06:29:04
  Dokładnie!!!

  Ha ha, naprawienie Polski, szumne wizje, cuda nad Wisłą
  a zatłukli byście się choćby i łyżeczkami do herbaty!
 • Mój post zniknął
  Z mojego konta zniknął post, który opracowałem- niestety ku mojemu nieszczęściu nie posiadam jego kopii. Gratuluję osobom za to odpowiedzialnym!
 • W chwili obecnej zarówno stara serwerownia jak i firma obsługująca przeniesienie, starają się odzyskać dane aby posty które zost
  Czy to znaczy wszystkie utracone posty czy od konkretnego dnia ?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej