Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
400 postów 1838 komentarzy

Wielotematyczna mieszanka Iluzji z Rzeczywistością

Pluszak - Obserwator wybranych fragmentów Życia przedstawia... Wielotematyczna mieszanka Iluzji z Rzeczywistością. Kontakt: pluszak@nowyekran.net; lub UKF i VHF znak wywoławczy: SQ9NOR, QRG: 145.250MHz, 434.575MHz, 145.7125MHz (SR9B), 439.375MHz (SR9SK)

Nowy internetowy adres Nowego Ekranu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

29 kwietnia 2013 w godzinach wieczornych ponownie wrócił do internetu portal Nowy Ekran który jest dostępny pod nowym adresem: www.nowyekran.net.

Pogłoski o wyeliminowaniu Nowego Ekranu spośród internetowych mediów okazały się mocno przesadzone. W najbliższym czasie Zarząd Spółki Nowy Ekran S.A podejmie decyzje dotyczące dalszych działań.

Wszystkich blogerów i komentatorów którzy są zainteresowani dalszą obecnością na łamach Nowego Ekranu ponownie zapraszamy do współtworzenia tego medium.

Nowy Ekran nie powiedział jeszcze ostatnigo słowa...

 

www.nowyekran.net

KOMENTARZE

 • cześć Mirek
  ...i wszystko w temacie ...pozdrawiam niepoprawnie
 • @trybeus 23:21:07
  Ostatnie 3 dni pokazały że niekoniecznie gracze mogą otrzymać dobre karty, a to może wymusić podjecie decyzji. Pożyjemy, zobaczymy kto po czyjej stronie się opowie.
  Jedno jest pewne, na cios atakującego niekoniecznie można odpowiedzieć biernością, co może poskutkować zamianą ról, i tak z atakującego można stać się broniącym.
 • Kto jest właścicielem tej domeny?
  Przed chwilą sprawdziłam i jest nią osoba fizyczna, a nie Nowy Ekran. Dlaczego? Proszę o wyjaśnienie tej sprawy.
  http://whois.domaintools.com/nowyekran.net
 • @Pluszak 23:35:14
  Błyskawiczne działanie. Należą się gratulacje :)
 • @leoparda 23:38:50
  W chwili obecnej ja jestem właścicielem tej domeny, została ona zarejestrowana przeze mnie, i figuruje na moim koncie u jednego z rejestratorów domen.
 • @Pluszak 23:46:08
  Dlaczego? Już raz była taka sytuacja tutaj, podobna była na Legionie. Dlatego proszę o wyjaśnienie. Po tych dwóch razach jestem nieufna, przykro mi, ale to samo życie.
 • @leoparda 23:51:43
  Dlatego że jestem pomysłodawcą takiego rozwiązania, które zostało zaakceptowane przez Zarząd Spółki Nowego Ekranu S.A.

  Decyzje końcowe w sprawie domeny / zmiany domeny / zmiany delegacji domeny / zmiany marki - podejmie Zarząd Nowego Ekranu S.A.
 • @Pluszak 23:59:15
  No i jak podpadniesz Zarządowi, to pokażą Ci drzwi....
  A co wtedy z domeną?
 • @Pluszak 23:59:15
  Dziękuję za wyjaśnienia. Po zawirowaniach sprawa własności domeny stała się "wrażliwa". Prosiłabym o informację o końcowych decyzjach.
 • Nie mogę uwierzyć
  że od tak długiego czasu nie zrobiliście porządku z tym okienkiem o jakimś panelu badawczym, które wyskakuje po wejściu na NE!
 • @grazss 00:05:38
  Nie zależy mi na tym aby domena NowyEkran.net była na moim koncie. Z tego tytułu usłyszałem już kilka przykrych słów od blogerów, w tym od Lipskiego który wypisuje bzdury do kwadratu, włącznie z upowszechnianiem mojego adresu.

  Może czasem zamiast "tracić czas" lepiej położyć lagę na temacie i udawać że się czegoś nie wie, nie zna...? Niech sobie radzą sami... Czy tak ma być?
 • @insane 00:12:36
  Nowy Ekran ledwo co wrócił on-line. Nie da się wszystkiego zrobić perfekt, zwłaszcza w przypadku gdy jakaś firma nie prowadzi 24-godzinnego dyżuru. Wiem że wyskakuje okienko, zgłosiłem to Prezesowi, Prezes zgłosi to do firmy która jest władna nanieść korektę. Ale o północy to chyba większość ludzi czy firm śpi :)
 • @Pluszak 00:14:45
  Lipski mnie nie interesuje, omijam jego teksty automatycznie, tak więc nie wiem, co on pisze.
  Wracając jednak do tematu:
  A gdybyś oprócz wlasności domeny, był jeszcze twórcą portalu, jego RedNaczem i chciał mieć wpływ na jego profil, starał się osobiście aktywnie urozmaicać tematykę, latał z mikrofonem tu i tam, robił wywiady,pisał ciekawe notki - a szefostwo by Ci w pewnym momencie powiedziało: Panu już dziękujemy, a ostatniej wypłaty to Panu nie damy, bo jesteśmy na minusie i w ogóle, to tam są drzwi.....
  Jesteś Pluszaku na razie w tej komfortowej sytuacji, że jesteś pracownikiem, który wykonuje rzetelnie swoje obowiązki, ale jeśli portal padnie, to wzruszysz ramionami i poszukasz sobie innego (dodatkowo poza pressmixem).
  Więc lepiej, rzeczywiście, zachować dystans do swojej pracy.....
  Ja akurat ŁŁ rozumiem, bo obserwowałam początki pomysłu na portal, jeszcze na s24, gdy zaczęły się kłopoty z Jankesem i ta historia z Palikotem.
  Nie rozumiem jego innych zachowań - ale może moje wiedza tematu jest zbyt dziurawa.....
 • @Pluszak 00:14:45
  Najgorsze są niedomówienia, szczególnie jak taka rzecz już się zdarzyła. Być może sytuacja jaka zaistniała była niespodzianką i trzeba było działać nagle. Dlatego NE wybral takie rozwiązanie. Nie ma się czemu dziwić, że ludzie sprawdzają takie rzeczy i zastanawiają się nad tym.
 • @Rebeliantka 23:43:50
  Niby co zostało błyskawicznie zrobione?
  Moim zdaniem reakcja na sytuację kryzysową, to przejaw skrajnej niekompetencji.
 • Witaj, gratuluję kontry
  Dobre psychologiczne posunięcie. Ale czy wy to robicie ręcznie?
  Linki nowego ekranu wewnątrz tekstów nie zostały zmienione!!!
  Przekierowują na 3Obieg! Także na SG patrz sklepik.
  Uważasz, że tak zostanie, czy poprawicie?
 • Poznamy prawdę i prawda nas wyzwoli. +
  Tak sobie myślę, że cała ta historia uczy pokory. Bardzo tęsknię za tymi tekstami z dwóch marcowych tygodni, które zniknęły w marcu 2013...
  Ktoś je skasował, zniszczył zapis kawałka życiorysu tylu ludziom! Przykre.
  I - nie ma winnych?
  Nazwiska!
 • Uwaga na postpartyzantkę
  Szkoda, że działania Nowego Ekranu jako instytucji mają charakter zaledwie parawanowy. Dostawiania zasłon do zdarzeń toczących się w innych wymiarach. Czy spółka nie mogła uruchomić domeny nowyekran.net już trzy miesiące temu? Jakieś wyszukane kalkulacje, zamiast twardych realiów. Tu zgadzam się z komentarzem Jerzego Wawro 30.04.2013 00:39:53.

  Ale jeszcze bardziej mnie martwi informacja pana Marka Lipskiego o szykowanym sojuszu Ryszard Opara - Piotr Tomochowicz. To by niestety wskazywało, że użyty na otwarciu obrazek cyber-wojownika, jest dla autora przedmiotem pożądania. Że autor czuje pociąg do człowieka - walki.

  To lekceważy wielkie doświadczenie Polaków z czasów Powstania styczniowego i Polskiego Państwa Podziemnego. Partyzantka ma sens tylko dla kultury, ma sens dla uczenia swoich dzieci. Partyzantka dla śmierci, partyzantka nie dla wartości, jest żałosnym w swoim egotyzmie róbta co chceta.
  Uwaga - postpartyzantka to droga do nikąd.

  http://mareklipski.nowyekran.net/post/91795,wpis-na-fb-tymochowicza-za-zgoda-pana-ryszarda-opary-upubliczniam
 • @adevo 04:47:44
  Linki wewnątrz postów blogerzy mogą poprawić we własnym zakresie, o ile chcą być dalej w portalu Nowy Ekran.
  Administracja nie ingerowała do tej porty w treść postów, automatyczne poprawianie tysięcy linków w których zawarty jest adres nowykeran.pl/... a nie nowyekran.net wymagałoby zaingerowanie w treści postów opublikowanych przez blogerów, a takie działanie mogłoby wywołać sprzeciw jakiejś grupy blogerów która nie chce wspierać Nowego Ekranu. Dlatego według mnie najlepiej by było aby ci którzy są zainteresowani pozostaniem w Nowym Ekranie pozmieniali sobie w swoich postach linki samodzielnie.
 • @grazss 00:34:46
  Przecież każdy z Was, Ty także może działać w kilku czy kilkunastu portalach, Nowy Ekran nie narzuca blogerom i komentatorom bycia obecnym wyłącznie w jednym portalu.

  ... A gdybym oprócz wlasności domeny, był jeszcze twórcą portalu, jego RedNaczem i chciał mieć wpływ na jego profil, starał się osobiście aktywnie urozmaicać tematykę, latał z mikrofonem tu i tam, robił wywiady,pisał ciekawe notki... - i miał do dyspozycji budżet to przede wszystkim nie byłoby tych kilku wpadek które miały miejsce w przeciągu ostatniego okresu działalności spółki.

  "...Nie rozumiem jego innych zachowań - ale może moje wiedza tematu jest zbyt dziurawa....." - nie tylko Twoja wiedza w zakresie jest dziurawa, moja także, i innych blogerów także. Administrator jest w o tyle lepszej sytuacji że może zobaczyć to czego mogą nie dostrzec blogerzy, komentatorzy czy szefowie. I czasem albo lepiej nie uzupełniać wiedzy, albo ASY zostawić na koniec gry.
 • @andrzej61 07:38:51
  Co Pan taki z rana pogniewany na świat cały ?
  Medium interaktywnej społeczności to nie jest ani piekarnia, ani drukarnia. Nie pali się tak łatwo. Oczywiście, że niezgulstwo naszej administracji denerwuje, ale póki co żadne tytany nas nie zadeptały:)

  A nasze kierownicy to prawie cyber - wojowniki. Mają startować na prezydentów Kalifornii, Australii, czy czegoś takiego. Zdaje się Doda - Robaczewska ma im pomagać:)
 • Od czego by tu zacząć??
  Więc co my tu mamy Nowy Stary Ekran, 3 obieg ŁŁ. I chyba bo się pokłócili 3 obieg com--
  Agnieszka Orlicz @MC Nie wiem jak związki z WSI części osób, bo teraz mamy niestety portal ŁŁ i nasz - Carcinki, Carcajou, Pirxa i mój (redakcyjnie rzecz jasna).
  https://www.facebook.com/agnieszka.a.orlicz/posts/507447835982346?ref=notif&notif_t=like
  Jeszcze jakaś grupa Święty legion ekspedycja- jeden z pierwszych zauważyłem że ta Pani circonstance ma coś z deklem. Wyzwano mnie od chamów heretyków wyszło na moje .Jestem katolik kibic mało praktykujący grzeszący .
  Czyli kabaret starszych panów
  Ruch Narodowy i kibicowski ma się dobrze i rośnie w siłę byle się trzymał jak najdalej od was .Pan Opara obraca się w nie ciekawym towarzystwie pułkowników z pod znaku SOWA. ŁŁ chce zrobić kasę wypłynąć na Bogu Honorze i Ojczyźnie taki biznes rodzinny na patriotyzmie .Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.
  Jeżeli za wszystkim stoją wsioki i służby to przegrały skompromitowały się mieszają nie w tym kotle co trzeba .A wam wszystkim miłej majówki
  i wspaniałego meczu Real Madryt - Borussia Dortmund
  http://www.youtube.com/watch?v=0rTk6vurQWc
 • @Marek Lipski, Andrzej Madej
  Nie chodzi tylko o działania wyprzedzające.
  Lista szkolnych błędów jest tak długa, że przypadek NowegoEkranu nadaje się do podręczników, by młodych uczyć na cudzych błędach.
  Z punktu widzenia człowieka obeznanego w technikaliach to jest po prostu horror.
  Poruszę tylko najbardziej elementarne kwestie:
  1. Wiarygodność. To jest podstawowy kapitał, który należy chronić (a nie nazwa domeny). To leży w gruzach. Poprzednim razem osobiście interweniowałem, oferując zrobienie tymczasowej strony informacyjnej: co się dzieje, ile może potrwać, jakie są perspektywy etc...
  Teraz sytuacja się powtórzyła, a redakcja uważa, że nic się nie stało?
  Stało się - bardzo dużo.
  2. Alternatywne kanały informacyjne. Generalnie brak aktywności na FB i Twitter to olewanie sprawy. A w sytuacji kryzysowej to powinno być tylko wstępem do szerszych działań.
  3. Cesja. Jak widać są ludzie, którzy przed i po szkodzie głupi. Zrobienie cesji nowyekran.pl nie było problemem (choć krok nieco ryzykowny z punktu widzenia prawa). To uniemożliwiłoby Parolowi wszelkie ruchy. Swoją drogą sprawa z NASK jest arcyciekawa - nie sądzę by taka praktyka, jaką on przeprowadził była powszechnie dostępna.
  Powtórka z nowyekran.net to już czysta głupota.
  4. Przebudowa strony pod nowyekran.net. Tłumaczenia Andariana (na FB) są niepoważne. Jeśli rzeczywiście na nowym hostingu nie ma dostępności 24/7 to tylko dureń mógł wybrać taki hosting. Nie wspominając już o serwisie. Ja mam hosting w Polsce i zdarzało mi się, że w sobotę wieczór następowała interwencja w ciągu pół godziny.
  5. Uruchomienie strony bez translacji linków na nowyekran.net. To była robota na godzinę góra dwie (zrzut bazy / translacja / odtworzenie bazy) / testy). Teraz to bardziej skomplikowane (chyba, że nastąpi kolejne zatrzymanie serwisu).

  Mógłbym jeszcze kilka ważnych kwestii poruszyć, ale one już daleko wykraczają poza techniczną stronę zagadnienia, na której chciałem się tu skupić.
 • Pluszak
  Dziękuję , że na fejsie przesłałeś mi nowy adres .Przypuszczam , że wielu blogerów nie może się " dobić " na nE , gdyż , pan Parol tak sobie wykombinował , że kupił wieś z duszami. Przekierowywanie na 3obieg strasznie mnie denerwowało. Dopiero Twój mail spowodował ,że dostałem się tam , gdzie chciałem. Ta sytuacja na pewno odbije się popularności tego portalu , ale ma to i dobre strony , może kilku oszołomów typu ......... tu nie trafi .

  Pozdrawiam
 • @Jerzy Wawro 08:24:40
  Jerzy,

  Po pierwsze wiesz ile trwa propagacja DNS. Do 24 godzin. To automatycznie wyklucza uruchomienie serwisu na nowej domenie w 2-3 godziny. Po drugie twierdzisz, że nie było reakcji na profilu, ani informacji zastępczej na domenie. Informacja zastępcza na domenie mogła się pojawić dopiero po propagacji DNS. Staraliśmy się uruchomić serwis, niestety pojawiły się pewne trudności natury technicznej, które udało się rozwiązać z opóźnieniem, na kanale FB udzieliliśmy informacji takich, jakie posiadaliśmy. Kiedy zapytałeś o to, co się dzieje odpowiedzieliśmy. Twierdzenie, o braku aktywności na FB jest więc bezpodstawne.

  Nasze działanie z całą pewnością nie było idealne. Zgadzam się, że popełniliśmy wiele błędów. Nadal wiele rzeczy nie działa tak jak należy. Mam nadzieję, że uda się to naprostować w krótkim czasie. W sytuacjach kryzysowych często popełnia się błędy, których normalnie by się nie popełniło. Mogę tylko zapewnić, że w przyszłości będzie lepiej.

  W kwestii Twojego twierdzenia, że uruchomienie serwisu można zrobić w 2-3 godziny jest ciekawe. Jak dobrze znasz skrypt Nowego Ekranu by twierdzić, że wiesz ile czasu zajęłoby Ci jego uruchomienie?
 • @Andy 51 08:24:53
  Nie ma za co :). Z pewnością trochę wody upłynie zanim wici o zmianach się rozejdą, ale chyba lepsze takie rozwiązanie od całkowitego odejścia w niebyt co sugerował w kampanii informacyjnej Trzeci Obieg.
 • Przecież nikt was tu nie trzyma na siłę
  Parunastu już się rozgościło u Parola, jak u siebie. I co śmieszniejsze nie widzą sprzeczności, bo to nikt inny, jak Parol winien jest zawirowań wokół nE.
  Andy ma rację, wydaje się bucowi, że kupił wieś z duszami. A gówno:-)
 • @gallux 08:57:01
  A "kupił"? Czy może tylko "wypożyczył" bez wiedzy i zgody?
 • Ps
  Śmiech na sali .Ja już dawno przestałem pisać na NE i na pączkach odrostach owocach( złe drzewo nie może wydać dobrych owoców) też pisać nie będę .Jedynie szkoda mi was drodzy rodacy naprawdę fajne artykuły piszecie .Dobrze się czyta .Ale jest jedno Ale czy po to jest wasz intelekt by pisać byle gdzie nie ważne u kogo może w wyborczej zaczniecie :). Byle zaistnieć mieć poklask aplauz
  Tak się sprzedajecie ech.
  żegnam
 • @Pluszak 09:03:29
  Wypożyczenia bez wiedzy i zgody, to zdaje się w warszawskiej tradycji samodzierżawie.
  Gorzej bo jeżeli Panowie w stolicy pójdziecie na postpartyzancką wojnę o nowy światowy ład, nie ostanie nam się nawet sznur.
 • @Pluszak 09:03:29
  Nie wnikam, ale widzę że robi wszystko by zaszkodzić nE. W ogóle nie liczy się z nami, widzi tylko koniec własnego nosa.
  Nie wiem po co mu domena nowyekran.pl skoro ma swoją 3obieg.pl.
  To co zrobił w piątek w moich oczach go dyskwalifikuje. Mały człowieczek.
 • @Andarian 08:43:24
  Nie osłabiaj mnie.
  Daliście ciała i tyle.
  Owszem - propagacja trwa do 24 godzin, ale to wyznacza horyzont czasowy. Gdybyście byli przygotowani na taką ewentualność (a nawet tylko gdyby podjęto natychmiast właściwe działania), to po tych 24 godzinach bylibyśmy tam gdzie teraz (a nie po 3 dniach).
  Te 24 godziny to zresztą bardzo umowna sprawa (zależy od ustawień DNS). Czasem może potrwać tylko kilka godzin, a doba potrzebna po to, by w każdym zakątku internetu było tak samo.
  Wiele osób potrafi sobie przestawić wskazania DNS na swoim komputerze (plik hosts). Ja to zrobiłem i widziałem, że przez prawie 3 dni nic się nie działo.
  Teza "Informacja zastępcza na domenie mogła się pojawić dopiero po propagacji DNS" jest więc całkowicie błędna.
  Teza o 2-3 godzin dotyczy transformacji adresów (linków) w bazie. Nie zależy to od złożoności skryptu, gdyż dotyczy danych na jakich skrypt operuje. Weź pierwszą z brzegu notkę (ot choćby moją http://netsociety.nowyekran.net/post/91382,szatan-na-nowym-ekranie) i kliknij w pierwszy z brzegu odnośnik w tej notce. Przenosi nas na 3obieg.pl.
  Rozumiesz teraz przynajmniej o co chodzi?
 • @gallux 09:20:23
  Przed chwilą napisałem post , w którym pisałem , że mam nadzieję , ze się wkrótce pojawisz. Patrz jakbym Ciebie ściągnął myślami .
  Salve
 • @Browar 09:08:54 - Pan popełnia błąd niezrozumienia czym jest internet i jaką rolę odgrywają Polacy swobodnie się...
  ...w internecie wypowiadający.
  Pan się wypowiada nie do końca po polsku, bo zachowuje Pan anonimowość. W Pańskich wypowiedziach pobrzmiewa drwina i niechęć. Ludzie wypowiadając się - oczekują, że ktoś ich zrozumie, zauważy, przyłączy się i zaczną wspólnie działać, mądrze wydawać pieniądze. Dawał Pan kiedyś jakieś pieniądze na wspólny, Polski cel, który nie przynosił by Panu doraźnych korzyści, a był by korzystny dla Polski?
  No i Pański pseudonim - niestety nie jest uduchowiający, wzniosły, promujący Polskość Prawdziwą. Świadczy o Panu, że w jakimś (jakim?) stopni poddał się Pan holokaustowi alkoholowemu, tej klątwie Cadyka Horovitza...
 • @Jerzy Wawro 09:22:19
  Jak jesteś pan taki spec, to załóż swój portal. Włazicie tu nie wiadomo w jakim celu. Jedyne co wam dobrze wychodzi, to krytykanctwo. Idźcie do Parola, tam macie full wypas profesjonalizm, po co wchodzicie w miejsce, które obszczekujecie?
 • @Andy 51 09:24:13
  Sie ma:-)
  Byłem tu cały czas i spokojnie czekałem. Przy okazji zobaczyłem niektórych blogerów w innym świetle. To była niezła lekcja, przy okazji moje typy sprawdziły się co do joty:-)
 • @gallux 09:26:59
  Mam swój portal który rozwijam. Linka nie podam, by się takich chamstwo tam nie pchało. A na 3obieg.pl właśnie się zalogowałem i pracowicie usuwam moje teksty, które sobie bezprawnie przywłaszczyli.
 • Kto szuka...ten znajdzie
  Znalazłem namiary na Nowy Ekran, na niepoprawni.pl
 • @Jerzy Wawro 09:22:19
  Tak, rozumiem. Zrobię to po poinformowaniu użytkowników portalu, że takie działanie będzie podjęte. Jest to mimo wszystko ingerencja w artykuły użytkowników. W kwestii tego, że przez prawie 3 dni nic się nie działo mógłbym się spierać. Tak czy inaczej, w dużej mierze masz rację. Popełniliśmy wiele błędów. Ty z całą pewnością zrobiłbyś to wszystko lepiej.
 • @Andarian 09:40:07
  I to mi się podoba :)))))
 • KREACJA ...
  Jak więc widzimy doszło do KREACJI PORTALI ...

  Dokładnie tak, jak w systemie bankowym !

  - najpierw A miał portal
  A: Aktywa: portal 1

  - potem zdeponował go w BK
  A: Aktywa: DepoPortal 1
  BK: Aktywa: portal 1; Pasywa: DepoPortal 1

  - następnie BK przekazał portal do B
  A: Aktywa: DepoPortal 1
  B: Aktywa: portal 1; Pasywa: PortaloKredyt 1
  BK: Aktywa: PortaloKredyt 1: Pasywa: Depoportal 1

  - B deponuje portal w BK
  A: Aktywa: DepoPortal 1
  B: Aktywa: DepoPortal 1; Pasywa: PortaloKredyt 1
  BK: Aktywa: gotówka: Portal 1, PortaloKredyt 1: Pasywa: Depoportal 2

  Jak widać - doszło do KREACJI PORTALI !!!!!!!!!!!

  I są ich teraz SZEŚĆ !!!!!!!
  A ma 1
  B ma 2
  BK ma 3 !!!!!!!!!
 • @Jerzy Wawro 09:22:19
  Uruchomienie portalu pod nową domeną to nie tylko przypięcie domeny ale i trochę innych prac konfiguracyjnych. Pół biedy jeśli ex firma zajmująca się sprawami technicznymi zechce w jakimś stopniu pomóc, ale ewentualna pomoc zależy albo od kasy, albo od dobrej woli firmy. Jeśli w grę nie wchodzą powyższe argumenty wtedy zostają działania w oparciu o wiedzę własną.
  Prace związane z przywróceniem do życia Nowego Ekranu pod nowym adresem jeszcze się nie zakończyły.
 • @gallux 09:20:23
  cześć Gallux..domena 3obieg.pl..podobno też nie jest jego tylko spółki 3obieg ...wygląda na to, że łł zjedzie niedługo na wirtualną bocznice ...pozdrawiam niepoprawnie
 • @trybeus 10:05:19
  Przy wirtualnej bocznicy mogą urosnąć osty. :)
 • Nowy Ekran żyje!
  Proszę skończcie już z numerami. Dwa dni wyjęte z życiorysu a tu taka miła niespodzianka.
 • @Krzysztof Grzelak 11:12:24
  Cieszę się, że Pan tu trafił. Mam nadzieję, że ma Pan świadomość, że informacje podane Panu przez Tomasza Parola nie były prawdziwe.
 • @Andarian 11:22:20
  Niestety nie orientuję się w rozgrywkach. Wolałbym aby odbywały się poza ekranem, a ja chcę tylko spokojnie czytać, uczyć się i blogować.
 • @Krzysztof Grzelak 11:12:24
  > Nowy Ekran żyje!

  Za to 3łobieg już nie:

  {{
  503 Service Unavailable

  Virtual Server overloaded - high load (or servicing) in progress.
  }}


  :) To jest dopiero prawdziwe reality show lepsze od seriali, telenoweli, i big brothera razem wziętych - nawet nie potrzeba do tego telewizora :)
 • @ALL
  Kochani,

  mam wrażenie, że straciliśmy poczucie proporcji w tej całej sprawie.

  Po pierwsze - nie dajmy się wciągnąć w personalne rozgrywki między kogokolwiek.
  Ustawianie się w kolejce poparcia/potępienia - jednej, drugiej czy trzeciej strony/osoby - to dziecinada i bardzo bezsensowna postawa.

  Tak właśnie nasi wrogowie dzielą nasz Naród - dzielą i rządzą - dokładnie tak.

  Po drugie - zapomnieliśmy chyba, że obie strony nas - blogerów - wykorzystują do własnych celów. Nie ma w tym nic złego - po prostu nie dajmy się zwariować. To nie są nasi przyjaciele czy wybawcy - tylko obcy ludzie, którzy prowadzą swoje biznesowe projekty.

  Dlatego nie uważam za sensowne - że dajemy się wciągnąć w ich rozgrywki.
  Ja np. publikuję swoje teksty nie dla Opary, ani nie dla Parola - tylko dla swoich rodaków, którzy zechcą je przeczytać, dla Czytelników.
  Po to je publikuję, żeby dotrzeć do jak największej liczby ludzi.

  I niech nikt mnie nie próbuje przekonać, że publikuje tu czy tam z innego powodu :)

  Po trzecie wreszcie - co wynika z powyższych rzeczy - zachowajmy proszę jakiś zdrowy dystans do tego wszystkiego. Patrzmy na to raczej z boku i z przymróżeniem oka - i nie angażujmy się osobiście we wzajemne przepychanki innych osób, nie dajmy się tak zmanipulować i w to wciągnąć.

  Naszą sprawą jest się jednoczyć - a nie dzielić - i o tym pamiętajmy.
  Nie bierzmy stron - tylko wyciągajmy wnioski. Pozdrawiam
 • @Freedom 12:43:24
  Jest tylko jeden sposób, żeby zacząć: zacząć.- " Naszą sprawą jest się jednoczyć - a nie dzielić - i o tym pamiętajmy."
 • @Freedom 12:43:24
  Masz rację , nie piszemy dla nikogo tylko dla swoich czytelników. Ale ważne jest przynajmniej dla mnie na jakim portalu piszę. Ja powinienem mieć prawo wyboru a nie żeby ktoś decydował za mnie.
 • @Jerzy Wawro 09:22:19 @Pluszak
  Toż mi Pluszak odpowiedział - trzeba SAMEMU poprawiać. Bo niby prawa autorskie nie pozwalają. Wydaje mi się, że ta niby firma informatyczna dla "NE" nie potrafi napisać bota, który by przeleciał się po plikach, wyszukał końcówki ".pl" i pozamieniał je na ".net".
  --------------------------------------
  Za co wam płaci OPARA, to przecież podstawowa sprawa dla informatyka napisać prosty skrypt lub go kupić!!!!
  --------------------------------------
  Będąc zwykłym userem mam takie skrypty to na własny użytek dla paru systemów operacyjnych. Do kurwy nędzy propagacja zapisów DNS u mojego najgorszego na świecie prowidera ( dla iddd.de) trwa maksymalnie 4 godziny, pomimo że też piszą, że może trwać DO 24 godzin. U trochę lepszego trwa 0,5 do 1 godziny.
 • @Freedom 12:43:24
  .
  i tu się z tobą zgadzam Freedom !!!
  .
  W momencie, gdy przestajesz mówić o pieniądzu, zaczynasz mówić mądrze !!!
  .
  Oby tak dalej !!!
  .
 • @Ultima Thule 13:59:59
  Z dopiskiem .net, każdy liberał to ludzkie panisko ...
 • @adevo 13:45:39
  Nie została jeszcze podjęta decyzja czy linki będą poprawione z poziomu bazy msql, czy poprawianie linków zostanie scedowane na blogerów.

  Znając złośliwość niektórych blogerów mogą odezwać się głosy że "administracja grzebała w treści postów".

  Jeśli o mnie chodzi to nie mam dostępu ani do skryptu Nowego Ekranu, ani do bazy mysql.
 • @adevo 13:45:39
  Wierz mi bądź nie, wszystkie wpisy (oprócz tych znajdujących się w artykułach) zawierające nowyekran,pl zamieniłem na .net jeszcze przed propagacją DNS. Niestety skrypt, którego używamy otrzymaliśmy w wersji zainstalowanej, bez pełnej dokumentacji technicznej (gdybym wtedy pracował dla NE żądałbym od dostawcy pełnego opisu, niestety ŁŁ i ekipa o tym nie pomyślała). Nowy Ekran w końcu jednak wrócił do sieci. Krytykując weź też pod uwagę to, kiedy nastąpiły wydarzenia. Nie jesteśmy korporacją z własną serwerownią. Outsourcing sprawia, że części rzeczy (jak konfiguracja serwera) nie robimy sami, a bez tego nie dało się uruchomić serwisu. Oczywiście, pewnie dało się to zrobić lepiej. Oczywiście zapewne wśród Was znalazłoby się wiele osób, które byłyby w stanie to zrobić. Pozostaje pytanie, czy Nowy Ekran by było na to stać.
 • @Freedom 12:43:24
  > Naszą sprawą jest się jednoczyć - a nie dzielić - i o tym pamiętajmy.

  O!
  No to ja chyba jestem jedynym, który pisze po to, aby dzielić.
  Gdy słyszę o jednoczeniu, to mi się nóż w kieszeni otwiera.
  Wszyscy Polacy to jedna rodzina?
  Jeśli już, to nie moja.
  Mój proboszcz mówił kiedyż, że największym sukcesem szatana jest wmówienie ludziom, że piekło nie istnieje (lub jest puste). Trzeba się przeciwstawić tej taktyce i jasno odróżniać dobro od zła. I w żaden sposób zła nie można tolerować.
 • @Jerzy Wawro 16:03:02
  Ja akurat pisałem o jednoczeniu się właśnie ludzi prawych, dobrych - w przeciwieństwie do pozwalania na rozgrywanie się i sianie podziałów wśród ludzi prawych przez ludzi nikczemnych, złych.

  Jeśli Pan uważa, że prawi ludzie mają jakiekolwiek szanse w pojedynkę, przeciwko zorganizowanej i zmasowanej ofensywie zła - to słucham, co Pan prawym ludziom proponuje - jeśli nie jednoczenie się przeciwko złu?
 • @Andarian 14:46:52 nie zmieniam na "net"; zmiana hasła
  No to na razie końcówek nie zmieniam. Tam na 30biegu biją się o władzę, może wg przysłowia, gdzie dwóch się bije to trzeci korzysta domena NE z końcówką pl wróci do RO.

  Jest jeszcze jedna sprawa do rozważenia: mądry Polak przed szkodą zmienia hasło?

  ZMIANA HASŁA
  Okazuje się, że system Parola zna loginy i hasła nowegoekranu.pl
  Jeżeli nowyekran.pl wróci do RO to może dojść do swego rodzaju zemsty, terroru od jednej ze stron sporu.

  Dlatego proponuję ZMIANĘ HASŁA, ale z doświadczenia wiem, że nowe hasło może zablokować drogę do jakieś starszej kopii.

  Jak więc postąpić?
 • @Krzysztof Grzelak 11:46:56
  >Niestety nie orientuję się w rozgrywkach.
  By samemu mieć rozeznanie, zacząłem prowadzić dokumentację kolejnych wydarzeń.

  http://www.iddd.salon24.pl/503627,nowy-ekran-koniec
 • @Marek Lipski 16:42:05
  Nowyekran.net była jedyną wolną domeną, zjadliwą, nie licząc jakiś "ufoludków" w stylu nowyekran.cc czy nowyekran.xxx.

  Gratulacje przyjmuję, jak najbardziej, ale raczej pomysłu aby nowyekran.net uruchomić na domenie nazwą związaną z Nowym Ekranem a nie na jakiejś innej, niezwiązanej z Nowym Ekranem domeną, na przykład http://ne-ws.org - bynajmniej takie moje zdanie.
 • @Marek Lipski 16:33:45
  Wydaje mi się, że to są dość oczywiste kwestie. Pan żyje z dala od naszej TV a ja ją przestałem oglądać, więc może stąd podobne spostrzeżenia ;-).
 • @Freedom 16:25:13
  "a śpiewak także był sam" :-(
 • WZMACNIAĆ WARTY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  I cóż teraz pozostaje nam ?
  Pod nowym adresem wzmacniać warty !
  Wzmocnić warty u wszystkich bram !
  Nic nie pójdzie z naszego portalu w zapomnienie !
  Jego treść rozgarnia mrok !
 • @Ultima Thule 17:39:21 @Pluszak
  ZAMIAST WZMACNIAĆ WARTY
  dlaczego nikt nie jest w stanie podjąć tematu praktycznego, który faktycznie powinien każdego blogera na NE interesować:
  ZMIENIĆ HASŁO SUBDOMENY, CZY NIE?
  http://pluszak.nowyekran.net/post/91787,nowy-internetowy-adres-nowego-ekranu#comment_802536
 • @adevo 17:47:46
  Zostanie w tej sprawie opublikowany komunikat.
 • @Marek Lipski 16:42:05
  Dziwię się tak wielkiego zachwytu do Jerzego Wawro –„Aż mi się nie chce wierzyć że to pan pisze.Respekt” z odkrycia przez Freedoma i Jerzego Wawro że istnieje dobro i zło. Guru Jarek, widzi tylko białe i czarne kolory.
 • @adevo 16:37:44
  Zmianę hasła polecam. Jeśli ktoś będzie miał z tego tytułu problemy, bądź więcej roboty to będę to ja.
 • szatani się zmieniają, karawana jedzie dalej
  .

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej